بازنگری ۳۰۰ خدمت پایه تا پایان سال 97/خدمات طب تسکینی و مراقبت‌ها در منزل ابلاغ شد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 فروردین 1397 - ساعت : 14:45

کد مطلب: 47521 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرد

بازنگری ۳۰۰ خدمت پایه تا پایان سال 97/خدمات طب تسکینی و مراقبت‌ها در منزل ابلاغ شد

مازندشورا: معاون درمان وزیر بهداشت گفت: حدود 5 هزار و 600 خدمت پایه داریم که با همکاری و تایید انجمن‌ها و گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی تاکنون ۱۳۰ خدمت را بازنگری و از لیست بیمه خارج کردیم و تا پایان سال ۹۷ حدود ۳۰۰ خدمت پایه بازنگری می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، قاسم جان‌بابایی در سفر به مازندران در نخستین جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال ۹۷ اظهار کرد: اتمام بازنگری خدمات پایه که در  برنامه ششم توسعه آمده است از اولویت‌های  وزارت بهداشت است.

وی تصریح کرد: امور اجرایی باید در قالب قانون صورت پذیرد و ما باید پاسخگوی قوانین باشیم.

 معاون درمان وزیر بهداشت با تاکید بر بازنگری خدمات پایه سلامت جهت پوشش بیمه‌ای خدمات پرتواتر در جهت حمایت و حفاظت مالی از بیماران بویژه بیماران خاص خبر داد و افزود: حدود 5 هزار و 600 خدمت پایه داریم که با همکاری و تایید انجمن‌ها و گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی تاکنون ۱۳۰  خدمت را بازنگری و از لیست بیمه خارج کردیم و تا پایان سال ۹۷ حدود ۳۰۰ خدمت پایه بازنگری می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه از اولویت‌های دیگر معاونت درمان وزارت بهداشت تدوین گایدلاین‌ها و استانداردهای خدمت است، گفت: تاکنون ۶۱ گایدلاین و راهنمای بالینی آماده شده است.

جان‌بابایی با اشاره به اینکه یکی از وظایف حوزه درمان ارزان کردن هزینه درمان برای مردم است تصریح کرد: یکی از اقدامات موثر در کاهش هزینه‌های درمان اصلاح ساختار نظام درمان کشور است که این امر مهم با کاهش تقاضای القایی در برخی خدمات پر هزینه، سطح‌بندی خدمات براساس لایه‌بندی بیمارستان‌ها و متناسب با آن اختصاص تجهیزات و نیروی انسانی مناسب و تدوین شده است که بزودی آیین‌نامه آن ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه مراکز جامع توانبخشی، از ابلاغ خدمات طب تسکینی و مراقبت‌های در منزل خبر داد و گفت: در حوزه مدیریت خدمات ناباروری نیز، آیین‌نامه مربوط به ساماندهی مراکز براساس استانداردهای جهانی به‌زودی ابلاغ می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت ارتقای اورژانس‌ها را از دیگر اولویت‌های این معاونت در سطح کشور ذکر کرد و بیان کرد: تکمیل شبکه‌های اورژانس ۱۱۵ همراه با افزایش مهارت تیم‌های اورژانس پیش بیمارستانی، بهبود فضای فیزیکی و نیروی انسانی  و تجهیز آمبولانس‌ها به مانیتور از مهم‌ترین اولویت‌های معاونت درمان است.

جان‌بابایی با اعلام اینکه به منظور دستیابی به اطلاعات به روز سرطان، از این پس هر بیمار سرطانی از طریق یک کد شناسایی که در  سامانه یکپارچه مدیریت سرطان ثبت می‌شود و در سراسر کشور قابل شناسایی است گفت: این موضوع برای سایر افراد دارای بیماری‌های مزمن مانند بیماران مبتلا به MS نیز انجام می‌گیرد.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #درمان #خدمات #ابلاغ #بازنگری #بهداشت #جان‌بابایی #وزارت #بیماران #آیین‌نامه #مازندران #اولویت‌های #معاونت #اینکه #هزینه #نیروی #براساس #مراکز #شناسایی #سرطان #اورژانس #مدیریت #اشاره #تخصصی #دانشگاه #تسکینی #پایان #اعلام #پزشکی #تصریح #تدوین #تاکنون #معاون #استانداردهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازنگری ۳۰۰ خدمت پایه تا پایان سال 97/خدمات طب تسکینی و مراقبت‌ها در منزل ابلاغ شد

*

*


X https://sport45.site/