رشد 20 درصدی اقامت گردشگران در کشور/ رتبه نخست مازندران در جذب مسافران

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 22:30

کد مطلب: 47507 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون سازمان گردشگری اعلام کرد

رشد 20 درصدی اقامت گردشگران در کشور/ رتبه نخست مازندران در جذب مسافران

مازندشورا: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در زمینه اقامت مسافران و گردشگران 20 درصد رشد داشتیم و در بازدید از مراکز گردشگری رشد 39 درصدی را شاهد هستیم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، محمد محب‌خدایی امشب در بازدید از امکانات و فضاهای گردشگری این شهرستان با اشاره به اینکه رشد فزاینده‌ای در حوزه گردشگری در سطح کشور داشتیم، اظهار کرد: در زمینه اقامت مسافران و گردشگران 20 درصد رشد داشتیم و در بازدید از مراکز گردشگری رشد 39 درصدی را شاهد هستیم که با کاهش یک درصدی نسبت به گذشته رو به‌رو است.

وی افزود: هم‌زمان با رشد سفرهای خارجی، در سفرهای نوروزی هم 12.5 درصد رشد داشتیم و توزیع سفر شکل مطلوبی انجام شده است ضمن آن که در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 56 درصدی شکایات را داشتیم و سامانه آنلاین نظارت و شکایات نامحسوس به نوعی از ایجاد شکایت‌ها پیشگیری کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: همه استان‌های کشور تلاش کردند تا به عنوان مقصد گردشگری بر اساس شاخص‌های رقابت‌‌پذیری عمل کنند و یک فضای برنامه‌ریزی شده برای جذب گردشگری داشته باشند.

این مسؤول تصریح کرد: در بازدیدی از شهرهای مازندران داشتیم عملکرد بسیار خوبی از مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرهای استان شاهد بودیم و همه چیز با برنامه‌ریزی مطلوبی برای ارائه خدمات سفر و جذب گردشگر برای ایام نوروز و حتی طول سال انجام شده است و استان مازندران با بالاترین شاخص جذب مسافران و گردشگران، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص  داده است.

محب‌خدایی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین فرصت و ظرفیت گردشگری استان مازندران، دریا و طبیعت است که می‌تواند یک بِرَند شاخص شود، گفت: باید روی این بخش برنامه‌ریزی صورت گیرد و البته طبق ابلاغیه‌ای که به گردشگری استان مازندران شده است بیشترین تمرکز بر حوزه دریا و طبیعت است تا گردشگری دریایی و طبیعت را هم‌زمان در مازندران داشته باشیم و از آن پشتیبانی کنیم.

وی بیان کرد: چیزی که حوزه گردشگری مازندران باید به آن توجه کند این است که در گردشگری داخلی، هر شهر یک مقصد است ولی در گردشگری خارجی بحث محور است و زمانی که یک گردشگر خارجی وارد کشور می‌شود، مقصدش همان محور و محصول گردشگری آن است که به سمتش حرکت می‌کند و به هرحال باید استان‌های کشور بر اساس ظرفیت و شاخص‌های گردشگری خود به عنوان مقاصد گردشگری معرفی شوند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه برای جذب گردشگران خارجی باید از گردشگری داخلی خودمان به عنوان یک آزمون و پایلوت استفاده کنیم، اظهار کرد: به دنبال هدفمند کردن گردشگری دریایی در کشور هستیم و این بخش از گردشگری، فرابخشی است و مستلزم آن است که همه سازمان‌ها در به نتیجه رسیدن آن تلاش کنند.

این مسؤول افزود: ستاد خدمات سفر کشور متشکل از 20 سازمان و وزارت‌خانه عضو آن هستند و محوریت آن با میراث فرهنگی است و این مصوبه دولت برای همه ایام سال است و اهدافی برای این ستاد تعریف شده و برنامه‌ریزی، سیاست‌‌گذاری و نظارت جزء ابلاغیه‌های دولت است.

محب‌خدایی اظهار کرد: پس از ابلاغیه‌های دولت، با استفاده از مطالعات دقیقی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که باید حتماً محصولات گردشگری خود را تفکیک کنیم و بر این اساس اگر استان‌ها بخواهند بِرَند جهانی شوند، نمی‌تواند همه محصولات گردشگری را با هم داشته باشند.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان‌های کشور، تصریح کرد: با همکاری جامعه هتل‌داران کشور به منظور تقدیر از زحمات همه تلاش‌گران حوزه گردشگری نوروزی سراسر کشور اعم از راهور، هلال‌احمر، نیروی انتظامی و امثالهم به عنوان نوروزبانان بی‌نوروز، از 21 تا 26 فروردین 97 از تخفیفات ویژه80 درصدی هتل‌های کشور به همراه خانواده‌ استفاده کنند و در همین بازه‌ زمانی با راه‌آهن کشور نیز برای تخفیف ویژه بلیط‌ها صحبت‌های لازم شد و امیدواریم همکاری لازم را داشته باشند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش، فرزندان دانش‌آموز این نوروزبانان بی‌نوروز از مرخصی تحصیلی دو روزه سه‌شنبه و چهارشنبه یا یک‌شنبه و دوشنبه برخوردار خواهند بود و این روزها به خاطر این انتخاب شد که روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه جزء تعطیلات است.

86019/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #گردشگری #مازندران #داشتیم #میراث #فرهنگی #درصدی #معاون #صنایع #گردشگران #استان #برنامه‌ریزی #خارجی #عنوان #محب‌خدایی #طبیعت #استفاده #مسافران #اینکه #خدمات #اظهار #باشند #بِرَند #ظرفیت #گردشگر #دریایی #داخلی #همکاری #نوروزبانان #بی‌نوروز #زحمات #محصولات #نتیجه #ابلاغیه‌های #زمانی #مسؤول #اقامت #نوروزی #مطلوبی #سفرهای #هم‌زمان #هستیم #افزود #نوروز #شکایات #شاخص‌های #شهرستان #تصریح #استان‌های #بازدید #نظارت #اشاره #شهرهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رشد 20 درصدی اقامت گردشگران در کشور/ رتبه نخست مازندران در جذب مسافران

*

*


X https://sport45.site/