مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4732 -تاریخ انتشار : شنبه 02 مرداد 1395 -ساعت : 12:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مرکز فعالیت های دینی خبر داد

برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه تابستان در غالب مساجد تهران

مازندشورا: رئیس مرکز فعالیت های دینی و امور مساجد شهرداری تهران از وجود یک هزار و 800 مسجد فعال در تهران خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|حجت الاسلام  جواد صادق زاده با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر یک هزار و 964 مسجد در تهران وجود دارد که  قریب به یک هزار و 800 مسجد فعال است و از آنها استفاده می شود.
وی با اشار به این که در برخی از مساجد تنها یک نوبت نماز جماعت برگزار می شود، خاطر نشان کرد: اما در برخی از مساجد علاوه بر برپایی نماز جماعت، برنامه های فرهنگی شامل آموزش قرآن و.. نیز برگزار می شود.
رئیس مرکز فعالیت های دینی و امور مساجد شهرداری با بیان این که در اکثر قریب به اتفاق مساجد تهران برنامه های تابستانی برگزار می شود، تصریح کرد: در واقع مسئولیت اجرایی برنامه های فرهنگی مساجد به عهده مرکز رسیدگی به امور مساجد است و شهرداری و مرکز فعالیت های دینی بنا به وظیفه خود به حمایت و پشتیبانی برنامه های فرهنگی  این مساجد می پردازد.
حجت الاسلام صادق زاده افزود: برنامه های فرهنگی این مساجد شامل اردوهای فرهنگی ورزشی تفریحی، آموزش قرآن  است و درواقع وابسته به  نوع مساجد، آن هایی که  شرایط لازم  را دارند برنامه های زیادی برای فصل تابستان و پر کردن اوقات فراغت برگزار می کنند.
 این مسئول خاطر نشان کرد: مرکز فعالیت های دینی تمام توان خود را در راستای پر کردن اوقات فراغت و ایجاد فضای مناسب در جهت توسعه آموزه های دینی برای این مساجد به کار می گیرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مساجد - برنامه - فرهنگی - فعالیت - برگزار - تهران - اوقات - شهرداری - فراغت - الاسلام - تابستان - جماعت - آموزش -

نظر شما در مورد : برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه تابستان در غالب مساجد تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها