تاریخ انتشار : سه شنبه 07 فروردین 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 47441 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طراحی یک شهر امن را برای زنان

مازندشورا: شهردارآنلاین: هر چند خشونت تهدیدی دائمی برای زنان در سطح شهرهای دنیاست و سلامت روحی و جسمی آنها را با مخاطرات زیادی مواجه می کند، اما برای ایجاد امنیت همه جانبه برای زنان، تنها نباید به موارد خشونت آمیز علیه آن ها واکنش نشان داد. زنان باید این امکان را داشته باشند که از فرصت های شغلی و آموزشی جوامع استفاده کنند و از یک محیط شهری ایمن لذت ببرند.

مازندشورا:طراحی شهرها باید به گونه ای باشد که تنها به محلی برای رفت و آمد اتومبیل ها تبدیل نشود؛ بلکه همه مردم با هر جنسیتی و در هر گروه سنی باید بتوانند از فضای آن استفاده کنند. در مورد زنان این قضیه اهمیت دوچندانی پیدا می کند. شبکه حمل و نقل شهری باید به قدری ایمن و کارآمد باشد که زنان بدون هیچ گونه دلهره بتوانند در آن راحت تردد داشته باشند.

به گفته کارشناسان شهری، حتی در مورد ایستگاه های مترو یا اتوبوس ها نیز مساله امنیت زنان باید مورد توجه طراحان شهری قرار گیرد.

در این زمینه، اهمیت آموزش کارکنان شبکه حمل و نقل بسیار بیشتر می شود، به طوری که آن ها برای تضمین ایجاد امنیت زنان باید به میزان کافی دوره های آموزشی را بگذرانند. چنین اقدامی را در هند می توان مشاهده کرد به طوری که در شبکه حمل و نقل عمومی شهر دهلی شعارهای تبلیغاتی در حمایت از کارزار ایمنی زنان نصب شده است.

نصب پلاک های «ترویج امنیت زنان» در اماکن عمومی و احترام گذاشتن و ایجاد فضایی امن برای آنها در شهر دهلی دیده می شود.

در این میان، شهرهای هوشمند با به کارگیری دوربین های ایمنی در اماکن عمومی، از روش های خلاقانه و فن آوری های جدید برای افزایش امنیت زنان استفاده می کنند.

شهر امنی که می توان برای زنان یک جامعه تصور کرد، نه تنها مکانی است زنان با امنیت کامل مشغول کار و تحصیل هستند بلکه حتی می توانند بدون هیچ ترس و دلهره ای در فضاهای عمومی و پارک ها کتاب بخوانند و حریم خصوصی شان ایمنی کامل داشته باشد.

منبع:شهرنوشت


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #امنیت #عمومی #ایمنی #ایجاد #اماکن #دلهره #بتوانند #استفاده #اهمیت #طراحی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طراحی یک شهر امن را برای زنان

*

*


X https://sport45.site/