مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47564 -تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بیم‌ و امید‌ها برای مهم‌تر‌ین تصمیم سیاسی در سوادکوه

تعیین سیزدهمین فرماندار سوادکوه؛

بیم‌ و امید‌ها برای مهم‌تر‌ین تصمیم سیاسی در سوادکوه

مازندشورا: تعیین سیزدهمین فرماندار سوادکوه به عنوان مهم‌تر‌ین تصمیم سیاسی شهرستان‌ همراه با بیم‌و امید‌هایی برای افکار عمومی شهرستان است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، براساس مصوبه شورای عالی اداری، فرمانداران به‌غیر از پذیرش مقام‌شورای شهر سایر اختیارات و وظایف استاندار در محدوده شهرستان را بر عهده‌ دارند که همین موضوع بیانگر اهمیت مقام‌ فرماندار است و همین اهمیت باعث‌ شد تا برای انتخاب مقام‌ ارشد اجرایی شهرستان، شاهد حساسیت‌ها، پیگیری‌ها، چانه‌زنی‌ها، تخریب‌ها، سیاه‌نمایی‌ها با تمجید‌ها باشیم و مسؤولان مختلف انتخابی و انتصابی شهرستانی، استانی و ملی هم برای اثر‌گذاری در این انتخاب‌مهم فعالانه حضور پیدا‌می‌کنند.

 

* سیمای شهرستان سوادکوه

شهرستان سوادکوه به‌عنوان ورودی استان مازندران دارای توانمندی‌ها و چالش‌هایی است که مسؤولان با آن روبرو هستند و دیدگاه‌های آنان و به‌ویژه زاویه‌ دید فرماندار به آن توانمندی‌ها و مشکلات، نقش اساسی در افزایش یا کاهش مشکلات و یا توانمند‌تر‌شدن یا ضعیف‌تر‌شدن ظرفیت‌های توسعه‌دارد.

زغال‌سنگ، جاذبه‌های گردشگری‌ و تاریخی، وجود محور بین‌المللی جاده‌ای و مسیر‌ ریلی، شهرک‌ صنعتی، توانمندی‌های کارخانه‌های شن‌ و ماسه، کشاورزی، دامداری، گیاهان دارویی، باغداری، زنبور‌داری، نو غان‌داری، مدیران‌سوادکوهی در سطوح ملی‌ و استانی و رسانه‌های مجازی و مکتوب فعال را می‌توان بخشی از سیمای شهرستان سوادکوه عنوان کرد.

 

*اثر‌گذاری فشار‌ها یا قدرت‌مدیریت در انتخاب فرماندار

فرماندار‌ فعلی شهرستان سوادکوه با شاخص‌هایی مانند پیگیری، روابط‌ عمومی بالا، رسانه‌ای‌بودن، حضور فعال در جلسات و برنامه‌ها از آذر‌ماه 1394 در سوادکوه فعالیت‌ می‌کند و بررسی برنامه محوری دوازدهمین فرماندار سوادکوه در موضوع توسعه شهرستان سوادکوه با محوریت گردشگری و آورده‌های مشخص این اولویت برای شهرستان و نیز تخصیص بودجه‌های مصوبی که با افزایش حدود 50 درصدی هم همراه‌ بود که البته تخصیص کمتر از نصف بودجه‌ها موضوعی سراسری‌ بود که بررسی کارنامه ایشان گزارش مستقل دیگری را می‌طلبد و موفقیت در مدیریت شهرستانی دوازدهمین فرماندار شهرستان هم با کمک تجربه حدود 25 ساله معاون فرماندار که نزدیک به‌اتفاق پُست‌های فرمانداری را تجربه‌ کرد و مورد اقبال‌ عمومی و چهره‌های متنفذ‌ شهرستانی هم قرار دارد و نیز تلاش مضاعف کارکنان فرمانداری که با تلاش یک‌نفر به ازای چند پُست‌ اداری انجام می‌دهند، به دست‌ آمد.

معرفی فرمانداران توسط استاندار به وزارت‌کشور انجام می‌شود و موفقیت یا عدم‌موفقیت فرماندار در شهرستان برای استاندار هم حائز اهمیت‌ است.

البته فشار‌های مختلف برای انتخاب فرماندار هم گاهی بیشتر از آیین‌نامه‌ها، شایستگی‌ها، رزومه‌ها، تجربه‌ها و قدرت‌مدیریت اثر‌گذار‌تر است که تنویر افکار در قبل از معرفی گزینه فرمانداری و کنار‌زدن بازی‌های سیاسی، قومی، گروهی و شخصی توسط رسانه‌ها و تریبون‌های اثر‌گذار می‌تواند تعیین‌کننده باشد و البته تجربه تصمیم‌ استانی در تعیین ساعت‌ و روز تودیع‌و معارفه فرماندار در شهرستان‌مجاور سوادکوه و لغو آن در یک‌ ساعت قبل از مراسم در معرفی‌ و انتخاب مدیر کار‌بلد، نگران‌کننده است.

* بیم‌و امید‌ها برای مهمتر‌ین تصمیم سیاسی شهرستان‌سوادکوه

بومی‌یا غیر‌بومی‌‌بودن فرماندار به تنهایی دلیلی بر پیش‌بینی موفقیت یا شکست نمی‌تواند باشد ولی به همراه سایر خصوصیات نقش اثر‌گذاری‌ دارد.

حضور در بدنه فرمانداری شهرستان از سطوح پایین تا نزدیک‌تر ین پُست‌اداری به فرماندار، حضور تعیین‌کننده در جلسات مهم شهرستانی، آشنایی با ظرفیت‌ها، مشکلات و راهکار‌های توسعه شهرها و روستا‌های سوادکوه با‌ در‌نظر‌گرفتن سابقه طولانی در فرمانداری، تعامل مناسب طیف‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی می‌تواند از شاخص‌هایی باشد که در انتخاب سیزدهمین فرماندار شهرستان سوادکوه مورد‌ نظر قرار گیرد و انتخاب سیاست‌زده و با شاخص‌های کلی و بدون‌ مصداق نمی‌تواند افکار‌ عمومی شهرستان را در انتخاب فرماندار قانع‌کند و البته انتخاب فرماندار قدرتمند با اقبال‌عمومی شهرستانی به‌نوعی سرمایه‌گذاری عملکردی برای مدیران ارشد‌استانی هم محسوب می‌شود و این قاعده که «شاخص‌سازی و مصداق‌گویی در انتخاب فرماندار» دخالت در کار دیگران محسوب می‌شود و انتخاب‌کننده، مسؤول عواقب انتخاب خود است به‌دلیل ارتباط این انتخاب با تار‌و پود اجرایی و توسعه‌ای شهرستان، مطلبی دور‌از ذهن است و شاخص‌ها و مصادیق با توجه به گستردگی فضای اجتماعی و مجازی در ابعاد مختلف مورد کنکاش، بررسی و نقد قرار می‌گیرد و بیم‌ و امید‌ها را برای مهمتر‌ین تصمیم سیاسی در شهرستان‌ سوادکوه فراهم می‌کند.

گزارش از عمران اکبرنژاد

86015/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرماندار - شهرستان - سوادکوه - شهرستانی - سیاسی - فرمانداری - البته - استانی - عمومی - موفقیت - بررسی - مختلف - مشکلات - امید‌ها - گزارش - استاندار - تصمیم - دوازدهمین - تجربه - توسعه - تخصیص - سیزدهمین - می‌تواند - محسوب - شورا - اجتماعی - نمی‌تواند - تعیین‌کننده - مهمتر‌ین - معرفی - جلسات - فرمانداران - اثر‌گذاری - سیمای - موضوع - مسؤولان - مقام‌ - اجرایی - توانمندی‌ها - تعیین - اداری - اهمیت - شاخص‌هایی - قدرت‌مدیریت - افزایش - مجازی - می‌کند -

نظر شما در مورد : بیم‌ و امید‌ها برای مهم‌تر‌ین تصمیم سیاسی در سوادکوه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*