مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4718 -تاریخ انتشار : شنبه 02 مرداد 1395 -ساعت : 10:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دیدار گیل آبادی با مهمانان اجلاس جهانی شوراها و شهرداران مطرح شد

مدیریت شهری تهران تجربه موفقی در فقر زدایی دارد

مازندشورا: اجلاس جهانی شوراها و شهرداران در حالی در برج میلاد تهران برگزار شد که بسیاری از مدعوین این اجلاس علاقه مند به دیدار با رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بودند و در حاشیه این اجلاس، در دیدارهای رسمی ، دیدگاه ها و خواسته های خود را مطرح کردند.

مازندشورا:

بلدیه| در نخستین دیدار، دکتر شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین االملل شهرداری تهران با «معان منیر خلیل» شهردار شهر غبیری لبنان دیدار کرد. در این دیدار رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به جایگاه کلان شهرهای دنیا به عنوان الگوی سایر شهرها اشاره کرد و گفت: امروز مشکلات شهری در همه شهرها تکثیر شده است آنچنان که به شهرهای کوچک رسیده و حتی مشکلات اجتماعی و شهروندی یکسانی شکل گرفته است. گیل آبادی افزود: مدیریت شهری تهران تجربه موفقی در فقر زدایی دارد که این تجربه باید در اختیار شهرهای کشورهای اسلامی قرار گیرد چرا که فقر باعث حاشیه نشینی شده و این در حالی است که تهران به عنوان یک شهر با مولفه های دینی برنامه ریزی های خوبی را برای حل معضلات اجتماعی این پدیده در پیش گرفته است.
وی از آمادگی شهرداری تهران برای ارائه خدمات در حوزه های آموزشی، شهری و عمرانی سخن وگفت و اظهار کرد: لبنان نماد مقاومت و مجاهدت اسلامی است و آنچه در توان مدیریت شهری تهران است برای کمک به مدیریت شهری لبنان انجام می دهد.
در این دیدار معان منیر خلیل شهردار غبیری لبنان با بیان اینکه غبیری شهری کوچک در مقابل تهران بوده اما درگیر مشکلات شهری است از نماینده شهردار تهران تقاضا کرد تا در بحث بازسازی و ساماندهی فضاهای سبز شهری، کارشناسان خبره به غبیری اعزام شوند.
وی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از شهرهای لبنان و به ویژه غبیری در جریان بازسازی و ساماندهی شهری قدردانی کرد.در پایان این دیدار مقرر شد شهردار غبیری از تعدادی از بوستان تهران بازدید بعمل آورده و امکان دیدار با کارشناسان شهرداری تهران مهیا شود.
تهران و زاگرب در مسیر تهیه پیش نویس خواهر خواندگی
در ادامه دیدارها «هارون عمربازیک» معاون شهردار زاگرب به همراه «یادرانکا وسلیک برو» معاون برنامه ریزی شهری شهرداری زاگرب مهمان رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران بودند. 
در این دیدار شهرام گیل آبادی با اشاره به وسعت 640 کیلومتر مربع شهر تهران به جمعیت 12 میلیونی این شهر اشاره کرد و گفت: تهران دارای 2500 بوستان بوده و 200 کیلومتر خط مترو در این شهر وجود دارد. گیل آبادی با اشاره به وجود شش هزار مرکز فرهنگی و ورزشی در شهر تهران از جمله خانه های فرهنگ ، سالن های ورزشی و سینما و تئاتر ، اظهار کرد: تهران مجموعه ای از فرهنگ های گوناگون کشور را در خود جای داده است و مملو از مکان های دیدنی گردشگری است.

معاون شهردار زاگرب با ابراز خرسندی از حضور در شهر تهران و علاقه مندی برای بازدید از جاذبه های این کلان شهر اظهار کرد: زاگرب در مقایسه با تهران شهر کوچکی است که تاریخ شکل گیری آن به 900 سال پیش باز می گردد و در یک بازه زمانی پایتخت کروواسی بوده است. وی با بیان اینکه زاگرب در سال 2011 در جایگاه بیست و هشتمین شهر اروپا قرار گرفته است، تلاش مدیریت شهری زاگرب را برای تبدیل این شهر به فضای کارآفرینی و کسب و کار تشریح کرد.
هارون عمربازیک با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از نخستین کشورهایی بوده است که کروواسی را به رسمیت شناخته است ، افزود: امیدواریم به امضای تفاهم نامه مشترک میان تهران و زاگرب از ایده ها و راهکار های مشترک برای حل مشکلات بهره مند شویم.
در این دیدار خانم یادرانکا وسلیک برو معاون برنامه ریزی شهری شهرداری زاگرب با اشاره به برنامه ریزی زاگرب برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان های مسکونی، بهره مندی از انرژی های پاک و پرداخت هزینه های پارک از طریق پیامک ، اظهارکرد: علاقه مند به بهره مندی از تجربیات مشترک در حوزه فن آوری و برنامه ریزی شهری هستیم. 
دکتر گیل آیادی با دعوت رسمی از شهردار زاگرب برای سفر به تهران ، اعلام کرد: در راستای همکاری های مشترک پیش نویس خواهر خواندگی تهران و زاگرب تهیه می شود تا با حضور شهردار زاگرب در تهران ، گامی در جهت توسعه همکاری های شهری برداشته شود.
علاقه مندی شهرداری آنتالیا برای بهره مندی از تجربیات شهرداری تهران 
به گزارش «تهران سما» در ادامه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران میزبان «ابراهیم اوریم» مشاور ارشد شهردار آنتالیا بود. در این دیدار شهرام گیل آبادی با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ شهری در تهران، گفت: اجرای پروژه های عمرانی یک تجربه جهانی به مدیریت شهری تهران داده است آنچنان که حفر 1200 متر تونل در هفته یک رکورد برای مدیریت شهری تهران تلقی می شود.
گیل آبادی با اشاره به اینکه سال گذشته 37 کیلومتر خط مترو در تهران به بهره برداری رسید ، از آمادگی مدیریت شهری تهران برای بهره برداری از 100 کیلومتر خط مترو در پایان سال جاری خبر داد و گفت: این اعداد نشان می دهد رکوردهای عمرانی شهر تهران در ساخت مترو در جهان ما به ازایی ندارد.
رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با اشاره به اینکه تهران یک دوره تاریخی هفت هزار ساله را در خود جای داده است ، تهران را یک موزه بزرگ خواند که نباید دیدن زوایای این شهر را از دست داد. 
وی در بخشی از اظهاراتش به بهره مندی شهرهای اسلامی از تجربیات عمرانی و مدیریتی اشاره کرد و گفت: بدون شک منفعت منطقه در حفظ پیوندهای منطقه ای است و تهران آمادگی دارد در حوزه های فرهنگی و خدماتی شهرداری آنتالیا را همراهی کند.
ابراهیم اوریم نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در تهران به میزبانی شهرداری تهران، از تجربه های دیرپای بدنه شهری در ساخت خانه موزه و ایجاد فضاهای گردشگری موزه ای در شهر تهران سخن گفت و تقاضای دیدار با کارشناسان فضای گردشگری شهر تهران را مطرح کرد.
اوریم با اشاره به اینکه شهرداری آنتالیا قصد ساخت یک موزه هنر اسلامی در این شهر دارد، ابراز امیدواری کرد تا امکان بهره مندی از تجربیات مدیریت شهری تهران در این رابطه فراهم شود.
ابراز خرسندی قائم مقام سازمان گردشگری کنیا از گردشگری در تهران 
پروفسور «دیوید فیشر» که در برای ارائه گزارشی در خصوص اهمیت مدیریت شهری در ایجاد گردشگری بین المللی در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران به تهران سفر کرده است در دیدار با رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از اولین تجربه حضورش در ایران سخن گفت و اظهار کرد: گام های بزرگی در گردشگری شهری در تهران برداشته شده است. 
دکتر شهرام گیل آبادی در این دیدار به توجه مدیریت شهری تهران به گردشگری اشاره کرد و گفت : در طرح تهرانگردی ، شهروندانی که علاقه مند به بازدید از نقاط گردشگری شهر داشته باشند می توانند از طریق تماس تلفنی وارد این پروسه شده و با برنامه ریزی از نقاط دیدنی شهر تهران بازدید کنند.
وی با اشاره به برگزاری همایش ارتباطات و شهرگردی هنری به عنوان گامی نو از سوی شهرداری تهران در عرصه گردشگری شهری ، اظهار کرد: تهران برخوردار از 32 گونه گردشگری است آنچنان که پرنده نگری در دشت تهران با برخورداری از بالغ بر 300 گونه پرنده یک فرصت قابل دسترسی برای گردشگران جهان است.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ، با اشاره به تاریخ کهن شهر تهران گفت: وجود 370 خانه تاریخی تنها در یک محله از این شهر که 374 محله دارد گواهی بر پتانسیل های گردشگری تهران است آنچنان که یک گردشگر با حضور در تهران می تواند تمام اقوام ایران را ببیند و فرصت داشته باشد تا با گذر از یک خیابان و تجمع عبادتگاه های همه مذاهب ، تجربه گذر ادیان را کسب کند.

قائم مقام سازمان گردشگری کنیا ، توسعه صنعت توریسم در شهر تهران به واسطه مدیریت شهری را اتفاقی سودمند برای کشور ایران دانست و گفت :بزرگترین گام برای توسعه گردشگری توجه به جامعه محلی است چرا که اگر جامعه محلی با تاریخ و فرهنگ محلی آشنا باشد به سادگی از کنار مسائل شهر عبور نمی کند.
فیشر با قدردانی از فرصت تهرانگردی اظهار کرد: اطمینان دارم شهر تهران به زودی در میان ارتباطات وسیع گردشگری جهان سهم بسزایی پیدا می کند.

استقبال شهردار کوتائیسی برای بهره مندی از تجربه شهرداری تهران

دیدار رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با شهردار کوتائیسی دومین شهر بزرگ گرجستان از دیگر برنامه های صورت گرفته در حاشیه برگزاری نخستین اجلاس شوراها و شهرداران در برج میلاد تهران بود.
در این دیدار شهرام گیل آیادی با اشاره به روابط خوب دیپلماتیک ایران و گرجستان به خواهرخواندگی تهران و تفلیس اشاره کرد و افزود: آماده همکاری بین شهری با سایر شهرهای گرجستان هستیم تا تجربیات موثر مدیریت شهری تهران در عرصه اقدامات عمرانی و خدمات شهری را منتقل کنیم .
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به همکاری تهران با تفلیس در زمینه ساخت پارک و فضای سبز گفت: همچنین مقرر شده است هفته فرهنگی تهران در تفلیس و هفته فرهنگی تفلیس در تهران برگزار شود تا گامی در جهت همکاری های بین المللی شهری برداشته شود.

شهردار کوتائیسی گرجستان، این دیدار را یک فرصت خوب برای افزایش مشارکت مدیران شهری دانست و گفت: مشترکات فرهنگی بسیاری در سطح شهرداری ها وجود دارد که علاقه مند به تقویت مناسبات فی مابین هستیم.
وی کوتائیسی را دومین شهر گرجستان و تاریخی ترین شهر این کشور معرفی کرد و افزود: امیدواریم فرصت دیدار از نقاط دیدنی شهر تهران و پروژه های بزرگ عمرانی و حمل و نقل این شهر را داشته باشیم و فرصتی برای اتصال سرمایه گذاران در عرصه شهری فراهم شود.
تهران و سئول کلان شهرهایی شبیه به هم هستند
به گزارش «تهران سما » رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با دکتر «وونگ تائی کیم» ، مدرس دانشگاه سئول که برای سخنرانی در خصوص اهمیت سلامت شهری در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران حضور داشت ، دیدار و گفت و گو کرد.
شهرام گیل آبادی در این دیدار با اشاره به اینکه تهران شهر دوستدار کودک و دوستدار سالمند است به اختصاص 374 خانه سلامت در سطح شهر برای شهروندان اشاره کرد و گفت : در خانه های سلامت انجمن های کنترل چاقی ، کنترل دیابت ، مبارزه با مصرف سیگار فعالیت کرده و انجمن های اختصاصی کهنسالان و کودکان فعالیت های زیادی را بر عهده دارند.
گیل آبادی با اشاره به برنامه ریزی پنجساله مدیریت شهری تهران برای کنترل آلودگی هوا ، اظهار کرد: تلاش می کنیم مشارکت شهروندان برای داشتن شهری با آسمان آبی و زمین پاک را محقق کنیم.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به راه اندازی بزرگترین بیمارستان هسته ای در شهر تهران اشاره کرد و گفت: ساخت این بیمارستان با همراهی و زمینه سازی شهرداری تهران تحقق یافته تا یکی از کم نظیرترین بیمارستان های جهان ساخته شود.

وی افزود: موضوع سلامت در شهر تهران در چهار شاخه سلامت جسمی ، سلامت روحی ، سلامت معنوی و سلامت اجتماعی پیگیری می شود ، در این باره خاطر نشان کرد: در حال حاضر در تمامی بوستان های شهر تهران ورزش همگانی صبحگاهی برگزار می شود و مردم نیز به دلیل آنکه همه بوستان ها مجهز به تجهیزات ورزشی است ، استقبال گسترده ای این برنامه دارند.
دکتر وونگ تائی کیم نیز در این دیدار با ابراز شگفتی از سرعت زندگی در شهر تهران ، اظهار کرد: تهران و سئول دو کلان شهر شبیه به هم هستند و شباهت های زیادی در حوزه انسانی این دو کلانشهر وجود دارد.
وی خاطر نشانکرد: چشم اندازی که از کره تعریف شده است ، یک مدل ایرانی است از این رو تجربیات مشترک زیادی بین تهران و سئول وجود دارد.
این مدرس دانشگاه کره جنوبیاز توجه مدیریت شهری به ورزش همگانی که نقش اساسی در پیشگیری از بیماری ها و حفظ سلامت شهروندان دارد ،ابراز خرسندی کرد و از علاقه مندی برای بهره مندی از تجربیات مدیریت شهری در حوزه سلامت شهرداری تهران سخن گفت.  


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - اشاره - دیدار - مدیریت - گردشگری - ارتباطات - زاگرب - شهردار - آبادی - الملل - سلامت - برنامه - اظهار - تجربه - تجربیات - اینکه - علاقه - ابراز - عمرانی - اسلامی - غبیری - شهرام - شهرهای - لبنان - مشترک - نخستین - همکاری - گرجستان - فرهنگی - افزود - اجلاس - بوستان - کیلومتر - بازدید - جهانی - معاون - خرسندی - شهرداران - شوراها - آنتالیا - تفلیس - آنچنان - مشکلات - گرفته - کوتائیسی - فرهنگ - دیدنی - کنترل - تاریخی - تاریخ - زیادی - هستیم - برداشته - شهروندان - اوریم - بیمارستان - پروژه - توسعه - ورزشی - عنوان - اجتماعی - کارشناسان - آمادگی - حاشیه - زمینه - استقبال - دومین - جامعه - تهرانگردی - المللی - برگزاری - پرنده - دانست - بزرگترین - برگزار - دارند - زدایی - اندازی - موفقی - همگانی - فعالیت - جایگاه - دانشگاه - مشارکت - شهرها - دوستدار - انجمن - اهمیت - فراهم - انرژی - امکان - پایان - قدردانی -  دکتر - امیدواریم - کروواسی - عمربازیک - یادرانکا - هارون - ادامه - خواهر - آیادی - جمهوری - ارائه - برداری - منطقه - همراهی - ایجاد - خدمات - اجرای - ساماندهی - فضاهای - گزارش - ابراهیم - بازسازی - وسلیک -

نظر شما در مورد : مدیریت شهری تهران تجربه موفقی در فقر زدایی دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها