تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 11:14

کد مطلب: 47543 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری تبریزنواقص خانه ستارخان رامرتفع کرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهرداری منطقه چهار تبریز برخی از نواقص این خانه تاریخی و ثبت شده ملی را مرتفع کرد.

مازندشورا:شهردار منطقه چهار تبریز با اشاره به بازگشایی خانه تاریخی ستارخان، از سامان ‌دهی و فضاسازی این بنای تاریخی خبر داد و گفت: خانه ستارخان ساماندهی شده و با ایجاد موزه مرتبط توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردگشری آذربایجان شرقی به عنوان یکی از آثار فاخر گردشگری در خدمت شهروندان و عموم گردشگران خواهد بود.
اکبر امجدی ادامه داد: رنگ آمیزی دوباره، ایجاد فضای سبز و گل ‌کاری محوطه، فضاسازی سنتی حیاط، رسیدگی به انشعابات، سرویس فنی و رفع سایر نواقص ساختاری از جمله اقداماتی است که توسط شهرداری منطقه 4 در این خانه به انجام رسید.
خانه تاریخی و زیبای ستارخان، سردار ملی ایرانیان در نهضت مشروطه خواهی مردم استبدادزده ایران و آذربایجان روز دوشنبه هفته جاری به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی پس از چهار سال وقفه، به روی گردشگران نوروزی بازگشائی شد.
این خانه از حدود چهار سال قبل در اختیار دفتر منطقه شمالغرب کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران بود که بر اساس دستور استاندار مبنی بر تخلیه خانه های قدیمی توسط نهادها، سازمان ها و ادارات دولتی و غیردولتی، با انجام 9 ماه مکاتبه در اختیار میراث فرهنگی استان قرار گرفت.
بر اساس اعلام مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی باازدید از خانه تاریخی ستارخان رایگان بوده و تا زمانی که این محل به موزه تبدیل نشود، این رویه ادامه خواهد داشت. 
مرتضی آبدار وعده داده است، تا حداکثر یک ماه آینده خانه ستارخان به شکل آبرومندانه و در شان و منزلت نام و یاد این آزادی خواه و مبارز شهیر ایرانی آماده شود.
خانه ستارخان در محله دوه چی، کوی امیرخیز و کوچه ستارخان غربی واقع شده و مهر ماه سال 1386 با شماره 19743 به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ستارخان #آذربایجان #میراث #فرهنگی #تاریخی #گردشگری #صنایع #منطقه #اختیار #ایرانی #ادامه #گردشگران #فضاسازی #ایجاد #شهرداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شهرداری تبریزنواقص خانه ستارخان رامرتفع کرد

*

*


X https://sport45.site/