تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 47572 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مردم رفتار مناسبی با طبیعت ندارند

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران گفت: علی‌رغم اینکه مردم‌ می‌گویند‌ طبیعت‌ را دوست داریم‌ و با نشاط می شویم اما رفتار مناسبی با آن ندارند.

مازندشورا:زهرا صدراعظم‌ نوری با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز‌ و آداب مرسوم در پاسداشت‌ عید نوروز گفت: در هر جامعه‌ای بر مبنای فرهنگی که در آن است آداب و رسوم خاصی وجود دارد که حاکی از فرهنگ آن جامعه است و پایبندی مردم جامعه به آن آداب و رسوم فرهنگ آن را می‌سازد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه معمولاً بسیاری از آداب و رسوم با گذشت زمان تغییر می‌کند، گفت: ولی آداب و رسوم‌ عید نوروز‌ تغییر نکرده و به قوت‌ خود باقی است‌.

صدراعظم‌ نوری خانه‌ تکانی و دید و بازدید را از آداب پسندیده‌ عید نوروز برشمرد و گفت: من از کودکی‌ در سال نو همراه خانواده به دیدار بزرگتر‌ها می‌رفتیم‌ و آنطور که یادم است خانواده در یک گستره خیلی وسیع‌ با یکدیگر دیدار می‌کردند و این خاطره‌ برای من خیلی زیباست‌.

وی عیدی دادن و عیدی گرفتن‌ را از سنت‌های پسندیده‌ ایام نوروز برشمرد و گفت: زندگی‌های امروزی به گونه‌ای است که دیگر دید و بازدیدها مثل گذشته نیست‌ ولی ما باید آنها را احیا کنیم و ارج‌ بنهیم‌.

صدراعظم‌ نوری تصریح کرد: ما معمولاً سال تحویل را در کنار والدین هستیم‌ به این صورت که یا به خانه‌ مادرم می‌رویم‌ و یا به منزل مادر همسرم‌ خواهیم رفت‌.

وی با اشاره به اینکه هنگام سفر در مسیر توقف می‌کنیم تا از فضای طبیعت‌ استفاده کنیم، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه مردم می‌گویند طبیعت را دوست داریم‌ و در کنار آن با نشاط‌ می‌شویم‌ اما رفتار مناسبی با آن ندارند و رعایت اصول و نکات مهم را برای حفظ‌ طبیعت را نمی‌کنند.

رئیس کمیسیون محیط‌ زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: به همان اندازه که مردم از طبیعت‌ استفاده می‌کنند متأسفانه تخریب هم کم نیست‌ و وقتی آتش روشن‌ می‌کنند بعد از استفاده آتش را امحا‌ نمی‌کنند و یا میزان زباله‌ای که تولید می‌کنند خیلی زیاد است.

صدراعظم‌ نوری خاطرنشان کرد: زباله‌هایی مانند پلاستیک که از بین نمی‌روند برای محیط زیست مضر‌ است.

وی در پایان گفت: در بسیاری از موارد که در مواجهه‌ با این افراد به آنها تذکر می‌دهم که به طبیعت آسیب‌ نزنند برخورد خوبی ندارند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #طبیعت #صدراعظم‌ #استفاده #اینکه #نوروز #ندارند #دیدار #شورا #خانواده #برشمرد #نیست‌ #تصریح #نمی‌کنند #پسندیده‌ #طبیعت‌ #شورای شهر #معمولاً #فرهنگ #نوروز‌ #اشاره #مناسبی #جامعه #شورای #تغییر #بسیاری #رفتار #تهران #خانه‌

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مردم رفتار مناسبی با طبیعت ندارند

*

*


X https://sport45.site/