تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47332 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح ترافیک تا پایان فروردین اعتبار دارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه امسال طرح ترافیک جدید در پایتخت قطعا اجرا می شود، گفت: طرح ترافیک سال 96 تا پایان فروردین 97 اعتبار دارد.

مازندشورا:محمد علیخانی افزود: طبق روال سالیان گذشته طرح ترافیک تا 15 فروردین اعتبار داشته و تا پایان فروردین قابل تمدید است.
وی با تاکید براینکه طرح ترافیک جدید قطعا اجرا می شود، تصریح کرد: ایرادی از سوی پلیس راهور مبنی بر آماده نبودن زیر ساخت های لازم برای اجرای این طرح گرفته شد که خوشبختانه این مشکل با نصب دوربین های خروجی حل شد.
علیخانی ابراز امیدواری کرد: طرح ترافیک جدید از ابتدای اردیبهشت در پایتخت اجرا شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص سهمیه های درنظرگرفته شده برای موارد خاص نیز گفت: از محل سهمیه های طرح ترافیک سال 97 شهرداری تهران، سه درصد به موارد خاص اختصاص داده شده که خبرنگاران هم جزو آنها به شمار می آیند.
علیخانی ادامه داد: پیش از این چون تعرفه سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران پایین بود، بسیاری به نام خبرنگار طرح را دریافت می کردند و از این محل سوء استفاده می شد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امسال خبرنگاران واقعی طرح ترافیک دریافت می کنند، افزود: پیش از این 6 هزار نفر با عنوان خبرنگار طرح دریافت می کردند اما تعداد واقعی خبرنگاران بیش از1500 تا 2 هزار نفرنمی باشد. 
وی با بیان اینکه آیین نامه اجرایی طرح ترافیک سال 97 فروردین ماه تدوین و در اردیبهشت ماه اجرا می شود، خاطر نشان کرد: در این آیین نامه مشخص می شود که مکانیزم شناسایی خبرنگار باید چگونه باشد.
براساس مصوبه شورای شهر تهران در طرح جدید ترافیک، دیگر سهمیه سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک با دریافت مبلغ کلی در ابتدای سال صادر نمی شود و متقاضیان باید روزانه نسبت به اخذ مجوز ورود به این محدوده در شهر تهران اقدام کنند.
در شرایط کنونی 2 طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروها است.
زمان اجرای طرح ترافیک فعلی روزانه(شنبه تا چهارشنبه) از ساعت 6:30 تا 17 و طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 تا 19 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 6:30 تا 13 است.
براساس طرح جدید ترافیک، زمان اجرایی این 2 طرح در سال آینده 6:30 تا 19 خواهد بود ضمن اینکه روزهای پنجشنبه نیز این طرح ها اجرا نخواهد شد.
ساعت تردد خودروها در طرح جدید ترافیک در 3 محدوده زمانی 6:30 دقیقه تا 10، 10 تا 16 و از 16 تا 19 تقسیم‌بندی شده است.
نرخ ورود به محدوده طرح جدید ترافیک نیز از 13 هزار و 400 تومان آغاز و سقف آن 36 هزار تومان در روز است.
در طرح جدید ضرایب و تخفیف های برای تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک شامل داشتن معاینه فنی برتر(20 درصد تخفیف) و همچنین زمان تردد در محدوده در نظر گرفته شده است.
همچنین 3 درصد مجموع سهمیه طرح جدید ترافیک تهران به گروه های خاص از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص داده شده که قرار است عوارض ورود به محدوده طرح برای این گروه با 90 درصد تخفیف(یک دهم) محاسبه شود.
عوارض تردد وسایل نقلیه پلاک تهران از جمله آژانس ها، موسسات اتومبیل کرایه و حمل و بار نظیر وانت بارها و سرویس مدارس که دارای مجوز یا پروانه فعالیت از شهرداری تهران باشند، در سقف مجوزهای ورودی در سال با اعمال ضریب نیم درصد تعیین و محاسبه خواهد شد.
همچنین تاکسی های اینترنتی باید مجوز از شهرداری بگیرند تا به درخواست طرح ترافیک آنها رسیدگی شود.
براساس اعلام شهرداری تهران، ورود به محدوده ترافیکی زوج و فرد نیز در سال 97 با ادغام در طرح ترافیکی اصلی منوط به پرداخت عوارض خواهد شد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ترافیک #محدوده #تهران #سهمیه #خبرنگاران #دریافت #فروردین #براساس #شهرداری #عوارض #همچنین #تخفیف #شورا #اینکه #ترافیکی #خبرنگار #شورای #علیخانی #تومان #پنجشنبه #روزهای #افزود #تعیین #پایان #اعتبار #خودروها #محاسبه #اجرای #واقعی #اردیبهشت #اسلامی #موارد #اجرایی #ابتدای #اختصاص #روزانه #گرفته #داشتن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح ترافیک تا پایان فروردین اعتبار دارد

*

*


X https://sport45.site/