دریای مازندران مواج و طوفانی می‌شود/توصیه به تمام فعالان دریای خزر

تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 23:26

کد مطلب: 47576 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس هواشناسی دریایی مازندران:

دریای مازندران مواج و طوفانی می‌شود/توصیه به تمام فعالان دریای خزر

مازندشورا: رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: همزمان با عبور یک سامانه جوی ناپایدار از منطقه، شاهد وزش باد شدید از سمت شمال و شمال غربی خواهیم بود که پیامد آن دریای خزر مواج می‌شود.

مازندشورا:سیدباقر سلطانی امروز درباره وضعیت دریای مازندران در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و اقیانوسی از بعدازظهر جمعه ۱۰ فروردین ماه، همزمان با عبور یک سامانه جوی ناپایدار از منطقه، شاهد وزش باد شدید از سمت شمال و شمال غربی خواهیم بود که پیامد آن دریای خزر مواج می‌شود.

وی بیان کرد: اوج فعالیت این سامانه در بامداد شنبه خواهد بود و این وضعیت تا ظهر یک‌شنبه 12 فروردین 97 ادامه دارد.

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران تصریح کرد: بر این اساس طی این مدت بیشینه سرعت وزش باد در فراساحل و نزدیک به سواحل تا 20 متر بر ثانیه (72  کیلومتر بر ساعت) پیش‌بینی می‌شود.

سلطانی با اشاره به اینکه همچنین بیشینه ارتفاع موج نیز در مناطق نزدیک به سواحل تا 3.7 متر و در فراساحل تا 4.5 متر مورد انتظار است، گفت: توصیه می‌شود تمامی فعالان دریای خزر اعم از صیادان کیلکا و ماهی‌های خاویاری و تعاونی‌های پره و همچنین شناورهای گردشگری و دریابانی‌ها و حتی شرکت‌های کشتی‌رانی و نفتی طیّ این مدت از فعالیت در دریا خودداری کنند.

۸۶۰۳۴/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #دریای #مازندران #هواشناسی #بیشینه #فراساحل #سواحل #همچنین #فعالیت #نزدیک #وضعیت #توصیه #دریایی #فعالان #سلطانی #فروردین #سامانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دریای مازندران مواج و طوفانی می‌شود/توصیه به تمام فعالان دریای خزر

*

*


X https://sport45.site/