مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47073 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1396 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پارتیزان‌های شهر عشق

پارتیزان‌های شهر عشق

مازندشورا: آنها چگونه می‌توانند کلام آن بی‌سیم‌چی را در آخرین لحظات زندگیش بفهمند، وقتی پشت بی‌سیم گفت: عراقی‌ها خاکریز را گرفته‌اند، تیر خلاصی می‌زنند، باید موج بی‌سیم را تغییر بدهم، ولی سلام ما را به امام برسانید، بگویید از ما راضی باشد، هر کاری از دست‌مان برمی‌آمد کردیم.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ دفاع مقدس/امروز آن فرهنگی که در زیر سایه آموزه‌های حضرت امام (ره) در ایران متولد شد، عالم را فرا گرفته است، در هیاهوی جنگ چه کسی تصور می‌کرد روزی این فرهنگ به کوچه پس کوچه‌های غزه و بیت‌المقدس راه یافته و به بوسنی، شمال آفریقا و جنگل‌های فیلیپین نفوذ کند.

بدرقه‌ مادران داغ‌دیده و همسران بیوه در سکوت تاریخ، امروز عالم را متحول کرده است، در جنوب لبنان قاعده شکست‌ناپذیری اسراییل شکسته شده است، جای تأمل دارد که چرا حزب‌الله توانست کاری را انجام دهد که تمام کشورهای عربی و قطع‌نامه‌های بین‌المللی نتوانستند انجام دهند؟

زیرا حزب‌الله تمام قاعده‌ها را نادیده گرفت و جنگی غیرمتعارف را در مقابل دشمن تا به دندان مسلح صهیونیستی به راه انداخت، مانند آن‌چه که بسیجی‌های ایران در مقابل ماشین جنگی حمایت شده عراق انجام دادند، همین تفکر در انتفاضه بیت‌المقدس نیز جریان یافته و دشمن را به درماندگی انداخته است، نشانه‌های این استیصال را می‌توان در هلی‌کوپترهای آپاچی دید و در تانک‌هایی که نوجوانان سیزده ساله را هدف تیر مستقیم قرار می‌دهند، استیصال در مقابل اراده ایمانی ملتی که به جهاد پرداخته است.

موشه‌دایان از رهبران صهیونیست‌ها در پی وقوع انقلاب این گونه گفت: زلزله‌ای تاریخی سیاسی اتفاق افتاده است که شدت آن را با درجات ریشتر نمی‌توان اندازه گرفت و آن‌چه اکنون در فلسطین اتفاق می‌افتد، انعکاس صدای آن زلزله است.

هم‌زمان با عملیات والفجر 8، رادیو آمریکا اعلام کرد که در ایران اتفاق افتاد ـ عبور از اروند و فتح فاو در آن در آن سوی آب ـ در کل تاریخ جنگ‌های کلاسیک دنیا بی‌نظیر است، باید بررسی شود که این مردان قورباغه‌ای در کجا آموزش دیده‌اند، این همه نظم و دقت در عملیات و تامین‌ آتش، جنگ در نخلستان و مقاومت سه روزه زیر بمباران شیمیایی در حالی که مردان قورباغه‌ای، جز عده‌ای طلبه و دانشجو، نانوا و کشاورز و … نبودند که پس از 40 ـ 50 روز آموزش نظامی‌ لباس غواصی پوشیدند و با آمادگی برای شهادت به آب زدند.

اینان عاجزند از درک جنگی که کلاسیک است، ولی ماهیتش پارتیزانی است و نیرویی غیرحرفه‌ای در عرصه نبرد می‌جنگد، اگر کسی جامعه‌شناسی جنگ هشت ساله را مطالعه کند، خواهد دید که در گردان‌ها و واحدهای نظامی ‌ما کسانی در یک جا گرد آمدند که با هیچ تز و تعریف جامعه شناختی نمی‌توان آنها را به دور هم جمع کرد، اینان عاجزند از درک جنگی که رزمندگان آن از مرگ نمی‌هراسند و مفهوم شکست و پیروزی در آن تغییر کرده است، زیرا که هیچ یک از غرایز حیوانی انگیزه این نوع جنگیدن نیست.

وقتی بعد از 72 ساعت عملیات زیر آتش سنگین دشمن، فاو فتح می‌شود، امام پیغام می‌دهد فاو را خدا آزاد کرد، مغرور نشوید، شما کاره‌ای نبودید و آن‌گاه که سقوط می‌کند، پیغام می‌رسد ناراحت نباشید، ما برای زمین و خاک و دریا نمی‌جنگیم ما برای رسالتی الهی و انسانی می‌جنگیم… یا بعد از عملیات بدر بعد از آن همه رنج و سختی و در نهایت عقب‌نشینی، امام فرمودند شما مأمور نبودید که پیروز شوید، بلکه شما مأمور ادای به تکلیف‌تان بودید.

آنها چگونه می‌توانند کلام آن بی‌سیم‌چی را در آخرین لحظات زندگیش بفهمند، وقتی پشت بی‌سیم گفت: عراقی‌ها خاکریز را گرفته‌اند، تیر خلاصی می‌زنند، باید موج بی‌سیم را تغییر بدهم، ولی سلام ما را به امام برسانید، بگویید از ما راضی باشد، هر کاری از دست‌مان برمی‌آمد کردیم.

جز در قاموس پارتیزان‌های شهر عشق چگونه می‌توان فهمید که او از چه چیز شرمنده است؟

3141/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عملیات - اتفاق - مقابل - آموزش - چگونه - قورباغه‌ای - بی‌سیم - اینان عاجزند از - تغییر - نبودید - پیغام - مردان - مأمور - نمی‌توان - تاریخ - یافته - بیت‌المقدس - امروز - حزب‌الله - آن‌چه - پارتیزان‌های - می‌توان - استیصال - کلاسیک -

نظر شما در مورد : پارتیزان‌های شهر عشق

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*