عطر بهشت از بین دستان این بزرگ‌مردان به مشام می‌رسد

تاریخ انتشار : شنبه 11 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 47580 چاپ به اشتراگ گذاشتن

به مناسبت روز پدر

عطر بهشت از بین دستان این بزرگ‌مردان به مشام می‌رسد

مازندشورا: سیزدهم رجب مصادف با ولادت امام علی(ع) است. بزرگ‌مردی که روز ولادتش، روز پدر نام گرفت و قداست این مقام با نام پیشوای شیعیان عجین شد. روزی برای سپاس از بزرگ‌مردانی که گرچه بهشت در زیر پاهای‌شان جا خوش نکرده‌است اما عطر نابش از بین دستان‌شان هویداست.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیزدهم رجب، مصادف با ولادت امامی است که کعبه به رویش گشوده‌شد و آسمان نیز در ولادتش به شادی پرداخت.

مردی که خداوند او را به جانشینی پیامبر مهر و مهربانی برگزید و راه امامت را با وجود روشنی‌بخش وی، درخشان کرد، امام علی(ع)، همراه و یاور رسول خدا(ص)، که دوشادوش فرستاده خداوند برای ترویج دین اسلام، گام برداشت و وصی و جانشین وی شد.

در تاریخ سرزمین ایران، این روز مبارک را روز پدر نامیدند تا قدردان زحمات پدران بود و بزرگی‌شان را جشن گرفت، روز ولادت مردی که نیمه‌شب‌ها در گمنامی برای فقرا آذوقه و طعام می‌برد و یتیمان را در دامان خویش جای می‌داد.

میلاد مردی از جنس آسمان که زمین به وجودش متبرک شده‌است و نامش، بزرگ‌مردی را در ذهن‌ها تداعی می‌کند، امامی که برای یتیمان پدر بود و برای بینوایان یاری‌رسان، روز ولادتش به پاس بزرگیش، روز پدر نامیده‌شد.

روزی برای بوسیدن دستان خسته تمام پدرانی که گرچه بهشت در زیر گام‌های‌شان جا خوش نکرده‌است، اما دستان‌شان عطر همان بهشت ناب را می‌دهد.

دستانی که برای آسایش خانواده خویش، زمختی روزگار را به خود می‌گیرد تا آرامش زندگانی را برای فرزندان به ارمغان آورد، مردی که در ایستادگی و استقامت، کوه را به سخره می‌گیرد و تکیه‌گاهی نایاب است برای اهل زمین.

بوی ناب مردانگی از لابه‌لای سپیدی موهایش هویداست، چهره‌اش رنگ لبخند دارد و در پشت این چهره خندان، خستگی روزگار پنهان است.

گذشت پدر از دیرباز تاکنون قصه افسانه‌ای بوده‌است برای مردمان این دیار، افسانه‌ای که گاه از خود گذشتگی را با خود همراه می‌کند تا چهره منتظر فرزندان را هرگز نبیند و آرزوهای دور و دراز آنان را محقق کند، سختی بیشتری به جان می‌خرد تا حسرت رویاهای کودکانه فرزندان در دل‌شان جا خوش نکند و رنگ حقیقت به خود گیرد.

پدر همان مردی است که روزی لباس رزم به تن کرد و برای آسوده خندیدن فرزندان این دیار، ایستادگی را فریاد کرد تا آه کودکی از دل این خاک برنخیزد.

این روزها کودکانی روز پدر را در کنار مزارهایی خاموش جشن می‌گیرند و تبریک‌شان را در خواب‌های کودکانه خویش به پدر هدیه می‌دهند.

این روزها فرزندانی هستند که با نزدیک شدن به روز پدر، بغض‌شان بار دیگر از انتهای قلب‌شان شعله‌ می‌کشد و آتش می‌اندازد به دل تنهایی‌شان.

این روزها رنگ نداشتن پدر، بی‌رنگ می‌کند تمام زندگی فرزندانی را که چشم‌انتظار پدرانی هستند که هرگز باز نخواهند گشت.

پدر که باشد، رنگ تمام نفس کشیدن‌هایت، رنگ آسمانی به خود می‌گیرد و رنگین‌کمانی رنگین بر فراز آسمان زندگانیت خودنمایی می‌کند.

باید قدردان پدر بود، باید بزرگیش را سپاس گفت و بوسه عشق را بر دستان توانمند پدر زد، باید بر چهره خسته پدر، سپاس را تا همیشه حک کرد.

قدردان بودن‌شان باشیم و با احترام، بوسه سپاسگزاری را به دستان زحمتکش‌شان هدیه دهیم.

روز این بزرگ‌مردانِ زندگی‌مان، مبارک.

صائمه یوسفی گل‌افشانی

انتهای پیام /86047/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #فرزندان #دستان #می‌کند #روزها #قدردان #آسمان #می‌گیرد #ولادت #ایستادگی #کودکانه #انتهای #فرزندانی #افسانه‌ای #پدرانی #همراه #خداوند #ولادتش #مبارک #یتیمان #بزرگیش #امامی #روزگار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عطر بهشت از بین دستان این بزرگ‌مردان به مشام می‌رسد

*

*


X https://sport45.site/