مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47163 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 -ساعت : 08:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پایتخت 5؛ فقر محتوا همراه با دیالوگ‌های طولانی و سکانس‌های بی‌ربط با هم

محمدحسین ملایی‌کندلوسی

پایتخت 5؛ فقر محتوا همراه با دیالوگ‌های طولانی و سکانس‌های بی‌ربط با هم

مازندشورا: فقر محتوا همراه با دیالوگ‌های طولانی و بعضاً خسته کننده و نیز سکانس‌های بی‌ربط با یکدیگر در مجموعه «پایتخت 5» و در همان گام نخست قسمت اول، سبب سردرگمی مخاطب در چیستی محتوا می‌شود.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ نوشهر/محمدحسین ملایی‌کندلوسی: چند سالی است که با فرا رسیدن نوروز مجموعه تلویزیونی «پایتخت» با چاشنی طنز از تلویزیون پخش می‌شود و مخاطبان زیادی را نیز به خود جلب کرده است.

موفقیت مجموعه پایتخت یک تا چهار با وجود نقاظ ضعفی که در خود داشت ولی به خاطر شروع بسیار خوب، هدفمند و محتوا گرا در هر یک از این مجموعه‌ها به عنوان نقاط قوت، توانسته است موفق باشد و رضایت‌مندی بالای مخاطبان را در پی داشته باشد و این سبب شده است تا تقاضاها برای ساخت مجموعه‌های بعدی از سوی مخاطبان افزایش یابد و نتیجه آن پخش مجموعه پایتخت در هر نوروز شده است.

امسال نیز مجموعه «پایتخت» در ادامه روند ساخت موفقیت‌آمیز سال‌های گذشته‌اش به عنوان سریالی جذاب و پر مخاطب در نخستین روز از نوروز 97 میهمان خانه‌های مردم شده است و قسمت نخست آن از شبکه اول سیما به روی آنتن رفت.

در این مجال، غرض نقد شتاب‌زده به مجموعه «پایتخت 5» پس از پخش نخستین قسمت آن نیست بلکه در راستای مصداق ضرب‌المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست» است که مخاطب از همین اولین قسمت تا حدود زیادی ادامه قسمت‌های بعدی به دستش می‌آید.

به نظر می‌آید آنچه مخاطب در پایان قسمت اول مجموعه «پایتخت 5» متوجه شده است، فقر محتوا همراه با دیالوگ‌های طولانی و بعضاً خسته کننده و نیز سکانس‌های بی‌ربط با یکدیگر است که سبب سردرگمی مخاطب در چیستی محتوا می‌شود.

چاشنی زبان بدن در کنار دیالوگ‌های طولانی هم به جای آنکه به کمک دیالوگ‌‌ها برای پررنگ‌تر کردن حس طنز آن بیاید به عکس، سبب خنثی کردن فضای طنز شده و حس خستگی را بر مخاطب القا می‌کند.

اگر چه مجموعه یک تا 4 سریال پایتخت توانسته است فصل جدید و بسیار موفقی را در ساخت سریال‌های تلویزیونی ایجاد کند و مخاطبان میلیونی را به خود جذب کند ولی در مجموعه «پایتخت 5» با توجه به موارد مطروحه در بالا، به نظر می‌رسد نتواند رضایت همیشگی مخاطبان خود را جلب کند و ریزش مخاطب زیادی را به خود ببیند ولی از سویی دیگر شاید به قول فوتبالی‌ها ممکن است فصل را بد شروع کرده باشد ولی در ادامه و پایان فصل جایگاه قابل قبولی را برای خود رقم بزند و به هر حال باید منتظر ماند تا ببینیم «پایتخت 5» چه نمره‌ای از مخاطبان خود می‌گیرد.

86019


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پایتخت - مجموعه - مخاطب - مخاطبان - سمت - محتوا - نوروز - زیادی - دیالوگ‌های - پخش - طولانی - ادامه - پایان - توانسته - می‌آید - نخستین - چاشنی - سکانس‌های - همراه - ملایی‌کندلوسی - بی‌ربط - تلویزیونی - بسیار - محمدحسین - عنوان -

نظر شما در مورد : پایتخت 5؛ فقر محتوا همراه با دیالوگ‌های طولانی و سکانس‌های بی‌ربط با هم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*