تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 47372 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاص بودجه برای طرح گردشگری روستایی

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری‏ها و دهیاری های کشور گفت :150میلیارد ریال برای اجرای 180طرح گردشگری روستایی واجد شرایط اختصاص یافت.

مازندشورا:سعیدرضا جندقیان بیدگلی افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه گردشگری در روستاهای کشور و نیز مطابق با مفاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این اعتبار توسط این سازمان از محل وجوه بند (و) تبصره (6) قانون بودجه سال 1396 کشور برای اجرای طرح های یاد شده تخصیص یافته است.
وی خاطر نشان کرد: این طرح‌ها با همکاری استانداری‌ها در روستاهای گردشگرپذیر کشور با هدف اشتغالزایی و رونق اقتصادی تعریف شده و طرح توجیهی آنها توسط دهیاری‌های ذیربط مطابق با ضوابط و دستورالعمل ابلاغی تهیه و ارائه شده است.
جندقیان با تاکید بر ضرورت هزینه‌کرد اعتبار تخصیصی مطابق با طرح توجیهی تاییدشده ،گفت: دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های سراسر کشور موظف هستند بر روند اجرای این طرح‌ها به طور مستمر و دقیق نظارت کنند.
معاون اموردهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت : دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها گزارش پیشرفت فیزیکی آنها را به همراه مستندات و تصاویر لازم به این معاونت سازمان شهرداری و دهیاری ارسال کرده و در سامانه آمار و اطلاعات سازمان در کاربرگ مربوطه درج کنند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به تفاهم نامه ای که در سال 1395 به امضاء وزیر کشور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسید، مقرر شد به منظور هم افزایی فعالیت ها، طی یک بازه زمانی 5 ساله و در قالب کارگروه‌های استانی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در 500 روستای هدف ،برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد.
وی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه می بایست ،تأمین و تخصیص کمک های اعتباری و تسهیلاتی و آموزش های فنی مورد نیاز این مناطق ارائه شود.
جندقیان تصریح کرد:در سال گذشته نیز 100 طرح گردشگری روستایی مورد مساعدت این سازمان قرار گرفت که توسط دهیاری های مربوطه به اجرا درآمده و در حال حاضر برخی از آنها در مرحله بهره برداری است که در ایام نوروز مورد استفاده گردشگران و مسافران نوروزی قرار خواهند گرفت.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #گردشگری #روستایی #دهیاری #مطابق #جندقیان #دفاتر #ارائه #توجیهی #استانداری‌ها #شوراهای #شهرداری #تفاهم #مربوطه #طرح‌ها #شورا #اعتبار #همکاری #روستاهای #توسعه #ضرورت #میراث #فرهنگی #اجرای #بودجه #صنایع #تخصیص

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اختصاص بودجه برای طرح گردشگری روستایی

*

*


X https://sport45.site/