پیش‌بینی موج ترافیکی سنگین سفرهای برگشت در محورهای مازندران

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 47474 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران خبر داد

پیش‌بینی موج ترافیکی سنگین سفرهای برگشت در محورهای مازندران

مازندشورا: مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران گفت: احتمال ترافیک‌های سنگین و وقوع تاخیر در راه های مواصلاتی استان به‌ویژه محورهای خروجی کندوان، هراز و سوادکوه وجود خواهد داشت.

مازندشورا:محسن هاشمی امروز درباره آخرین وضعیت تردد در محورهای مازندران در شهرستان ساری، اظهار کرد: آمد و شد خودروها در محدوده هزارچم تا تونل کندوان از شمال به جنوب بسیار سنگین و در بقیه نقاط به‌صورت پرحجم است.

وی بیان کرد: آمد و شد خودروها در مسیر جنوب به شمال محدوده پارک جنگلی و لاسم تا تکاور محور هراز بسیار سنگین و در بقیه نقاط به‌صورت نیمه‌سنگین است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران به تردد عادی و روان خودروها در محورهای کیاسر و کناره اشاره کرد و افزود: تردد خودروها در محدوده شیرگاه تا پل‌سفید به‌صورت نیمه‌سنگین و در سایر نقاط به‌صورت پرحجم است.

هاشمی تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی یعنی 24 اسفند ماه سال 96 تا پایان روز سه‌شنبه هفتم فروردین ماه سال 97 بیش از 5.2 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان با استان‌های مجاور به ثبت رسیده  که این میزان تردد نشان از رشد 20 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران است.

وی ادامه داد: محور مواصلاتی شرقی استان یعنی محور گلوگاه_بهشهر 22 درصد، محور مواصلاتی غربی استان یعنی محور چابکسر_رامسر 27 درصد و محورهای مواصلاتی جنوبی استان نیز 51 درصد از ترددهای محورهای مواصلاتی را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران افزود: در میان محورهای مواصلاتی جنوبی استان، محور هراز 18 درصد، محور سوادکوه 17 درصد، محور کندوان 14 درصد و محور کیاسر نیز 2 درصد از ترددها را به خود اختصاص داده است.

*مسافران سفر بازگشت خود را به روزهای انتهای تعطیلات موکول نکنند

هاشمی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی استان مازندران با نرخ تردد ساعتی بیش از 88هزار و 500 وسیله نقلیه رتبه چهارم پرترددترین استان کشور را داشته و ساعت 17 تا 18 نیز پرترددترین ساعت در استان مازندران بوده است به‌طوری‌که میزان تردد ساعتی در ساعت اوج به بیش از 150هزار تردد رسیده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه الگو و تعداد روزهای تعطیلات نوروز امسال شرایط مساعدتری را برای سفر نوروزی هم مهمانان فراهم آورده است شاهد رشد حضور مسافران در استان مازندران در مقایسه با سال‌های گذشته هستیم که پیش‌بینی می‌شود موج سفرهای برگشت از حجم بسیار بیشتری برخوردار بوده و احتمال ترافیک‌های سنگین و وقوع تاخیر در راه های مواصلاتی استان به‌ویژه محورهای خروجی کندوان، هراز و سوادکوه وجود خواهد داشت.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران با اعلام اینکه مسافران سفر بازگشت خود را به روزهای انتهای تعطیلات موکول نکنند، گفت: همچنین از مسافران تقاضا می‌شود از شرایط ترافیکی و محدودیت‌های موجود در محورها حتما از طریق سامانه 141 شامل تلفن گویا، سایت اینترنتی و اپلیکیشن تلفن همراه کسب آگاهی کرده و نسبت به انجام سفر برنامه‌ریزی کنند.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #استان #مازندران #محورهای #مواصلاتی #مدیریت #خودروها #مسافران #راه‌های #سنگین #به‌صورت #تعطیلات #انتهای #روزهای #نوروزی #محدوده #بسیار #کندوان #هاشمی #اینکه #بازگشت #شرایط #پرترددترین #ساعتی #نکنند #موکول #سوادکوه #افزود #برگشت #اظهار #سفرهای #ترافیکی #پیش‌بینی #پرحجم #نیمه‌سنگین #جنوبی #میزان #ابتدای #کیاسر #اختصاص

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیش‌بینی موج ترافیکی سنگین سفرهای برگشت در محورهای مازندران

*

*


X https://sport45.site/