مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47041 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایجادزیباترین مبلمان ساحلی خزردر لاهیجان

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار لاهیجان گفت: یکی از زیباترین مبلمان های ساحلی دریای خزر در این شهرستان ایجاد می شود و سرمایه گذار نیز در این ارتباط اعلام آمادگی کرده است.

مازندشورا:امیر جانبازی عصر یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری لاهیجان اظهار داشت: همه از جمله شهرداری تلاش کنند که استانداردهای لازم برای مدرن سازی شهر لاهیجان انجام و در کنار اجرای طرح های نوسازی در محدوده های مختلف شهر ، نمادهای سنتی، تاریخی و مذهبی آن نیز حفظ شود.
وی با اشاره به اینکه اگر هویت تاریخی لاهیجان به نمایش گذاشته شود، پذیرش گردشگر افزایش می یابد، اظهار داشت: هنوز در شهرستان لاهیجان توقف و حضور گردشگر نیم روز است و باید سعی شود اقامت بیشتری داشته باشند.
فرماندار لاهیجان گفت: طرح شهر شب های روشن پس از رشت، در لاهیجان افتتاح می شود که در این طرح بخش هایی از شهر ، نورباران می شود تا مسافران و گردشگران بتوانند بطور شبانه روزی از آن استفاده کرده و مایحتاج و نیازمندی های خود را در شب هم مانند روز تامین کنند و فعالیت های اقتصادی و هنری در بخش هایی از شهر ، ادامه داشته باشد.
وی ادامه داد: با تاکید استاندار گیلان در حاشیه استخر لاهیجان و تالاب سوستان، کلبه های ارزان قیمت و چوبی برای استفاده مسافران و عموم مردم با همکاری بخش خصوصی تاسیس خواهد شد.
شهردار لاهیجان نیز در این جلسه گفت: ستاد بازآفرینی شهر لاهیجان تشکیل شده و با فعال شدن کمیته های آن به تهیه طرح هایی برای باز آفرینی و نوسازی بمنظور توسعه پایدار شهر با حفظ هویت، میراث تاریخی و محیط زیستی آن اقدام می کند.
مسعود کاظمی افزود: لاهیجان 60اثر تاریخی دارد که بیش از 30 اثر آن ثبت ملی شده و در اجرای طرح های نوسازی باید درکنار توجه به زیبایی های شهر لاهیجان، به کالبد اقتصادی و اجتماعی آن نیز توجه شود .
وی با اشاره به وجود یک هزار و 600 هکتار بافت تاریخی لاهیجان گفت: در شهر لاهیجان دو نوع بافت فرسوده و بافت ارزشمند وجود دارد که در بافت فرسوده، نمی توان به شهروندان به راحتی خدمات ارائه داد و باید نسبت به بازآفرینی و نوسازی آن اقدام شود.
کاظمی گفت: در باز آفرینی شهر لاهیجان اولویت اول با منطقه گردشگری حاجی آباد است که در آن واحدهای تجاری و اقامتی ایجاد می شوند و سپس، نسبت به زیباسازی بام سبز، احداث دیوار حفاظتی و پارک جنگلی در این منطقه اقدام شده و زیباسازی آن و ساماندهی دستفروشان و کسبه بام سبز نیز در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: یکی از طرح های بازآفرینی شهر لاهیجان ، زیباسازی رودخانه داخل این شهر به نام لاهیجانی روخان است که به آن توجهی ویژه و برنامه ریزی برای پسماندها و زباله ها شهرستان که در خط قرمز و بحرانی قرار دارند، انجام شده است
شهردار لاهیجان به احداث و راه اندازی پیست دوچرخه سواری این شهر در سال آینده اشاره کرد و پیاده رراه سازی در بافت سنتی و مرکزی شهر را از دیگر برنامه های شهرداری اعلام کرد.
شهر لاهیجان با 101 هزار نفر جمعیت، در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لاهیجان - تاریخی - بازآفرینی - نوسازی - ادامه - اقدام - اشاره - زیباسازی - احداث - آفرینی - کاظمی - منطقه - فرسوده - برنامه - استفاده - اجرای - شهرداری - اظهار - گردشگر - شهرستان - اقتصادی - مسافران - گیلان -

نظر شما در مورد : ایجادزیباترین مبلمان ساحلی خزردر لاهیجان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*