حدود 40 هکتار از جنگل‌های کجور طعمه آتش شد

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 47620 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل منابع طبیعی مازندران ـ نوشهر:

حدود 40 هکتار از جنگل‌های کجور طعمه آتش شد

مازندشورا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ نوشهر گفت: میزان برآورد سطحی از آتش‌سوزی جنگلهای کجور نشان می‌دهد حدود 40 هکتار از این جنگل‌ها طعمه آتش‌سوزی شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، سیدوجیه الله موسوی عصر امروز با اشاره به آتش‌سوزی روزهای گذشته در جنگل‌های بخش کجور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان برآورد سطحی از آتش‌سوزی جنگلهای کجور نشان می‌دهد حدود 40 هکتار از این جنگل‌ها طعمه آتش‌سوزی شد.

وی افزود: آتش‌سوزی جنگل‌های بخش کجور از هفت تا 10 فروردین 97 ادامه داشت که در این آتش‌سوزی، سطحی معادل 6 هکتار از جنگل‌های «راشستان» به صورت تنه‌ای طعمه آتش شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ نوشهر با تأکید بر اینکه هرگونه آمار اعلامی از سوی سایر افراد و مراجع اعتبار ندارد، تصریح کرد: همکاران منابع طبیعی تا چند روز دیگر پس از مساعد شدن شرایط جوی با بررسی کامل منطقه، میزان سطح آتش‌سوزی و درختان و نهال‌های آسیب دیده را برآورد می‌کنند و نتایج آن در اسرع وقت اعلام می‌شود.

 موسوی گفت: از پوشش لحظه به لحظه رسانه‌های گروهی و کمک تمامی نیروهای منابع طبیعی، مردمی، سپاه و بسیج در اطفاء آتش‌سوزی جنگل‌های بخش کجور کمال تشکر و قدردانی را دارم.

به گزارش فارس، بخش کجور نوشهر دارای 35 هزار هکتار عرصه جنگلی است.

86019/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #جنگل #آتش‌سوزی #جنگل‌های #نوشهر #هکتار #منابع #طبیعی #مازندران #برآورد #میزان #مدیرکل #گزارش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حدود 40 هکتار از جنگل‌های کجور طعمه آتش شد

*

*


X https://sport45.site/