تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47337 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ورود۶۷۴ هزارمسافر به رودسر

مازندشورا: شهردارآنلاین: مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری رودسر با اشاره به ورود ۶۷۴ هزار و ۶۲۴ مسافر طی روزهای گذشته به این شهرستان ،گفت: بیشترین بازدیدها از نوار ساحلی بوده است.

مازندشورا:فاطمه رئوف اظهار کرد: در موج نخست سفرهای نوروزی که از ۲۸ اسفند سال گذشته آغاز شده بود تا دوم فروردین ۶۷۴ هزار و ۶۲۴ مسافر وارد شهرستان رودسر شده اند.

وی با بیان اینکه طی این مدت بیشترین بازدید از مناطق گردشگری شهرستان رودسر مربوط به نوار ساحلی رودسر بوده است، افزود: براساس آمارهای دریافتی بیشترین اسکان نیز در چابکسر بوده است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رودسر همچنین از برگزاری جشنواره ها بومی محلی در ایام نوروز در مناطق مختلف این شهرستان نیز خبرداد و گفت: این جشنواره ها با استقبال عمومی همراه بوده که در نوع خود بی نظیر است.

برپایی ۶۰ غرفه صنایع دستی در شهرستان رودسر

وی با بیان اینکه این جشنواره های از سوی شهرداری شهر رودسر و در قالب نوروزخوانی، عروس گوله و دیگر آداب و رسوم محلی و بومی بوده است، خاطرنشان کرد: ۶۰ غرفه صنایع دستی نیز در این ایام در شهرستان رودسر برپا شده است.

 به گفته این مسئول این غرفه ها در قالب چادر شب بافی، نمدمالی، حصیر بافی، سفالگری است.

 وی همچنین به برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در ورودی قاسم آباد سفلی، پارک مسافر رودسر، نمایشگاه صنایع دستی جنب هتل ارشیا، بازارچه سنتی در چابکسر و سایر نقاط شهرستان نیز اشاره کرد.

رئوف با بیان اینکه تاکنون هفت هزار بروشور برای معرفی مناطق گردشگری شهرستان در میان گردشگران و مسافران توزیع شده است، افزود: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران بازدیدهای مشترکی را با دستگاه های مرتبط واحدهای پذیرایی، رستوران ها، سفره خانه ها، هتل ها در برنامه کاری خود قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه براساس آمار شاهد افزایش مسافر در این شهرستان نسبت به مدت مشابه هستیم، گفت: جاذبه های گردشگری قلعه گردن، آبشار میلاش در رحیم آباد، جواهر دشت، سرولات چابکسر، گنبد تاریخی پیرمحله رودسر از جمله مناطق گردشگری شهرستان رودسر است.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #رودسر #شهرستان #صنایع #گردشگری #مناطق #اینکه #مسافر #جشنواره #چابکسر #برپایی #اشاره #نمایشگاه #گردشگران #براساس #بیشترین #افزود #مسئول #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ورود۶۷۴ هزارمسافر به رودسر

*

*


X https://sport45.site/