افزایش ۱۳ درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان زنجان

تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 16:09

کد مطلب: 47345 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راهداری استان زنجان خبر داد:

افزایش ۱۳ درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان زنجان

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: تردد در جاده‌های استان زنجان از آغاز سفرهای نوروزی تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان، ایرج دست‌نشان گفت: با بررسی آمار تردد در طرح ستاد نوروزی سال ۹۷ (از ۲۳ اسفندماه ۹۶ تا چهارم فروردین‌ماه امسال) نسبت به مدت مشابه سال قبل؛ میزان تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان ۱۳ درصد افزایش یافته است. 

وی افزود: در چهارمین روز از سال جدید شاهد تردد ۱۳۹ هزار و ۹۱۷ خودرو در جاده‌های استان زنجان بودیم که از این تعداد تردد صورت گرفته، ۷۱ هزار و ۷۳۵ خودرو وارد استان شده و ۶۸ هزار و ۱۸۲ خودرو نیز از استان خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه محور زنجان به قزوین واقع در اتوبان جزو پرترددترین محورهای استان به شمار می‌آید، تصریح کرد: به طور میانگین در هر ساعت ۱۴۶۵ خودرو از این محور تردد داشته که سال قبل این عدد ۶۷۹ بوده که افزایش تردد در این روز را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه سرعت متوسط در روز سوم فروردین‌ماه امسال برابر با ۸۴.۸ کیلومتر در ساعت بوده است، بیان کرد: همچنین در این روز ۳.۹۱ درصد از تخلفات ثبت شده مربوط به سرعت غیرمجاز خودروها در محورهای مواصلاتی استان زنجان بوده است که این آمار از ابتدای طرح تا روز گذشته ۴.۱ درصد را به خود اختصاص می‌دهد. ساعات اوج تردد خودروها در روز چهارم فروردین‌ماه امسال نیز بین ساعات ۱۵ تا ۱۷ گزارش شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #زنجان #محورهای #خودرو #فروردین‌ماه #امسال #مواصلاتی #خودروها #افزایش #راهداری #اشاره #اینکه #ساعات #می‌دهد #همچنین #حمل‌ونقل #گزارش #مدیرکل #جاده‌ای #چهارم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش ۱۳ درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان زنجان

*

*


X https://sport45.site/