تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 20:59

کد مطلب: 47499 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسکان ۱۱۸ هزار زائر در بوستان‌های قم

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اسکان ۱۱۸ هزار زائر در بوستان های قم خبر داد.

مازندشورا:پیام جوادیان با اشاره به رسیدن به نیمه تعطیلات اظهار داشت: ما انتظار داشتیم که کاهش سفر داشته باشیم اما اینطور نبود و آمار بسیار بالایی نسبت به سال‌های قبل داشتیم.

وی به اسکان مسافران در سه هزار و ۵۳۶ تخته چادر و پارک سه هزار و ۶۵۱ خودرو در شب گذشته در کمپینگ‌های شهرداری در سطح شهر اشاره کرد و گفت: از ۲۸ اسفند تا ۷ فروردین، ۲۵ هزار و ۶۶۳ تخته چادر و ۲۸ هزار و ۶۷۷ خودرو در استراحت‌گاه‌های ما در سطح شهر اقامت داشته‌اند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با این توضیح که چیزی در حدود ۱۱۸ هزار نفر را در این مدت پذیرایی کرده‌ایم، تصریح کرد: یکی از کارهایی که از سال ۹۴ شروع و هر ساله آن را تکمیل کردیم این بود که حضور زائران و مسافران را در یک سری از استراحتگاه‌ها و کمپینگ‌های تخصصی محدود کنیم.

وی ادامه داد: زمانی در شهر قم ۱۸ کمیپنگ داشتیم که زائران مشکلاتی را ایجاد کرده و ترافیک ایجاد می‌کردند. از سال ۹۵ تا اواخر سال گذشته ساماندهی را در این زمینه انجام دادیم و تمام زائران را در هفت نقطه از شهر مستقر کردیم.

جوادیان از بوستان مهدی در منطقه یک با عنوان یکی از این کمپینگ‌ها یاد کرد که به دلیل نزدیکی به رینگ ترافیکی مسافران، از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی بوستان امام رضا در منطقه دو را با این ویژگی که نزدیک به ورودی شهر قم از سمت جاده اراک است عنوان کرد و افزود: این بوستان از بلوار زائر هم راه دسترسی دارد و نزدیک به حرم مطهر قرار دارد.

وی با تصریح بر اینکه بوستان بنیادی و لاله در منطقه سه کاملا از مدار خارج شده‌اند و الان با بهترین کیفیت کار خود را انجام می‌دهند، یادآور شد: در این منطقه بار مسافر را تنها در بوستان فدک مدیریت کردیم که نزدیک عوارضی تهران، ورودی شهر و در کنار یک پارک شهری بزرگ است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تکمیل کرد: ظرفیتی تا حدود هزار و ۵۰۰ خودرو و چادرخواب را هم در بوستان فدک ساماندهی خواهیم کرد که در کنار روشنایی و سرویس‌های بهداشتی و حمام و نمازخانه‌های مدرن تازه احداث شده، خدمات مناسبی را به زائران ارائه کنیم.

جوادیان در منطقه چهار از بوستان علوی یاد کرد که برای اسکان و چادرخواب آماده شده است و یک پنجم مساحت بوستان در عرصه جنگلی که سکو دارد در این محدوده، فضادهی شده است.

وی منطقه پنج را هم دارای بوستان نیایش و نرجس برای کمپینگ عنوان کرد که به گفته او با استقبال بسیار خوبی هم مواجه می‌شود.

عضو کمیته اسکان ستاد تسهیلات و خدمات سفر استان قم با تاکید بر اینکه منطقه ۶ و هفت را به طور کامل از بحث کمپینگ خارج کردیم تا مباحث ترافیکی در آنجا مد نظر قرار داده شوند، خاطرنشان کرد: بوستان غدیر در منطقه هشت در چهار فاز و با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان در سال‌های قبل برای اسکان زائران به عنوان بزرگترین کمپینگ استاندارد شهر قم آماده شده است و به خاطر موقعیت خاص بوستان غدیر و نزدیکی به جاده اصفهان مورد توجه قرار گرفته و امکانات تفریحی بسیار خوبی هم دارد.

آموزش پارکبان‌ها در برخورد مناسب با چادرخوابی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اعلام این خبر که کار مشترکی با مسجد جمکران برای ساماندهی مسافران در پارکینگ شماره چهار مسجد جمکران انجام دادیم، ‌ افزود: در این پارکینگ ظرفیت حدود ۸۰۰ خودرو تدارک دیده شده است.

وی تاکید کرد: شهروندان و مسافران می‌توانند از تمام ۳۲۰ پارک موجود در سطح شهر استفاده کنند اما اقامت شبانه و چادر خواب تنها در همین چند پارک انجام خواهد شد.

جوادیان به مدیریت چادرخوابی در حاشیه بلوارها و بلوار زائر اشاره و تصریح کرد: پارکبان‌های آموزش دیده‌ای در پارک‌های مهم شهر استقرار دادیم که با برخورد مناسب با مردم، آنها را از چادرخوابی منع  کنند.

وی حضور موثر نیروهای آتش نشانی در تمامی کمپینگ‌ها و گشت‌زنی مداوم آنها را مورد اشاره قرار داد و گفت: این موضوع موجب شد هیچ حادثه‌ای تا کنون نداشته باشیم.

وی اما با یادآوری پیک نهایی سفر که از بعدازظهر پنج شنبه ۹ فروردین به مدت چهار روز اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: قطعا تعداد مسافران افزایش پیدا می‌کند که برای این موضوع هم آماده شده‌ایم و هماهنگی کردیم که بتوانیم این قسمت را مدیریت کنیم تا امکانات خوبی برای زائران فراهم کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم همچنین با توضیح اینکه پروژه‌های فضای سبز از انتهای سال گذشته با نصب ۴۰۰ گل آویز و خریداری و نصب فلاور باکس‌های بزرگ در قسمت‌های مختلف از شهر شروع شد، افزود: با این اقدام، امکان ایجاد باغچه در نقاط ناممکن را فراهم آوردیم و کاشت گل و گیاه و درخت و نگهداری فضای سبز به صورت روتین و مستمر در سطح شهر در حال انجام است و تلاش ما این است که شهری زیبا به همشهریان و زائران تقدیم کنیم.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بوستان #منطقه #زائران #مسافران #کردیم #شهرداری #اسکان #مدیرعامل #پارک‌ها #اشاره #جوادیان #عنوان #خودرو #بسیار #اینکه #داشتیم #افزود #مدیریت #آماده #سمت #چادرخوابی #کمپینگ #دادیم #نزدیک #تصریح #ایجاد #ساماندهی #گذشته #آموزش #امکانات #تاکید #برخورد #اقامت #فراهم #فروردین #موضوع #پارکینگ #توضیح #جمکران #مناسب #چادرخواب #نزدیکی #ترافیکی #کمپینگ‌ها #اظهار #باشیم #موقعیت #کمپینگ‌های #تکمیل #بلوار #سال‌های #ورودی #خدمات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اسکان ۱۱۸ هزار زائر در بوستان‌های قم

*

*


X https://sport45.site/