تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 47403 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساخت پلاسکو تا زمان ارائه نقشه متوقف می ماند

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه 12 گفت: روشن شدن تکلیف ساختمان پلاسکو تا زمان ارائه نقشه از طرف بنیاد مستضعفان متوقف خواهد ماند.

مازندشورا:پیمان حسین محسنی شهردار منطقه 12 شهرداری تهران، در خصوص مشکلات کسبه قسمت پشتی ساختمان پلاسکو، اظهار کرد: ما از روز اول گفتیم، نمی‌توانیم به قطعیت اعلام کنیم که از ساختمان 5 طبقه استفاده شود و در ساختمان 5 طبقه باید بحث‌های مکانیک خاک مورد بررسی قرار بگیرد.

محسنی تاکید کرد: روشن شدن تکلیف ساختمان پلاسکو تا زمان ارائه نقشه از طرف بنیاد مستضعفان متوقف خواهد ماند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر هم مقام‌های قضایی درگیر این ماجرا هستند و نکته این است که میراث فرهنگی مصوبه ای برای شورای عالی فنی دارد که بر اساس آن اجازه ساخت را برای ساختمان پلاسکوی جدید محدود کرده است.

شهردار منطقه 12 خاطرنشان کرد: در آخرین صحبت ها مشخص شد برای ساختمان جدید پلاسکو استثنایی هم قائل شدند و این استثنا تنها کلام بود و هیچ مصوبه کتبی نوشته نشد.

محسنی تاکید کرد: خسرو آبادی مدیرکل وقت اداره میراث فرهنگی تهران اعلام کرد که از جهت من رعایت حقوق مکتسبه ساختمان پلاسکو بلامانع است، اما در هر صورت باید دید رئیس جدید در این خصوص چه نظری خواهد داد.

وی یادآور شد: نکته دیگر این است که تا کنون بنیاد مستضعفان نقشه و طرحی به شهرداری تحویل نداده است و علت جلوگیری از خاک‌برداری در زمین هم همین بود و در واقع شهرداری تا زمانی که نقشه ها ارائه نشود اجازه ادامه گودبرداری را نخواهد داد.

شهردار منطقه 12 تصریح کرد: نکته دیگر در مورد ساختمان پلاسکو جدید سرنوشت پارکینگ پروانه است که باید ببینیم آیا پس از بهسازی که توسط بنیاد صورت می گیرد ممکن است جمعه بازار تعطیل شود یا خیر؟

محسنی اضافه کرد: قرار است در طراحی ساختمان جدید به میزان کافی پارکینگ در نظر گرفته شود و بحث استفاده از پارکینگ های دیگر تنها در صورتی است که پارکینگ های ساختمان کفاف ندهد.

وی افزود: پارکینگ پروانه امروز به یکی از جاذبه های تهران تبدیل شده است و تلاش بر این است که تنها این پارکینگ و جمعه بازار ساماندهی شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ساختمان #پارکینگ #پلاسکو #محسنی #بنیاد #شهرداری #تهران #شهردار #ارائه #منطقه #مصوبه #فرهنگی #اجازه #بازار #پروانه #میراث #تاکید #اعلام #متوقف #استفاده #مستضعفان #ادامه #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ساخت پلاسکو تا زمان ارائه نقشه متوقف می ماند

*

*


X https://sport45.site/