تاریخ انتشار : شنبه 04 فروردین 1397 - ساعت : 14:59

کد مطلب: 47276 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آذری ها وتهرانی هابیشترین مسافران نوروزی همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار همدان گفت: 32 هزار و 963 مسافر در قالب 9 هزار و 440 خانوار در بازه زمانی 26 اسفند سال گذشته تا سوم فروردین ماه جاری در اماکن اقامتی همدان اسکان داده شدند که بیشترین آنها از استان ‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و تهران بوده ‌اند.

مازندشورا:عباس صوفی روز شنبه در بازدید از ستاد خدمات سفر همدان افزود: روز یکم فروردین ماه هشت هزار و 32 نفر ، روز دوم فروردین ماه هشت هزار و 528 نفر و روز سوم فروردین ماه 9 هزار و 96 نفر توسط ستاد اجرایی خدمات سفر همدان در فضاهای مختلف اسکان داده شدند.
شهردار همدان با بیان اینکه امسال از ظرفیت خانه های استیجاری دارای مجوز نیز برای اسکان مسافران نوروزی استفاده شده است بیان کرد: روز گذشته 60 خانوار شامل 128 نفر در خانه های استیجاری همدان اسکان داده شدند.
صوفی با بیان اینکه ظرفیت لازم برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی پیش‌ بینی شده است گفت: مسافران نوروزی که قصد سفر به همدان را دارند نگران تامین فضا برای اقامت نباشند چراکه تمهیدات لازم برای اسکان مسافران اندیشیده شده است.
وی در خصوص فضاهای پیش بینی شده برای نصب چادر مسافران نیز گفت: شهرداری همدان بوستان‌ های شهروند، نماز، ارم و مردم را برای نصب چادر توسط مسافران مشخص کرده است و مسافران نوروزی می ‌توانند برای نصب چادر در این پارک‌ ها اقدام کنند .
مشاور شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: هشت دستگاه اتوبوس VIP و جدید برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده تا اماکن تاریخی و گردشگری همدان بهتر و بیشتر به مسافران نوروزی معرفی شود.
حسن محمدی اظهار کرد: برگزاری تورهای نوروز 97 به منظور ارتقای روحیه سرور و نشاط عمومی، تاکید بر تقویت هویت اسلامی ایرانی و ترویج فرهنگ گردشگری برگزار می شود.
وی بیان کرد: اتوبوس‌های گردشگری شهرداری همدان در ساعت‌های 9:30 تا 12 ظهر و 15 تا 17:30 عصر در محل یادمان عین القضات همدانی برای سوار کردن مسافران حضور دارند.
وی با بیان اینکه مسافران نوروزی برای استفاده از خدمات اتوبوس گردشگری می‌ توانند در ستاد اجرایی خدمات سفر همدان نام نویسی کنند عنوان کرد: مسیر اتوبوس گردشگری از میدان باباطاهر، آرامگاه بوعلی، گنبد علویان و تپه هگمتانه عبور می ‌کند.
استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ ترین شهرهای جهان است و به واسطه دارا بودن بیش از یکهزار و 800 اثر تاریخی و گردشگری، در سال 85 با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.
این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.
نوروز 96 حدود 329 هزار مسافر از مکان های تاریخی دارای بلیط استان همدان، 213 هزار نفر از اماکن تفریحی و توریستی این استان و 2 میلیون و 191 هزار مسافر از جاذبه های طبیعی همدان بازدید کردند همچنین 164 هزار و 830 گردشگر و مسافر در هتل ها، مهمانپذیرها، هتل آپاتمان ها، خانه مسافرها، خانه های بوم گردی، خوابگاه ها و مدارس اقامت داشتند. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #همدان #مسافران #نوروزی #گردشگری #اسکان #تاریخی #استان #خدمات #فروردین #اتوبوس #عنوان #شهرداری #مسافر #آرامگاه #اینکه #همچون #طبیعی #اسلامی #نوروز #هگمتانه #جاذبه #باباطاهر #علویان #بوعلی #اظهار #شهردار #ظرفیت #فضاهای #اجرایی #بازدید #استیجاری #دارای #اماکن #اقامت #دارند #استفاده #معرفی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آذری ها وتهرانی هابیشترین مسافران نوروزی همدان

*

*