تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 11:13

کد مطلب: 47542 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازدید66هزارنفرازخانه های تاریخی مشهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: طی روزهای 29 اسفند گذشته تاکنون افزون بر 66 هزار نفر از خانه های تاریخی داروغه و توکلی در این شهر بازدید کرده اند.

مازندشورا:سید مصطفی نعمتی افزود: در ایام نوروز با هدف استفاده از ظرفیتهای تاریخی منطقه ثامن نمایشگاهی با عنوان 'قدیما، محله ما' در محل خانه داروغه و موزه مکتبخانه در محل خانه تاریخی توکلی برپا شده است.
وی ادامه داد: خانه های تاریخی داروغه و توکلی مربوط به دوره قاجار هستند. این مجموعه های تاریخی از 29 اسفند گذشته تا 13 فروردین جاری از ساعت 9 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان بوده و مورد استقبال زائران قرار گرفته است.
شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: جشنواره تفریحی ورزشی بهار 97 از دیگر برنامه های نوروزی در این منطقه می باشد که هر روز در بوستان شهید فهمیده واقع در میدان 17 شهریور در نزدیکی حرم مطهر رضوی درحال برگزاری است. تاکنون 20 هزار زائر و مجاور در رده های سنی مختلف از غرفه های نمایش عروسکی، بازیهای مفرح نظیر دارت، تفنگ آبپاش و بازیهای بومی محلی بازدید کرده اند.
وی افزود: اجرای پاتوق سرود، جنگ شادی و نورافشانی از دیگر برنامه های این جشنواره تفریحی ورزشی است که تا 14 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
نعمتی ادامه داد: منطقه ثامن پرازدحام ترین ناحیه در کلانشهر مشهد در این ایام است لذا برای رفاه حال زائران و مجاوران در حوزه ارائه خدمات شهری به صورت 24ساعته و مستمر برنامه های متنوعی در راستای تحقق شعار 'مشهد شهرهوشمند، شهر امید و زندگی' در این منطقه برنامه ریزی و اجرا می شود.
منطقه ثامن شهرداری مشهد محدوده اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) را در برمی گیرد. مساحت این منطقه 366 هکتار و جمعیت ساکن در آن 14 هزار نفر است. این منطقه در طرح نوسازی بافت فرسوده قرار دارد و از سال 1371 تاکنون طرح بهسازی و نوسازی آن 45 درصد پیشرفت کرده است. 
پنج میلیون و 800 هزار مسافر طی ایام نوروز امسال تاکنون به مشهد سفر کرده اند. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #تاریخی #برنامه #ادامه #تاکنون #تفریحی #بازیهای #ورزشی #جشنواره #نوسازی #فروردین #افزود #نعمتی #نوروز #داروغه #توکلی #زائران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازدید66هزارنفرازخانه های تاریخی مشهد

*

*


X https://sport45.site/