پیش‌بینی آسمانی گرم و بهاری همراه با وزش باد گرم در مازندران

تاریخ انتشار : شنبه 04 فروردین 1397 - ساعت : 12:41

کد مطلب: 47267 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون هواشناسی مازندران خبر داد

پیش‌بینی آسمانی گرم و بهاری همراه با وزش باد گرم در مازندران

مازندشورا: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز با شکل‌گیری جریانات گرم جنوبی انتظار داریم شاهد افزایش دما و وزش باد گرم در آسمان مازندران باشیم که در ارتفاعات محسوس خواهد بود.

مازندشورا:احمد اسدی امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: امروز با شکل‌گیری جریانات گرم جنوبی انتظار داریم شاهد افزایش دما و وزش باد گرم در آسمان مازندران باشیم که در ارتفاعات محسوس خواهد بود.

وی بیان کرد: فردا با تغییر سوی جریانات شاهد وزش باد گاها شدید، افزایش ابر، روند کاهشی دم و بارش‌های پراکنده هستیم که مقدار بارش‌ها چندان قابل ملاحظه نخواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه روز سه‌شنبه به‌تدریج با تضعیف جریانات شمالی از میزان ابرناکی آسمان مازندران کاسته می‌شود، تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی،روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه مجددا با شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما و وزش باد گرم در ارتفاعات استان خواهیم بود.

این مسؤول یادآور شد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به کجور با 21 درجه و همچنین کمینه دما مربوط به بلده با دو درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

اسدی با تاکید بر پرهیز از روشن کردن آتش در جنگل‌ها با توجه به افزایش دما و وزش باد گرم، خاطرنشان کرد: خزانه‌داران برنج نیز تمهیدات لازم را نسبت به هوادهی خزانه‌ها برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی انجام دهند

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و فردا به‌تدریج مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #افزایش #جریانات #هواشناسی #امروز #پیش‌بینی #مربوط #ارتفاعات #به‌تدریج #جنوبی #شکل‌گیری #معاون #آسمان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیش‌بینی آسمانی گرم و بهاری همراه با وزش باد گرم در مازندران

*

*