تاریخ انتشار : شنبه 11 فروردین 1397 - ساعت : 15:29

کد مطلب: 47611 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معصومه ابتکار:

هویت تاریخی شهرها باید حفظ شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: احیاء بافتهای سنتی، احیاء ریشه های فرهنگی و هویتی یک شهر است لذا هویت تاریخی شهرها باید حفظ شود.

مازندشورا:معصومه ابتکار که بطور غیررسمی به مشهد سفر کرده است روز شنبه در جریان بازدید از خانه تاریخی داروغه در منطقه ثامن این شهر افزود: نسل جوان باید بدانند چه ریشه های اصیل و عمیق فرهنگی و هویتی در ایران داریم.
وی ادامه داد: خانه تاریخی داروغه دارای معماری علمی و سنتی شگفت انگیزی است که در دوران خود بسیار پیشرو بوده است، جلوه های هنری این بنا فوق العلاده می باشد در هر گوشه آن پیامی از زیبایی و هنر منتقل می شود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: کار شهرداری مشهد و منطقه ثامن در احیاء این بنا اقدامی ارزشمند و ارزنده بوده است. امیدواریم در نقاط دیگر شهر مشهد و کشور نیز این نگاه باشد که عناصر فرهنگی خود را شناسایی و احیا کنیم و اجازه ندهیم فرهنگ غنی ایران تبدیل به خاک و آوار شود.
وی افزود: سازمان یونسکو 'خانه تاریخی داروغه' را به عنوان یک اثر میراثی شناسایی و از احیاء آن قدردانی کرده است. این قدردانی یونسکو به منزله جهانی بودن این میراث تاریخی است لذا باید ارزش این بنا را به عنوان بخشی از فرهنگ و تمدن بشری دانست.
ابتکار اظهار امیدواری کرد شهرداری مشهد کماکان با اقدامات شایسته فرهنگی به معرفی این بنا و جذب گردشگران برای بازدید از این اثر تاریخی اهتمام داشته باشد.
وی به اقدامات استقبال از بهار در سطح شهر مشهد نیز اشاره و بیان کرد: در بازدیدی که از سطح این شهر داشتم شاهد کارهای زیبا، گل آراییهای قشنگ و نورپردازیهای نو بودم که فضای مشهد را مفرح و بانشاط کرده است. زندگی در شهر مشکلات زیادی به همراه دارد لذا برای خارج شدن از این شرایط باید عناصر زیبایی شناسی تقویت شوند که بخشی از آن در حوزه میراث شناسی و بخشی نیز به طبیعت و فضای سبز مربوط می شود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: سایر شهرها نیز باید از این اقدامات الگوبرداری و به ایجاد نشاط و امید در شهرها کمک کنند. ملت ایران ملتی علاقه مند به فرهنگ و تمدن خود هستند که باید این مهم در جلوه های شهری منعکس شود.
خانه تاریخی داروغه مربوط به دوره قاجار است. این مجموعه تاریخی از 29 اسفند گذشته تا 13 فروردین جاری از ساعت 9 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان بوده و مورد استقبال زائران و مسافران قرار گرفته است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تاریخی #داروغه #فرهنگی #اقدامات #ابتکار #فرهنگ #شهرها #عنوان #شناسایی #یونسکو #قدردانی #استقبال #مربوط #شناسی #عناصر #میراث #خانواده #ادامه #افزود #منطقه #بازدید #زیبایی #معاون #شهرداری #معصومه #جمهوری #احیاء

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هویت تاریخی شهرها باید حفظ شود

*

*


X https://sport45.site/