منشور فرماندهی اسلام از زبان فرماندهان شهید

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 - ساعت : 09:14

کد مطلب: 47170 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سردار شهید رجبعلی دودانگی

منشور فرماندهی اسلام از زبان فرماندهان شهید

مازندشورا: جای‌جای این منشور بزرگ که تأکیدات فرماندهان شهید سپاه اسلام را شامل می‌شود، از آن رو که دارای روح دینی و عقیدتی است، می‌تواند نسخه‌ای علاج‌بخش برای مدیرانی باشد که تعهد و عدالت‌ورزی را در کنار اِعمال هنرهای خاص مدیریت خواهان و خواستارند.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ دفاع مقدس/«جواد صحرایی‌رستمی»: در این بخش برآنیم که منشور فرماندهی اسلام را به تصویر کشانیم، شاید در وهله‌‌ اول این ذهنیت در ساحت و ذهن و اندیشه خوانندگان نمودار شود که چه ارتباط منطقی را می‌توان میان فرماندهی رزم و مدیریت نوین امروزی برقرار کرد.

بر این باوریم که جای‌جای این منشور بزرگ که تأکیدات فرماندهان شهید سپاه اسلام را شامل می‌شود، از آن رو که دارای روح دینی و عقیدتی است، می‌تواند نسخه‌ای علاج‌بخش برای مدیرانی باشد که تعهد و عدالت‌ورزی را در کنار اِعمال هنرهای خاص مدیریت خواهان و خواستارند، خاطرنشان می‌سازد فرازهایی که در ذیل آن را برخواهیم شمرد از مجموعه سخنان سردار پرآوازه‌ شمال کشور سردار شهید رجبعلی دودانگی در میان جمع عاشقان گردان حزب‌الله مریوان است که در پیش‌روی شماست.

 

 

* این است راه زندگی

در سال‌های پیش از انقلاب جوان راه زندگی را نمی‌دانست لذا به فساد کشیده می‌شد، چرا به فساد کشیده می‌شد، چون کار نداشت و نمی‌توانست راه زندگی‌اش را پیدا کند، چرا نمی‌توانست راه زندگی‌اش را پیدا کند، چون جامعه راه درست زندگی کردن را به او ارائه نمی‌داد و هیچ فرد و مرکزی شناخته نشد تا بگوید: «این است راه زندگی درست و شما می‌توانید از این طریق به سعادت برسید».

* تنها پایگاه امن

امام آمد تا به این ملت بفهماند که سعادت در چیست؟ و چطور باید زندگی کرد تا به این سعادت دست یافت و امروز نتیجه‌ این تلاش امام آن شد که این ملت نقطه‌ اتکال بسیاری از مستضعفین است، آنهایی هم که نگاه مارکسیستی و کمونیستی داشته‌اند، به‌واسطه این ایده امام، دست‌شان را به طرف انقلاب اسلامی ‌دراز کرده‌اند و معتقدند که تنها پایگاه امن برای ملت‌ها و مستضعفین همین انقلاب است و بس.

 

 

* تشکیل بسیج

در جامعه‌ امروز ما راه‌های بسیاری پدید آمد که در انقلاب‌های دیگر چنین نمونه‌ای وجود نداشت، نمونه‌ ساده از این نمونه‌ها که منتهی به راه سعادت می‌شود، تشکیل بسیج است، بسیج نهادی است که کلیه‌ مردم می‌توانند در آن شرکت داشته باشند.

شما در بسیج، نوجوانان 12 تا 13 ساله تا پیرمرد 90 ساله را می‌بینید، نمی‌توان گفت که حکومت در راه ایجاد این سعادت دچار عیب و نقص نشده است، خیر، گاهی اوقات با عیب و نقص نیز روبروییم و این به خاطر آن است که هنوز در آغاز راهیم، نمی‌شود ادعا کرد که دارای حکومت مطلقه الهی هستیم.

آنهایی هم که آمدند تا راه سعادت را برای‌مان به ارمغان بیاورند، آرام آرام به پیش رفتند تا این مهم به جامعه تفهیم شود که چگونه می‌توانند سعادتمند شوند؟ چگونه می‌توانند از ظلم بیرون آیند؟ و چگونه از فساد دوری گزینند.

 

 

* وصیت‌نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها النفس المطئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی.

با درود سلام به همه شهدای اسلام و به پیامبر اکرم و امامان و درود بر مهدی ناجی عالم بشریت.

از آنجایی که هدف از خلقت انسان رسیدن به خداست و برای رسیدن به این راه و این مسیر جز صراط مستقیم راه دیگر نیست و در این صراط مراحل زیادی است تا انسان به کمال برسد، این مراحل باید طی شود تا انسان به سعادت برسد.

یعنی به خدا که نهایت کامل است و جز او هیچ کاملی نیست و اوست که ما را از خاک آفرید.

خودش در قرآن می فرماید آخر این راه رسیدن به من است ما برای رسیدن به خدا راه شهادت که آخر مراحل است را انتخاب کرده‌ایم و برای نبرد با خصم زبون به جبهه‌ها می‌رویم و امیدوارم که در جبهه با یاری خدا و پشتیبانی مهدی(عج) اسلام را به پیروزی برسانیم تا برای تمامی جهانیان سایه عدل و قسط خود را بگستراند و برای انسان‌ها جامعه نمونه به‌وجود آورد تا سرمشق تمام جوامع شود.

چون ما می خواهیم کار حسینی بکنیم و راه ما را ادامه دهید، یعنی منتظران شهادت راه ما را ادامه خواهند داد و برای اینکه خط ما معلوم باشد، من وصیت می‎کنم:

 

 

حسین زمان را هیچ‌گاه تنها نگذارید و همیشه سعی کنید جزو یاران حسین باشید و باید اسلام را یاری کنید، زیرا تکلیف است.

سخنان این پیر بزرگ و این یار و نائب امام زمان را نصب‌العین خود قرار دهید و در تمامی کارها از این سخنان به‌عنوان راه و خط مشی استفاده کنید زیرا که ولایت فقیه ولایت الله است.

من وصیت می‌کنم که امر به معروف و نهی از منکر را بسیار جدی بگیرید و سعی کنید که از طریق اسلامی انجام دهید زیرا که پیامبر اکرم می‌فرمایند که: این دو از عزیزترین‌هاست.

امیدوارم که خداوند توفیق شهادت و جهاد در راه خود را به من عطا کند و به شما برادران قدرت شناخت و انجام دستورات قرآن و پیروی از خط ولایت فقیه را بدهد و ما را در این راه یاری نماید. والسلام

* شرحی بر زندگانی

به نقل از پایگاه شهدای گلستان، رجبعلی دودانگی فرزند علی‌اکبر و بیگم میناوند پال در 16 آذر ماه 1342 در بندر ترکمن به‌دنیا آمد.

بعد از گذراندن مراحل طفولیت در سال 1348 در دبستان انصاری زادگاهش مشغول به تحصیل شد، با شروع تحصیلات راهنمایی، تعطیلات تابستان را در کارگاه دوچرخه‌سازی کار می‌کرد.

دوره راهنمایی و متوسطه را با موفقیت سپری کرد و وضعیت درسی‌اش متوسط بود، اجتماعی، فعال و معاشرتی بود و در فعالیت‌های فرهنگی شرکت می‌کرد.

دوران تحصیلش در دبیرستان با حرکت عمومی مردم علیه نظام شاهنشاهی همراه بود و در این حرکت عمومی شرکت کرد.

 

 

سربازی خود را در سپاه گذراند و یک دوره پزشکی را در آنجا سپری کرد، از طریق سپاه به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد.

پس از ورود به سپاه و انجام خدمت سربازی به عضویت رسمی سپاه درآمد و در منطقه مریوان خدمت کرد و در سمت قائم‌مقام گردان 112 حزب الله مریوان به خدمت صادقانه‌اش ادامه داد.

 سرانجام در 16 اسفندماه 1366 با حمله هوایی دشمن بعثی به شهر مریوان بر اثر ترکش راکت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/3141/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سعادت #اسلام #زندگی #مریوان #مراحل #شهادت #جامعه #سردار #چگونه #ولایت #انسان #انقلاب #می‌توانند #پایگاه #رجبعلی #سخنان #دودانگی #منشور #فرماندهی #شهدای #پیامبر #امیدوارم #ادامه #عمومی #سربازی #می‌کرد #راهنمایی #فرماندهان #تمامی #حکومت #زندگی‌اش #گردان #نمی‌توانست #نداشت #می‌شد #دارای #امروز #تشکیل #مدیریت #اسلامی #آنهایی #مستضعفین #کشیده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : منشور فرماندهی اسلام از زبان فرماندهان شهید

*

*


X https://sport45.site/