اردوهای راهیان‌نور بهترین راه برای استفاده از گنجینه دفاع مقدس است

تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 47363 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس:

اردوهای راهیان‌نور بهترین راه برای استفاده از گنجینه دفاع مقدس است

مازندشورا: یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یکی از ضروریات است تا از گنجینه دفاع مقدس استفاده کنیم، گفت: جوانان و مسؤولان در راهیان نور به درک «ما می‌توانیم» می‌رسند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران به نقل از قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی در مناطق عملیاتی جنوب کشور، علیجان میرشکار با بیان اینکه مقام معظم رهبری یک جمله‌ای دارند با این مضمون که دفاع مقدس ما گنجی بود و باید این گنج را استخراج کرد، افزود: عملکرد زیبای رزمندگانمان با توجه به هدف زیبایی که داشتند، گنج دفاع مقدس بود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمنان این بود یا نظام جمهوری اسلامی را براندازی یا حداقل در جغرافیای جمهوری اسلامی ایران محصور کنند، تصریح کرد: در دفاع مقدس مردم ما پشت سر ولایت با بصیرت بالای دشمن شناسی و با حداقل امکانات در برابر تجهیزات دو ابر قدرت  شرق و غرب در منطقه ایستادند و این گنج می‌تواند یک عامل بازدارنده باشد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اگر این گنج را به فرموده مقام معظم رهبری استخراج کنیم راه‌هایش چه هست؛ دالان‌های وسیع دسترسی به این گنج و این معدن همین راهیان نور است و شاید این سؤال پیش بیاید که همین مطلب را راویان می‌توانند در شهرستان‌ها برای مردم بگویند اما تاثیرگذاری آن گفتمان در شلمچه و شهرستان متفاوت است.

میرشکار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شلمچه قطعه‌ای از بهشت است، اظهار کرد: بهترین فرزندان اسلام به غیر از یاران اباعبدالله الحسین (ع) در این منطقه با خدا ارتباط برقرار کردند و برای تحقق فرامین الهی جان دادند.

وی با بیان اینکه راهیان نور یکی از ضروریات است تا از گنج دفاع مقدس استفاده کنیم، افزود: مقام معظم رهبری چند سال پیش در جمع مسؤولان راهیان نور فرمودند همه‌ی حوادث بزرگ تاریخ را دو خطر تهدید می‌کند؛ یکی خطر فراموشی و دیگری خطر تحریف است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: خطر فراموشی را با آمدن در راهیان نور، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری شب‌های خاطره می‌شود جبران کرد که حادثه به این بزرگی فراموش نشود و با نوشتن کتاب با تهیه فیلم با انعکاس در فضای مجازی می‌شود جلوی آن فراموشی را گرفت.

میرشکار تصریح کرد: اما تحریف درست همین جا شکل می‌گیرد، یعنی اگر همین حرفی را نزنی، تحریف شکل نمی‌گیرد؛ تحریف کجا شکل می‌گیرد تحریف جایی شکل می‌گیرد که فیلم می‌سازی، دارید کتاب می‌نویسید و جایی داری روایت‌گری می‌کنید تحریف شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه راویان ما اگر حقایق دفاع مقدس را بدون کم و کاست بتوانند منتقل کنند زیباترین شکلش است نه اینکه لشگر عراق را ضعیف نشان دهیم بلکه لشگر آنها قوی‌ترین لشگر منطقه بود، افزود: عراق در آن زمان با تجهیزات‌ترین لشگر منطقه بود اما بچه‌های ما با یک دلدادگی به اسلام و قرآن توانستند با استکبار جهانی مقابله کنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه باید ببینیم جوانان ما به چه شکلی 13 کیلومتر پل بدون پایه در هور العظیم احداث کردند، افزود: این همان نقطه «ما می‌توانیم» است که باید از آن الگو بگیریم تا گردنه‌های حساس فرهنگی، سیاسی، اقتصادی را با همین تفکر جهادی پشت‌سر بگذاریم.

86031/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اینکه #تحریف #دوران #منطقه #راهیان #افزود #رهبری #می‌گیرد #رهبر #میرشکار #فراموشی #اشاره #فرمانده #اسلام #شلمچه #برگزاری #تصریح #استفاده #بهترین #استخراج #جمهوری #حداقل #اسلامی #راویان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اردوهای راهیان‌نور بهترین راه برای استفاده از گنجینه دفاع مقدس است

*

*


X https://sport45.site/