مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47047 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تولید درآمد با شهر فروشی

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار رشت گفت: شهرداری ها نباید با شهر فروشی درآمد تولید کنند، وقتی اهمیتی نداشته باشد که چه مقدار زباله تولید می شود و در کجا دفن شود درواقع به سمت شهر فروشی می رویم.

مازندشورا:نشست مطالبه گری جمعی از دانشجویان بسیجی استان گیلان با دکتر نصرتی شهردار رشت و دکتر سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت در محل سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان برگزار شد.

دکتر نصرتی و دکتر علوی در این نشست به سوالات دانشجویان بسیجی پاسخ دادند و به ضرورت مطالبه گری و بهره مندی از ظرفیت جوانان به ویژه دانشجویان بسیجی تاکید کردند.

دکتر نصرتی زباله را یک واقعیت پیچیده عنوان کرد و ابراز داشت: براساس تجربه ای که سال ها در شهرداری و به عنوان عضو کمیسیون مدیریت پسماند کشور داشتم،تا زمانی که هزینه زباله و تفکیک از مبدا و سرانه زباله کاهش نیابد نتیجه ای نمی گیریم.

شهردار رشت تاکید کرد: شهرداری ها نباید با شهر فروشی درآمد تولید کنند و هنگامی که اهمیتی نداشته باشد که چه مقدار زباله تولید می شود و در کجا دفن شود درواقع به سمت شهر فروشی می رویم.

دکتر نصرتی بیان داشت: پول شهرداری از منابع مردم و متعلق به مردم است و نباید به سادگی از آن بگذریم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۲۰۱۲ شش شاخصه به عنوان بهترین راهکار در حوزه بین المللی شناخته شده است مطرح کرد: بعد معنویت و فرهنگ اسلامی را به این شاخصه ها اضافه کردیم.

شهردار رشت یادآور شد: اگر موفق شویم سرانه زباله را روزانه ۱۰۰ گرم کاهش دهیم این مقدار در پنج سال آینده به ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم کاهش می یابد و با صرفه جویی این مبلغ می توان اقدامات زیادی در حوزه شهری انجام داد.

دکتر نصرتی بروکراسی اداری را نامتوازن و نامناسب عنوان کرد و گفت: باید از موازی کاری ها جلوگیری شود.

وی رودخانه های رشت و ترافیک را از معضلات موجود و در تناقض با مقصد گردشگری شدن رشت دانست و تاکید کرد: با دست خودمان ترافیک تولید می کنیم و می خواهیم میهمان به شهر ما بیاید و البته رفع این موارد تنها وظیفه مدیریت شهری نیست ولی برای رسیدن به هدف شهرداری پای کار آمده است.
 

دکتر سید امیر حسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه انقلاب کردیم تا ایده آل گرا باشیم اظهار کرد: نسل جوان به ویژه دانشجو باید ایده آل گرا باشد.

وی یکی از شاخصه های شهر ایده آل را اقتصاد شهری عنوان کرد و افزود: باید دنبال ترویج گفتمان شهر ایده آل در مدیریت شهری باشیم.

رئیس شورای شهر رشت در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر ساخت تصفیه خانه سراوان گفت: همه سال ساخت تصفیه خانه در ردیف بودجه شهرداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تا کنون پیشنهادات زیادی توسط گروه های داخلی و خارجی برای ساخت تصفیه خانه ارائه شده و تفاهم نامه هایی نیز منعقد شده است.

دکتر علوی بیان کرد: کلنگ ساخت تصفیه خانه در سراوان به زمین خورده بود ولی پس از رانش زباله در آن محل باید زمین دیگری برای ساخت تصفیه خانه مشخص شود.
 
وی با اشاره به صدور پروانه برای زمین های نسقی اظهار کرد: در شورای چهارم صدور پروانه برای املاک نسقی را رواج دادیم ولی بعد از مدتی سازمان بازرسی از اقدام ما جلوگیری کرد.

دکتر علوی با اشاره به اینکه تا کنون به راهکار جامعی برای حل مشکل صدور پروانه برای زمین های نسقی نرسیدیم بیان داشت: با حل این مشکل امنیت زندگی مردم تضمین می شود.

وی حل مشکل زمین های نسقی را در تعامل و مذاکره با سایر سازمان های متولی و دستگاه های نظارتی دانست.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - نصرتی - شهرداری - عنوان - تصفیه - شورای - شورا - اشاره - تولید - دانشجویان - شاخصه - مدیریت - اینکه - تاکید - پروانه - فروشی - شهردار - اسلامی - بسیجی - ترافیک - باشیم - دانست - جلوگیری - سراوان - اظهار - سرانه - گیلان - مطالبه - درآمد - نباید - مقدار - کردیم - راهکار - زیادی -

نظر شما در مورد : تولید درآمد با شهر فروشی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*