مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 473 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آذر 1393 -ساعت : 07:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهرداران مازندران موظف به مناسب‌سازی خیابان‌ها برای معلولان شدند

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران:

شهرداران مازندران موظف به مناسب‌سازی خیابان‌ها برای معلولان شدند

مازند شورا: رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران گفت: شهرداران مازندران موظف به مناسب‌سازی خیابان‌ها برای معلولان شدند

مازند شورا: شمس‌الله حسینی در نخستین همایش روز جهانی معلول در کانون امام خمینی(ره) بابل، اظهار داشت: آموزش و پرورش استثنایی مازندران هفت گروه از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را زیر پوشش دارد.

وی افزود: 3 هزار و 9 نفر از دانش‌آموزان با مشکلات زیاد، توان ذهنی، آسیب‌دیدگی بینایی و شنوایی، جسمی و حرکتی مواجه بوده و یا چند معلولیتی بوده و دارای مشکلات ویژه یادگیری، رفتاری و هیجانی هستند.

این مسئول تصریح کرد: 604 نفر از دانش‌آموزان نیز دچار مشکل خفیف هستند و در مدارس عادی در نزدیک‌ترین مدرسه به منزل خود تحصیل کرده و از امکانات مدرسه عادی استفاده می‌کنند‌.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران از زیر پوشش بودن پنج هزار و 121  دانش‌آموز استثنایی در مازندران خبر داد و بیان داشت: دانش‌آموزانی هم داریم که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند اما دچار مشکل یادگیری هستند، این دانش‌آموزان از هوش مساوی با دیگران برخوردار بوده اما در یادگیری یک تا سه درس دچار مشکل هستند که تعداد آنها هزار و 508 نفر است .

حسینی با اشاره به اینکه این کودکان جزو پاک‌ترین دانش‌آموزان مدارس هستند، اظهار داشت: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه دانش‌آموزان ضعیفی نبوده بلکه قابلیت‌های زیادی دارند و باید نگاه‌ها نسبت به معلولان و دانش‌آموزان تغییر دهیم.

این مسئول تصریح کرد: کسب رتبه نخست کشور در شاخه معرق، نگارگری و تزیین و همچنین کسب رتبه مدال طلا و برنز جهانی از سوی دانش‌آموزان ناشنوا مازندران نمونه‌ای از قابلیت‌های این دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه هیچ دانش‌آموز با نیاز ویژه معلول نبوده بلکه مسئولانی که نتوانند کمک کار معلولان باشند معلول هستند، اذعان داشت: باید دانش‌آموزان استثنایی را باور کرد و به استعدادهای آنها اعتماد کرد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران افزود: بحث سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان ویژه، در دستور کار قرار دارد که در این راستا به فرمانداران و شهرداران مازندران ابلاغ شد تا بخشی از سرویس این دانش‌آموزان را متقبل شوند.

حسینی از مناسب‌سازی خط سیر نابینایان در خیابان‌ها و پیاده‌روها توسط شهرداری‌ها خبر داد و بیان داشت: شهرداری‌های مازندران موظف به اجرا این طرح هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ها تنها بخشی از مشکل مناسب‌سازی فیزیکی معلولان حل می‎شود این در حالی است که باید برای مناسب‌سازی روحی معلولان اقدام اساسی انجام شود.

وی از تشکیل مجمع خیران مدرسه‌یار در استان خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم به کمک خیران مدرسه‌یار آموزش و پرورش استثنایی بتوانیم گام‌های مثبتی در ارتقا وضعیت و ارائه خدمات بهینه به این دانش‌آموزان برداریم./فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مناسب‌سازی خیابان‌ها - شمس‌الله حسینی - آموزش و پرورش استثن - -

نظر شما در مورد : شهرداران مازندران موظف به مناسب‌سازی خیابان‌ها برای معلولان شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها