بانک مرکزی نتوانست  بازار  ارز و سکه را کنترل کند/لزوم راه‌اندازی کمپین‌های مردمی برای کنترل بازار ارز

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 47469 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس:

بانک مرکزی نتوانست بازار ارز و سکه را کنترل کند/لزوم راه‌اندازی کمپین‌های مردمی برای کنترل بازار ارز

مازندشورا: نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خواستار "راه‌اندازی کمپین‌ نه" به تقاضا فزاینده خرید ارز در کشور شد و گفت: بانک مرکزی باوجود وعده‌هایی که داد اما در عمل نتوانست بازار ارز و سکه را کنترل کند.

مازندشورا:علی‌محمد شاعری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره افزایش قیمت ارز در کشور اظهار کرد: بانک مرکزی باوجود وعده‌هایی که داد اما در عمل نتوانست  بازار  ارز و سکه را کنترل کند.

وی با اظهار تاسف از عدم کنترل بازار ارز از سوی بانک مرکزی ادامه داد: در نوروز شاهد افزایش پنج درصدی قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی در کشور هستیم و با توجه به شعار " حمایت از کالای ایرانی" که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد افزایش بی‌رویه قیمت ارز بیانگر بی‌برنامگی دولت برای تنظیم بازار ارز و حمایت از تولید داخل است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شوری اسلامی اظهار کرد: به هر میزان قیمت  ارز افزایش پیدا کند ارزش پول ملی کاهش می‌یابد که این امر باعث رونق بازارهای خارجی و ضربه به اقتصاد و کالای ایرانی می‌شود و در نتیجه هزینه تولید برای تولیدکنندگان داخلی افزایش می‌یابد.

این مسؤول با توصیه به اینکه در این شرایط حساس باید بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و مردم به وظیفه قانونی و اجتماعی عمل کنند، افزود: بانک مرکزی و اقتصاد دارایی باید متناسب با تقاضای کشور ارز را با قیمت مناسب در بازار و شبکه‌های مطمئن و صرافی‌ها به صورت قانونی عرضه کند تا بازار کاذب در داخل کشور ایجاد نشود.

شاعری اظهار کرد: در این شرایطی که بوجود آمد آمریکا  قصد ایجاد جنگ اقتصادی علیه ایران دارد و دست چانه زدن بر سر مفاد برجام در ایران دارد که باید با تشکیل کمپین‌های خودجوش برای نخریدن ارز غیرضروری و عدم سرمایه‌گذاری در این بخش و هدایت نقدینگی کشور به سمت تولید و حمایت از صادرات و کالای ایرانی است تا توطئه‌ کشورهای زیاده‌خواه بویژه آمریکا را خنثی کنیم.

کاهش تقاضای غیرضروری سکه و ارز

وی ادامه داد: آمریکا قصد دارد با اهرم‌های اقتصادی و جنگ روانی در جامعه تقاضاهای کاذب ایجاد کند و باید مراقب بود تا در زمین کشورهای استکباری بازی نکنیم.

نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خواستار "راه‌اندازی کمپین‌ نه" به تقاضا فزاینده خرید ارز در کشور شد و گفت: در این زمینه نقش فعالان اجتماعی، هنرمندان صاحب نام و تاثیرگذار، اصحاب رسانه و شبکه‌های مجازی موثر و کار ساز خواهد بود.

این مسؤول اظهار کرد: شاید دولت به تنهایی توان کنترل بازار ارز را نداشته باشد و مردم باید به کمک دولت بیایند تا آرامش در بازار ارز را شاهد باشیم.

شاعری ارزش پول ملی را هویت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دانست و افزود: اگر به دنبال حفظ هویت ایرانی هستیم باید در شرایطی که دشمن سعی در فشار اقتصادی دارد تا ما را در برابر زیادی‌خواهی‌های خود تسلیم کنند باید هوشیارانه عمل کنیم و تقاضای غیرضروری درخصوص سکه و ارز را کاهش دهیم.

وی بیان کرد: هرچه افزایش قیمت ارز و سکه در بازار داشته باشیم بازار از نقدینگی به سمت بخش‌های غیرمولد اقتصادی هدایت می‌شود و رفتارهای کاذب ضربه به تولید و اشتغال کشور میزند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: دولت باید کارآمدی خود را با سازوکارهای  لازم و اقدامات موثر علمی در تنظیم بازار ارز نشان دهد و جلوی افزایش بی‌رویه ارز را بگیرد.

86035/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بازار #افزایش #اقتصادی #اظهار #مرکزی #کنترل #ایرانی #تولید #غیرضروری #ایجاد #اجتماعی #تقاضای #اقتصاد #نماینده #حمایت #مجلس #کالای #شاعری #سمت #شبکه‌های #نقدینگی #نکا #باشیم #شرایطی #کشورهای #آمریکا #هدایت #افزود #اسلامی #ادامه #هستیم #کمپین‌های #راه‌اندازی #مازندران #نتوانست #بی‌رویه #تنظیم #مسؤول #دارایی #می‌یابد #گلوگاه #بهشهر #قانونی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بانک مرکزی نتوانست بازار ارز و سکه را کنترل کند/لزوم راه‌اندازی کمپین‌های مردمی برای کنترل بازار ارز

*

*


X https://sport45.site/