تاریخ انتشار : سه شنبه 07 فروردین 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 47445 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افزایش حجم ترافیک حوزه شهری لاهیجان

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس پلیس راهور شهرستان لاهیجان گفت: حجم تردد خودرو در حوزه شهری لاهیجان در نوروز امسال نسبت به تعطیلات نوروزی گذشته، هشت تا 10 درصد افزایش یافته است.

مازندشورا:سروان حمیدرضا غلامی افزود: با توجه به عرض کم خیابان های لاهیجان و افزایش سفر و حجم بالای مسافر، برنامه ریزی های لازم برای رفع گره های ترافیکی در شهر انجام شده که البته این برنامه ریزی ها، محدودیت هایی برای شهروندان ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: ترافیک سنگین در بلوار امام رضا(ع)، خلیج فارس ، میدان گلستان، بام سبز و حاشیه استخر لاهیجان بویژه هنگام عصر وجود دارد که پیشتر در میدان گلستان ، شیخ زاهد، حاشیه استخر و میدان گیل محدودیت های ترافیکی توسط پلیس راهور ایجاد شده و این محدودیت ها در بعضی میادین به دلیل حجم بالای ترافیکی بطور مقطعی است.
سروان غلامی گفت: با اجرای این مقررات در برخی از میادین مانند ورودی لنگرود تا میدان شیخ زاهد ، میدان گلستان و حدفاصل میدان گلستان به میدان شیخ زاهد، از شکل گیری ترافیک سنگین جلوگیری شده ولی کندی حرکت وسایل نقلیه وجود دارد.
وی یادآور شد: 11فقره تصادف جرحی درون شهری در نوروز امسال رخ داده و طی این مدت یک مورد تصادف برون شهری منجر به فوت اتفاق افتاده است.
رییس پلیس راهور لاهیجان یکی از مشکلات ترافیکی در این شهر را گره ترافیکی در میدان گیل در کمربندی لاهیجان ذکر کرد و گفت: اگر پل روگذر در این میدان که هم اکنون در دست ساخت است، تکمیل شود؛ در این محور که ترافیک مرکز و غرب گیلان را به شرق استان و مرکز شهر منتقل می کند، مشکل ترافیکی برطرف می شود.
به گفته سروان غلامی، سه محور پر تردد لاهیجان به لنگرود، داخل شهر و کمربندی لاهیجان به آستانه اشرفیه، به میدان شیخ زاهد ختم می شود و این مسیر یکی از محورهای پر ترافیکی شهر لاهیجان است که می توان با پل های روگذر و زیرگذر، مشکل را رفع کرد ولی بطور مقطعی در دو طرف میدان در مسیر آستانه و لنگرود، دو بریدگی ایجاد می شود که مورد تایید و اجرای شهرداری است.
شهر لاهیجان یکصد و یک هزار نفر جمعیت دارد و در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و یکی از مقاصد مهم گردشگری استان گیلان و شمال کشور است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #میدان #لاهیجان #ترافیکی #گلستان #ترافیک #غلامی #لنگرود #ایجاد #گیلان #محدودیت #استان #سروان #تصادف #آستانه #روگذر #اجرای #کمربندی #استخر #سنگین #برنامه #بالای #افزایش #حاشیه #میادین #راهور #مقطعی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش حجم ترافیک حوزه شهری لاهیجان

*

*


X https://sport45.site/