کشتارگاه چالوس پایان تعطیلات نوروز پلمب می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه 11 فروردین 1397 - ساعت : 11:12

کد مطلب: 47595 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش دادستان مازندران نسبت به رهاسازی خونابه در رودخانه چالوس

کشتارگاه چالوس پایان تعطیلات نوروز پلمب می‌شود

مازندشورا: دادستان مرکز مازندران گفت: کشتارگاه چالوس پایان تعطیلات نوروز پلمب می‌شود و تا رفع کامل نواقص بهداشتی تعطیل می‌ماند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، به‌دنبال انتشار ویدئویی از رهاسازی خونابه یک کشتارگاه در رودخانه چالوس، در این خبرگزاری، بلافاصله دادستان مرکز مازندران نسبت به این تخلف واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه کشتارگاه چالوس، سنتی بوده و حدود 40 سال قبل ساخته شده است، اظهار کرد: این کشتارگاه صبح روز 14 فروردین‌ماه تعطیل می‌شود.

سیدیونس حسینی‌عالمی افزود: این کشتارگاه در کنار رودخانه حفاظت‌شده چالوس و در مجاورت منطقه مسکونی قرار دارد و طی دو سال اخیر از طریق دامپزشکی، بهداشت، نیروی انتظامی، محیط زیست و شهرداری این موضوع پیگیری شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته این کشتارگاه به‌صورت مقطعی به‌مدت 10 روز تعطیل شد اما برای مردم از لحاظ تأمین گوشت مورد نیاز و همچنین برای قصابان مشکل به‌وجود آمد و با مسائل دیگری از قبیل افزایش قیمت گوشت و همچنین نواقص بهداشتی ذبح در خانه همراه بود، مواجه می شدیم.

دادستان مرکز مازندران با بیان اینکه با پلمب این کشتارگاه اقدامات مثبت هم در ارتباط با آن انجام شد، خاطرنشان کرد: در آن برهه زمانی نواقص بهداشتی برطرف شد، نصب منبع برای تخلیه خونابه، سرامیک کف و آسفالت محوطه کشتارگاه، در زمینه نگهداری دام و کشتار نیز اقداماتی انجام شد اما تنها نقص آن عدم کارایی سیستم تخلیه فاضلاب کشتارگاه است که به رودخانه چالوس می‌ریزد.

این مسؤول با بیان اینکه در حال حاضر کشتارگاه زیر نظر شهرداری و اتحادیه قصابان است، تصریح کرد: بر اساس دستور دادستان چالوس امر پلمب این واحد کشتارگاهی ابلاغ شده است، یادآور شد: به‌دلیل مسائل و مشکلاتی که در تأمین گوشت با این حجم مسافر در تعطیلات نوروز به‌وجود می آید، این دستور در صبح 14 فروردین‌ماه اجرا می شود و تا رفع کامل نواقص بهداشتی آن، تعطیل خواهد بود و افراد برای کشتار دام به شهرهای مجاور مراجعه کنند.

حسینی‌عالمی با اشاره به اینکه نظر کلی برای کشتارگاه چالوس، کشتارگاهی صنعتی است، ادامه داد: زمین برای کشتارگاه خریداری و پیمانکار آن نیز تعیین شده و برخی اقدامات نیز در حال انجام است اما این امر پروسه‌ای است که به لحاظ زمانی باید طی شود و این مسأله یعنی کشتارگاه به‌صورت صنعتی محقق شود.

 

 

انتها پیام /86041/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #کشتارگاه #چالوس #اینکه #رودخانه #دادستان #بهداشتی #نواقص #مازندران #خونابه #زمانی #مسائل #اقدامات #کشتارگاهی #صنعتی #به‌وجود #دستور #کشتار #تخلیه #به‌صورت #خبرگزاری #نوروز #تعطیلات #رهاسازی #حسینی‌عالمی #شهرداری #تأمین #تعطیل #واکنش #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کشتارگاه چالوس پایان تعطیلات نوروز پلمب می‌شود

*

*


X https://sport45.site/