تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47327 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افتتاح نوروزگاه تهران درپیاده‌ راه بلوار کشاورز

مازندشورا: شهردارآنلاین: آیین افتتاح ویژه برنامه «نوروزگاه تهران» با حضور مدیرعامل سازمان زیباسازی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از هنرمندان در پیاده‌ راه بلوار کشاورز برگزار شد.

مازندشورا:در ابتدای این مراسم رسول نجفی برای قصه‌گویی هنر شهری پشت تریبون حاضر شد و با تبریک سال نو گفت: چیزی که مشکل جامعه را به شکل شگفت‌انگیزی حل می‌کند، هنر و ادب است و باید گفت وای به حال جامعه‌ای که از هنر عاری باشد. 
وی با اشاره به اینکه احتیاج ما روز به روز به هنر و به خصوص ادبیات بیشتر می‌شود، افزود:ثروت ما هنر است نه نفت و گاز و در هنر است که بشر متمدن می‌شود، هنر اصیل و سنتی نه هنر بیماری که گرفتار آن شده‌ایم.
در ادامه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تبریک فصل بهار گفت:توجه به حوزه فرهنگ و هنر و ارتقای کیفیت زندگی شهری از جمله اهداف شهرداری تهران است که برای آن مجموعه برنامه‌هایی طراحی شده و برنامه نوروزی امروز یکی از آنهاست که با حضور، استقبال و راهنمایی هنرمندان ادامه پیدا خواهد کرد. 
وی افزود: شهردار تهران معتقد است که اگر قرار است برنامه فرهنگی هنری در تهران برگزار شود باید با مشورت صاحبان فکر، فرهنگ و هنر باشد.
اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در ادامه این مراسم گفت: خوشبختانه سال‌های زیادی است که شهردار و شهرداری‌ها به وظیفه اصلی خود توجه نشان داده‌اند، بحث اصلی که شهرداری‌ها در تمام دنیا دارند بحث حوزه فرهنگ و هنر است چون به این نتیجه رسیده‌اند که از این حوزه می‌توانند نهایت استفاده را برای پیشبرد اهداف و اجرای تمام برنامه‌های خود در شهر داشته باشند، بسیار خوشحالم و این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم.
ولی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز گفت: اگر نگاهی به سابقه شهرداران قبل و بعد از انقلاب کنیم، نجفی از معدود شهردارانی است که یک شخصیت کاملا فرهنگی است به همین دلیل در برنامه‌های ایشان پرداختن به حوزه فرهنگ از برجستگی بیشتری برخوردار است و تحقق شعار «تهران:شهر امید، مشارکت و شکوفایی» با حضور همه شهروندان تهرانی مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود: امسال برنامه‌های متنوع و متعددی در گستره شهر تهران پیش بینی شده که شادی، نشاط و خوشحالی را برای مردم تهران و افرادی که این روزها از تهران دیدن می‌کنند به ارمغان بیاورد.
شجاع پوریان با اشاره به پیش بینی 16 نوروزگاه در نقاط مختلف تهران به مناسبت نوروز اظهار کرد:علاوه بر ایجاد سه نوروزگاه به صورت فرامنطقه‌ای در برج میلاد، حرم مطهر امام خمینی(ره) و بلوار کشاورز، در 13نقطه شهر با رویکرد استفاده از موقعیت‌های محلی، نمایش، موسیقی محلی و برنامه‌های شاد اجرا می‌شود.
معاون شهردار تهران گفت: 12 ایستگاه استقبال در نقاط مختلف ورودی شهر، پایانه‌ها و فرودگاه‌ها طراحی شده که شهروندان تهرانی بتوانند اطلاعات بیشتری از برنامه و تورهای گردشگری کسب کنند.
وی افزود: به عدد سال 1397، 97 غرفه اطلاع رسانی در سطح شهر تهران برپا شده که به همراه بسته‌های فرهنگی، نقشه‌های تهران، اطلاعات لازم را درباره تورهای یک و نیمروزه و مراکز دیدنی در اختیار شهروندان قرار دهند. 
شجاع پوریان با بیان اینکه برای نخستین بار 15 ایستگاه اکران فیلم سیار در تهران پیش‌بینی شده، اظهار کرد: تمام مناطق به مناسبت نوروز از 20 اسفند تا 11 فروردین برنامه‌های متنوع داشته و خواهند داشت. 
ویژه‌برنامه «نوروزگاه تهران» به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در چهار بخش هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، آفرینش‌های ادبی، موسیقی و سرود از چهارم تا ۱۱ فروردین ماه در پیاده‌ راه بلوار کشاورز برگزار می‌شود.
بخش هنرهای تجسمی شامل نمایشگاه‌های عکس، کاریکاتور، پوستر، صنایع دستی، کارگاه‌های سفالگری، خوش‌نویسی، کاریکاتور چهره، چاپ دستی، عکاسی قدیمی، عکاسی میدانی، هنر کودک، تصویرسازی، قلم زنی و هنرهای محیطی است.
بخش هنرهای نمایشی شامل اجراهای تئاتر خیابانی و میدانی، عروسک‌های غول پیکر، طنز موقعیت، خیمه‌شب‌بازی، پانتومیم، عروسک‌های مکانیکی، کارگاه ساخت عروسک، نقالی و نمایش‌های فرم است.
بخش آفرینش‌های ادبی ویژه‌برنامه «نوروزگاه تهران» شامل نمایشگاه شعرهای منتخب نوروزی به انتخاب محمدعلی بهمنی و عبدالجبار کاکایی، شعرخوانی به مناسبت روز پدر و میلاد امام علی(ع) و کارگاه حافظ‌خوانی با حضور محمدرضا سهرابی‌نژاد، کمال شفیعی، امیرحسین متولیان و مهرنوش قربانعلی است.
همچنین بخش موسیقی و سرود نیز شامل چاووشی خوانی، نوروز خوانی، منقبت خوانی و اجرای برگزیده‌های موسیقی نواحی با حضور هنرمندان مطرح موسیقی مقامی و آیینی استان‌های کشور است.
این ویژه برنامه نوروزی با حضور ولی‌الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی، برزین ضرغامی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11، ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی،‌ حسن رباطی معاون هماهنگی امور مناطق و عبدالرحیم کرکه آبادی مدیرکل دفتر شهردار تهران، امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و هنرمندانی همچون رسول نجفی، عبدالجبار کاکایی، اصغر همت و جهانگیر الماسی، شنبه چهارم فروردین در پیاده راه بلوار کشاورز افتتاح شد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #فرهنگی #شهرداری #معاون #شهردار #نوروزگاه #موسیقی #هنرهای #برنامه‌های #فرهنگ #برنامه #پوریان #افزود #بلوار #کشاورز #نوروز #فروردین #اجتماعی #شهروندان #مناسبت #تئاتر #نوروزی #ادامه #زیباسازی #خوانی #تورهای #اطلاعات #ایستگاه #میلاد #کاکایی #مناطق #عبدالجبار #کارگاه #کاریکاتور #عکاسی #میدانی #چهارم #اظهار #تجسمی #نمایشی #آفرینش‌های #عروسک‌های #تهرانی #هنرمندان #اینکه #اشاره #برگزار #استقبال #طراحی #مدیرعامل #برزین #اهداف #شهرداری‌ها #استفاده #مشارکت #ضرغامی #متنوع #بیشتری #مراسم #اجرای #تبریک #افتتاح #مختلف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افتتاح نوروزگاه تهران درپیاده‌ راه بلوار کشاورز

*

*


X https://sport45.site/