تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47562 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای ویژه برنامه نوروزگاه درحرم امام خمینی(ره)

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه 20 از اجرای ویژه برنامه نوروزی"نوروزگاه تهران" در حرم مطهر امام خمینی(ره) و استقرار سیاه چادر عشایری در ورودی جنوبی شهر تهران خبرداد.

مازندشورا:سید احمد صفوی در جریان بازدید از فعالیت های نوروزی جاری در شهر، گفت: یکی از نوروزگاه های تهران با مشارکت سازمان بهشت زهرا(س) در حرم مطهر امام خمینی(ره) دایر شده است که شامل بخش های مختلف نمایشگاهی، اجرا های نمایشی، موسیقی های سنتی و مراسم های آئینی ویژه نوروز تا 11 فروردین فعال هستند.

صفوی با اشاره به اینکه این برنامه نوروزی از 9 صبح تا 18 عصر میزبان مسافران و گردشگران است، افزود: نوروز خوانی، چای خانه سنتی، ارائه محصولات فرهنگی، ارگانیک، صنایع دستی، حجاب و عفاف، مشاوره خانوادگی، اجرای نمایش های هنری، سخنرانی با محوریت فرهنگ نوروز از جمله برنامه های مدیریت شهری منطقه 20 در این ایستگاه فرهنگی است.

صفوی در ادامه گفت: با توجه به اینکه حرم امام خمینی(ره) یکی از مهمترین محل های اسکان مسافران در بدو ورود به تهران است و روزانه خیل عظیمی از شهروندان تهرانی در این محل رفت و آمد می کنند، یکی از نوروزگاه های شهر تهران در این حرم مطهر تدارک دیده شد.

صفوی به استقرار سیاه چادر عشایری در عوارضی تهران-قم نیز اشاره کرد و گفت: این اقدام با مشارکت اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرری انجام شده که مورد استقبال گسترده مسافران قرار دارد و روزانه میزبان گردشگران است.

وی با اشاره به اینکه هر سیاه چادر یک کارگاه تولیدی است، افزود: عشایر یکی از زحمت کش ترین اقشار جامعه هستند که تولیدات ارزشمندی در زمینه تولید صنایع دستی، تولیدات لبنی، پشم و پوست را به جامعه ارائه می دهند که برپایی سیاه چادرهای عشایری در مناسبت های مختلف در آشنایی بیش از پیش مردم با این محصولات اثرگذار است.

صفوی گفت: مسافران علاوه بر بهره مندی از خدمات فرهنگی با دریافت بسته های فرهنگی شامل نقشه گردشگری شهرری، معرفی اماکن گردشگری دیگر مناطق شهر تهران و معرفی محل های اسکان شبانه در جریان فعالیت های گردشگری پایتخت قرار می گیرند.

شهردار منطقه 20 یادآور شد: ایستگاه های گردشگری و اطلاع رسانی در نقاط پرتردد و مهم منطقه مستقر و فعال هستند و مجموعه فعالیت های ویژه نوروز نظیر تورهای ری گردی، نمایشگاه صنایع دستی در کاروانسرای صفوی(شاه عباسی)، خدمات رسانی به مسافران اسکان یافته در جریان است.

منبع:شهرنوشت


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #مسافران #فرهنگی #گردشگری #نوروز #اسکان #منطقه #اینکه #صنایع #اشاره #فعالیت #خمینی #جریان #نوروزگاه #برنامه #عشایری #روزانه #شهرری #معرفی #رسانی #تولیدات #جامعه #خدمات #افزود #مختلف #مشارکت #نوروزی #میزبان #گردشگران #محصولات #ارائه #اجرای #ایستگاه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اجرای ویژه برنامه نوروزگاه درحرم امام خمینی(ره)

*

*


X https://sport45.site/