پذیرش 15 هزار زائر در اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 47468 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر اعلام کرد

پذیرش 15 هزار زائر در اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر

مازندشورا: مسؤول اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر گفت: از شروع راهیان نور تا 7 فروردین ماه 15 هزار زائر به مناطق عملیاتی جنوب آمدند و در اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر پذیرش شدند که 55 درصد آن را برادران و 45 درصد آن را خواهران تشکیل دادند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی در مناطق عملیاتی جنوب کشور، عزیزالله قادی با اشاره به اینکه از شروع راهیان نور تا 7 فروردین ماه 15 هزار زائر به مناطق عملیاتی جنوب آمدند و در اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر پذیرش شدند که 55 درصد آن را برادران و 45 درصد آن را خواهران تشکیل دادند، اظهار کرد: 40 درصد از زائرین راهیان نور را جوانان و 70 درصد بار اولی هستند که تا کنون به این سفر معنوی اعزام شدند.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان بازه اعزام راهیان نور که دوازدهم فروردین است 3 الی 4 هزار زائر نفر دیگر در اردوگاه شهدای مازندران پذیرش شوند.

مسؤول اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر افزود: باتوجه به آمار بدست آمده امسال نسبت به سال  95 ،96 با رشد یک درصدی استقبال کنندگان از زائران راهیان نور مواجه شدیم که این نشان دهنده بصیرت و بینش و آگهی مردم درباره شهید و شهادت است.

این مسؤول ادامه داد: با توجه به پذیرش حداکثری زائران در اردوگاه شهدای مازندران، امسال برنامه‌های برجسته فرهنگی نسبت به سال گذشته داشتیم که یکی از آنها حضور شهید خوشنام تازه تفحص شده از منطقه ام الرصاص بود که در میان هزار و 500 زائر مازندرانی با یک مراسم استقبال بی‌نظیر و برنامه‌ای که برای آن درنظر گرفته شد این شهید عزیز را از گمنامی به خوشنامی تبدیل کرده است.

قادی خاطرنشان کرد: برنامه شاخص دیگری که در اردوگاه و در حضور زائران اجرا شد، جشن عقد عروسی چهار نوعروس از شهرهای بهشهر، قائمشهر، نور و فریدونکنار بود.

وی اظهار کرد: از طرفی با توجه به استقبال زوج‌های جوان از این برنامه همان شب 10 نوعروس آمادگی برپایی جشن را داشتند که ما بخشی از این جشن را در تاریخ دوم فروردین در اروندکنار انجام دادیم و با استقبال خوب جوانان برای برگزاری مراسم عروسی‌شان در مناطق عملیاتی مواجه شدیم که در سال‌های آینده پیش‌بینی می شود تا 50 نوعروس، جشن عقد و عروسی را در اردوگاه و منطقه برگزار کنیم.

مسؤول اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر افزود: برنامه فرهنگی دیگر ما سینما اردوگاه بود که یک شب در میان برای زائران برنامه زنده تئاتر با محتوای دفاع مقدس و اهداف شوم و پلید داعش در بحث نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران داشتیم که با استقبال خوب و عالی  زائران روبرو شد.

این مسؤول تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های فرهنگی، نشست‌های بصیرتی و دورهم نشینی زائران در فضای اردوگاه برنامه دیگر ما بود که با حضور پرشور جوانان و استقبال کم‌نظیر زائران همراه بود.

قادی گفت: برنامه‌ای دیگری به نام یک شب زندگی به نام سبک شهدایی داشتیم که سعی کردیم سیره شهدا را به نسل سومی و چهارمی‌ها نشان دهیم و برنامه محوری ما احیای هفت تپه بود که تا بحال بیش از 15 هزار زائر از گلستان، گیلان، سمنان و مازندران از یادمان هفت تپه بازدید کردند.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اردوگاه #مازندران #شهدای #زائران #استقبال #برنامه #خرمشهر #مسؤول #پذیرش #راهیان #داشتیم #فرهنگی #جوانان #فروردین #عملیاتی #نوعروس #مناطق #مراسم #برنامه‌ای #اسلامی #دیگری #منطقه #عروسی #افزود #اعزام #اظهار #تصریح #پیش‌بینی #مواجه #امسال #برنامه‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پذیرش 15 هزار زائر در اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر

*

*


X https://sport45.site/