مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47103 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قم آماده اسکان150هزارزائردرشب تحویل سال

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار قم، شب تحویل سال را پیک اسکان مسافران نوروزی دانست و گفت: تمام ظرفیت های این استان برای اسکان 150 هزار زائر و مسافر نوروزی وجود دارد.

مازندشورا:رضا سیار روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل زائران استان قم در سالن امام جواد(ع) استانداری افزود: از ابتدای طرح نوروزی در 24 اسفند ماه ،آموزش و پرورش 250 واحد آموزشی را برای اسکان فرهنگیان و مسافران نوروزی آماده کرده که امشب 250 واحد آموزشی دیگر نیز در قم میزبان میهمانان نوروزی خواهد بود.
وی ، کل ظرفیت اسکان در واحدهای اقامتی،مسافرخانه و هتل های استان را 12 هزار و حداکثر 14 هزار تخت اعلام کرد و گفت: صحن جوادالائمه و شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز برای اسکان زائران آماده کرده است ضمن اینکه مسجد مقدس جمکران نیز 600 تخت در مهمانسرا و ظرفیت اسکان چهار هزار تن در شبستان کربلا را ایجاد کرده است.
سیار از آمادگی سالن های ورزشی آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان قم برای اسکان مسافران خبر داد و افزود: شهرداری نیز در مجموع 18 پارک را آماده اسکان و پنج کمپ نیز به طور کامل برای اسکان تجهیز کرده است.
وی همچنین با اشاره به انتقاد برخی صاحبان هتل و مسافرخانه در قم از اسکان مسافران در مدارس گفت: وجود 12 هزار تخت در واحدهای اقامتی هیچ تناسبی با 150 هزار مسافر نوروزی در قم ندارد به همین دلیل غیرواقعی است اگر برای حفظ منافع بخش خصوصی اقدامی موثر برای اسکان مسافران صورت نگیرد.
وی ادامه داد: درتمام مدارس میزهایی برای معرفی هتل ها و مسافرخانه های استان به مسافران ایجاد شده تا است اماکن اقامتی بتوانند از حضور مسافران نیز بهره ببرند.

فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای تامین امنیت زائران نوروزی گفت: نیروی انتظامی استان با تشکیل قرارگاه امام علی(ع) و 16 قرارگاه ذیل آن به دنبال به حداقل رساندن سرقت در ایام نوروز است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش امنیت در قم افزود: از 15 اسفند سال جاری تمام افراد با سابقه شرارت به زندان فراخوانده شده و 300 تن از افراد باسابقه نیز با تضمین و تعهد در این ایام تحت مراقبت پلیس هستند.
سیار از هدایت 360 معتاد متجاهر به کمپ های خصوصی ترک اعتیاد خبر داد و گفت: تیم های گشت مواد مخدر شهرستان قم در این ایام معتادان متجاهر را به کمپ های ترک اعتیاد هدایت می کنند که این اقدام نقش موثری در کاهش سرقت های خرد در این ایام دارد.
فرماندار قم همچنین، شیفت بندی کردن کشتارگاه ها، ایجاد 27 غرفه عرضه میوه، حذف تعطیلی نانوایی ها، 24 ساعته کردن فعالیت اصناف، تامین بنزین مورد نیاز جایگاه های سوخت و نیز نظارت شبانه روزی تیم های راهداری را از جمله دیگر اقدام های انجام شده برای ارائه بهتر خدمات به مردم ذکر کرد و گفت: آمادگی و هماهنگی دستگاه های اجرایی قم در سطح قابل قبولی است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسکان - مسافران - نوروزی - آماده - استان - زائران - ایجاد - اقامتی - اشاره - افزود - اقدام - مسافرخانه - تامین - امنیت - افراد - اعتیاد - آموزش و پرورش - متجاهر - هدایت - فرماندار - قرارگاه - شبستان - آموزشی - پرورش - آموزش - اسفند - ظرفیت - واحدهای - مدارس - همچنین - آمادگی - خصوصی -

نظر شما در مورد : قم آماده اسکان150هزارزائردرشب تحویل سال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*