مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4736 -تاریخ انتشار : شنبه 02 مرداد 1395 -ساعت : 12:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس:

دولت خود بدهی اش را به شهرداری نمی دهد

مازندشورا: عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه ای از سوی دولت در زمینه عدم پرداخت معوقات در حوزه توسعه شهر تهران و سایر کلانشهرها قابل قبول نیست، گفت: اگر دولت و وزارت خانه هایی همچون راه دست در دست شهرداری نگذارند و حمایت نکنند، مشکلات شهر تهران به قوت خود باقی است.

مازندشورا:

بلدیه|یوناتن بت کلیا، با اشاره به اینکه در نخستین جلسه کمیسیون عمران مجلس نیز پیشنهاد داده تا دولت و وزارت راه و شهرسازی دست در دست شهرداری بگذارند تا معضلات شهر تهران برطرف شود، تصریح کرد: اگر قرار باشد شهرداری تولی گری امور را انجام دهد، بی شک مشکلات با کمبود بودجه مواجه می شوند و به قوت خود باقی می ماند.وی با تاکید بر اینکه اداره کلانشهرها یک معضل کلان است که هم متوجه مردم و هم شهرداری هاست، ادامه داد: یکی از رویکردهای جدید فراکسیون مدیریت شهری دعوت از مسئولان رده بالای وزارت خانه ها، شهرداری ها و شوراهای شهرها است تا به صورت تخصصی و جزئی تر مشکلات کلانشهرهایی همچون تهران رصد شود.
نماینده اقلیت دینی آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که قرار است دولت به شهرداری ها بودجه ای پرداخت کند، این بودجه طلب یک شخص حقیقی نیست، بلکه طلب حقوقی یک ارگان است که به مردم شهرها تعلق دارد.
بت کلیا با یادآوری اینکه اگر دولت با نهادهای مختلف همخوانی و مساعدت نداشته باشد، بی شک مشکلات شهرها ادامه دار خواهد شد، ادامه داد: در حالی از شهرداری تهران توجه به توسعه و رفع مشکلات درخواست می شود که بودجه مورد نیاز این پروژه ها از سمت دولت در نظر گرفته نمی شود. این بدین معناست که شهرداری باید بدون در دست داشتن بودجه مورد نیاز تولی گری امور را در اختیار داشته باشد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضرر کردن تک تک شهروندان را ماحصل عدم پرداخت معوقات دولت خواند و گفت: ترافیک و آلودگی های امروز کلانشهرها ناشی از عدم حمایت دولت هاست. معضلی که متضرر اصلی آن تک تک شهروندان هستند. از همین رو از سمت دولت هیچ بهانه ای برای بی توجهی به پرداخت بدهی ها قابل پذیرش نیست.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - بودجه - ادامه - شهرها - تهران - پرداخت - مشکلات - شورای - اسلامی - مدیریت - شهروندان - اینکه - کمیسیون - فراکسیون - عمران - کلانشهرها - وزارت -

نظر شما در مورد : دولت خود بدهی اش را به شهرداری نمی دهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها