مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47139 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 فروردین 1397 -ساعت : 17:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فصل تازه مدیریت در پایتخت

مازندشورا: شهردارآنلاین: آغاز بکار تیم جدید مدیریت شهری پایتخت مهم ترین رویداد تابستانی سال ۹۶ بود. در این فصل ترکیب هیات رئیسه شورای پنجم و شهردار تهران انتخاب شد.

مازندشورا: تابستان ۹۶، فصل پر اتفاقی برای تهران بود. در این تابستان بعد از بیش از یک دهه شهردار تهران تغییر کرد. حاشیه های دوران انتقال مسئولیت ها تابستان ۹۶ را داغ تر از تابستان های دیگر کرده بود ازانتقاد به قرار دادها و استخدام های دقیقه نودی تا انتقاد به وضعیت شهرتهران. انتقادهایی که همه از سوی مدیران وقت رد شد.

از ابتدای تابستان ۹۶ جلسات منتخبان شورای پنجم که از ابتدای مشخص شدن ترکیب نهایی شورا آغاز شد، با یک دستور جلسه وآن هم انتخاب شهردار آینده جدی تر دنبال شد. در این دوران جلساتی نیز میان اعضای قدیم و جدید شورای شهر برای انتقال تجربیات برگزارشد.

محمدباقر قالیباف شهردار وقت تهران در این مدت تلاش کرد تمامی پروژه های مهم باقی مانده شهر را به بهره برداری برساند. از جمله پروژه شهر باغ کتاب. سخنان او در این مراسم بیشتر به گزارش کار به شهروندان تهرانی شباهت داشت. او در این مراسم گفت : به اندازه کل تاریخ بلدیه در این دوره از مدیریت شهری، پروژه به بهره برداری رسید.

وی در آخرین نشست خود با معاونان اش نیز تلخ ترین و شیرین ترین روزهای کاری اش رو این گونه تشریح کرد : حادثه ساختمان پلاسکو یکی از تلخ ترین و سخت ترین روزهای فعالیتم در پلاسکو بود و واقعا این حادثه خیلی به من سخت گذشت و همیشه به شهدای آتش نشان افتخار می کنم زیرا باعث نجات جان افراد شدند و تا زنده هستم به یاد آنها و در خدمت خانواده آنها خواهم بود و لذت بخش ترین فعالیتم سرکشی به خانواده محرومین و معلولین بود که باید در این راه بیشتر تلاش کنیم.

قالیباف ادامه داد: ۱۲ سال فعالیت در شهرداری را منطبق با برنامه کار کردم و خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد برنامه هایم انجام شد. مهدی چمران نیز در آخرین جلسه شورای چهارم شهر تهران درباره تمام سال های فعالیت اش در شورا گفت: ما پل صراط را ساختیم رمپ و لوپ هایش را هم ساختیم.

وی افزود: ۳۰ طرح و لایحه مربوط به موضوعات شهری در دوره چهارم مانده است که این موضوعات به شورای پنجم ارجاع داده می‌شود.

یکی از حاشیه های این دوران واگذاری بخشی از شهرآفتاب و شهروند به یکی از بانک های خصوصی بود. احمد دنیا مالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر چهارم تهران آن زمان در واکنش به این اظهار نظرها گفت: قراردادهای دقیقه ۹۰ در شهرداری تهران وجود ندارد و این حرف و حدیث ها به دلیل طولانی شدن جابه جایی ها پیش آمد. در مورد شهر آفتاب و شهروند این موضوع در شورا سابقه داشت و سال گذشته در صحن شورا مطرح شد؛ اعضا روی درصد آن بحث داشتند که نهایتا با ۶۰ درصد آن موافقت کردند و کمیته ای تعریف کردند که به روند واگذاری و ارزیابی نظارت کند بنابراین موضوع  کاملا شفاف و روشن است.

وی ادامه داد: در این زمینه شورا مصوبه دارد. تنها برای این که قیمت ها مشخص نبود قرار شد کمیته ای شکل بگیرد جزییات را مشخص کند. قرار بود قیمت ها توسط  کارشناسان رسمی احصاء  شود، اما اجازه واگذاری ۶۰درصد از مجموعه شهر آفتاب را به شهرداری تهران داده بودیم.

در تابستان ۹۶ تاکسی پیکان برای همیشه با خیابان های پایتخت خداحافظی کرد. اتفاقی که در لا به لای اخبار انتخاب شهردار  و تغییر مدیران گم شد و مراسم خداحافظی با این خودرو که سال ها شهروندان تهرانی را جا به جا کرده بود برگزار نشد.

اولین روز شهریور ماه روز آغاز به کار شورای پنجم بود. در این روز اعضای هیات رییسه شورای پنجم انتخاب شدند. الویری و احمد مسجد جامعی از رقابت ها کنار رفتند و محسن هاشمی با ۲۰ رای رییس شورای شهر تهران شد.

شهردار تهران نیز که در مرداد ماه انتخاب شده بود به طوررسمی برای شهرداری تهران رای آورد و چند روز بعد در ساعت های پایانی روز ۵ شهریور ماه  وزیر کشور برای محمد علی نجفی  حکم زد.   یکی از اولین اقدامات نجفی پس از شهردار شدن صدور بخشنامه ضد فساد ممنوعیت صدور هولوگرام جدید تا اطلاع ثانوی بود.      نجفی پس از شهردار شدن طلسم ممنوعیت ورود شهردار تهران به جلسات هیات دولت را هم شکست و توانست در جلسات دولت حاضر شود. اما این حضور کمکی به شهر تهران نکرد و تا این زمان حتی دولت سهم خود در بخش بلیت مترو را هم نداده است.

این رابطه دوستانه بیش از آن که به نفع تهران باشد به دولت سود رساند و مشکلات تاریخی دولت و شهرداری بهه تفاهم نزدیک شد.

انتخاب های معاونان مهم شهردار در تابستان انجام شد و انتخاب هایی که با حاشیه هایی همراه بود. سهم زنان و جوانان به اعتقاد برخی از منتقدان نجفی رعایت نشده بود.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شورا - شهردار - شورای - تابستان - شهرداری - شورای پنجم - چهارم - شورای شهر - واگذاری - مراسم - پروژه - جلسات - دوران - حاشیه - ساختیم - خانواده - ادامه - برنامه - فعالیت - موضوعات - آفتاب - شهریور - ممنوعیت - اولین - خداحافظی - کمیته - همیشه - شهروند - معاونان - مدیران - ابتدای - اعضای - دقیقه - انتقال - پایتخت - اتفاقی - تغییر - قالیباف - مانده - روزهای - حادثه - پلاسکو - مدیریت - تهرانی - برداری - بیشتر - شهروندان - فعالیتم -

نظر شما در مورد : فصل تازه مدیریت در پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*