آموزش و پرورش نیازمند تفکر سیستمی است

تاریخ انتشار : سه شنبه 07 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47427 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر آموزش آموزش پرورش:

آموزش و پرورش نیازمند تفکر سیستمی است

مازندشورا: معاون وزیر آموزش پرورش گفت: نگاه سیستمی به آموزش و پرورش یکی از الزامات است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی الهیار ترکمن پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد: توسعه و پیشرفت هر کشور در تمامی ابعاد نیازمند برخورداری از انسان‌های پیشرفته و تربیت شده است.

وی با بیان اینکه توسعه انسانی و اجتماعی مقدمه و لازمه توسعه اقتصادی و سیاسی است، ادامه داد: لازمه توسعه از منابع مالی و سرمایه‌های انسانی تغییر کرده است و بر این اساس برای تشکیل سرمایه انسانی آموزش و پرورش حرف اول را می‌زند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با طرح این سوال آیا سنجش در آموزش و پرورش می‌تواند فرآیند را اجرایی کند گفت: اگر استراتژی را درست تبیین و برنامه‌ریزی کنیم می‌توانیم به فرآیند آموزش و پرورش در توسعه کمک کنیم.

این مسؤول اضافه کرد: آموزش و پرورش با وجود پیشرفت‌های خوبی که به دست آورد اما در فرآیند تعامل مشترک بر توسعه با مشکل مواجه است.

الهیار ترکمن ادامه داد: باید فرآیند مشارکتی آموزش و پرورش را در بخش توسعه تسهیل کنیم و به جایگاه بالاتری دست یابیم و نگاه سیستمی به آموزش و پرورش یکی از الزامات در این زمینه است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ابوبخش است که جامعه هدف خود را تحت پوشش دارد، گفت: نیازمند به تفکر سیستمی هستیم و برای این تفکر باید به دنبال راهکار اساسی باشیم.

86035/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آموزش #پرورش #آموزش و پرورش #توسعه #فرآیند #انسانی #سیستمی #نیازمند #ادامه #لازمه #ترکمن #الهیار #معاون #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آموزش و پرورش نیازمند تفکر سیستمی است

*

*


X https://sport45.site/