مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47622 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری کنسرت‌های مبتذل در مازندران با هدف ترویج بی‌غیرتی/متولیان فرهنگی در مقابل هنجارشکنی‌ها سکوت نکنند

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد

برگزاری کنسرت‌های مبتذل در مازندران با هدف ترویج بی‌غیرتی/متولیان فرهنگی در مقابل هنجارشکنی‌ها سکوت نکنند

مازندشورا: نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی کنسرت‌ها در مازندران با هدف ترویج بی‌غیرتی و بی‌دینی برگزار می‌شود و مسؤولان متولی صدور مجوز و امنیت استان باید پاسخگوی این اتفاقات باشند .

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله سیدرحیم توکل شنبه‌شب در بازدید از معتکفین مسجد جامع پیامبر اعظم(ص) رامسر با تبریک بمناسبت ایام ولادت امیر مومنان علی(ع) و روز پدر و با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف و جایگاه آن در دین مبین اسلام و با اشاره اهمیت این ایام از سوی بزرگان دین، اظهار کرد: حضرت محمد(ص) و امیر مومنان علی(ع) و همه اهل بیت(ع) آیینه تمام عیار محبت و الگوی انسان در عصر حاضر هستند.

وی با اشاره به اینکه  اعمال انسان در علم اخلاق و بحث کلام از درون انسان نشات گرفته است، افزود: تمام اعمال انسان از درون انسان نشات گرفته است و دین‌داری و محبت در دین اسلام لازم و ملزوم هم هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ آیه 21 سوره احزاب و برخی صفات رفتاری نبی مکرم اسلام(ص) ، بیان کرد: پیامبر مکرم اسلام در بسیاری از رفتارهای انسانی خود منحصر به فرد بودند ولی ایشان مصداق واقعی مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم ...(سوره فتح آیه 29 ) هم بودند یعنی هم با محبت بودند و هم در مقابل کفار و ستمکاران شدیدترین اقدامات را انجام می‌دادند و این حب و بغض برای دین خدا بود.

این مسؤول با اشاره به سیره زندگانی حضرت علی(ع) و یتیم‌نوازی ایشان، تصریح کرد: حضرت امیر مومنان علی(ع) هم در یتیم‌نوازی، کمک و یاری مستمندان و فقراء نمونه بودند ولی ایشان در جنگ با خصم و کفار بسیار سخت و حیرت آور بودند و این هم نشانه‌ای از دین‌داری امیر مومنان(ع) بود و آن حب و بغض‌ها برای دین خدا صورت می‌گرفت.

توکل در بخش دیگری از سخنان خود محبت بدون بغض در برابر دشمنان قرآن و اهل بیت(ع) را در فرد مسلمان ناقص دانست و تاکید کرد: فرد مسلمان باید برای حدود اسلامی و موازین دینی ارزش قائل شود و در برابر منکرات و باطل‌های جامعه اسلامی مواضع صحیح و بهنگام اتخاذ کند.

وی با انتقاد از برگزاری برخی کنسرت‌های مختلط و مبتذل در شهرهای مازندران، خاطرنشان کرد: این کنسرت‌ها در مازندران با هدف ترویج بی‌دینی و بی‌غیرتی در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود و باید مسؤولان متولی این برنامه‌ها پاسخگوی عملکرد خود در صدور مجوز و برگزاری آن باشند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مازندران قدمگاه بیش از 10 هزار شهید گلگون‌کفن و پرورش دهنده سرداران و امیران سرافرازی چون شهیدبصیر، طوسی، سجودی، بلباسی و... هزاران جوان مشتاق مدافع حریم حرم اهل بیت(ع) است، بیان کرد: محافل لهو و لعب با ارزش‌های اسلامی و دینی مردم فهیم مازندران در تضاد است و این استان جای برگزاری این رفتارهای شنیع و ناهنجار نیست.

این استاد اخلاق در ادامه با انتقاد از دستگاه‌های متولی امور فرهنگی و نظامی و امنیتی استان، اظهار کرد: ما مخالف برگزاری موسیقی اصیل ایرانی و اسلامی و حتی بومی استان نیستیم اما حضور این کنسرت‌ها را که در آن کشف حجاب می‌کنند و حرکت‌های موزون را ترویج می‌کنند تحمل نمی‌کنیم و به دستگاه متولی هشدار می‌دهیم در مقابل این هنجارشکنی‌ها سکوت نکنند.

توکل با انتقاد از برخی مسؤولان در حمایت از برگزاری برخی کنسرت‌ها و در حمایت از برخی شبکه‌های ارتباط جمعی و عدم فیلترینگ آنان، بیان کرد: این رفتار مسئولان نوعی فرار به جلو است و می‌خواهند از کوتاهی‌هایی که در طی دوران مسؤولیت‌شان صورت گرفته شانه خالی کنند و این مباحث پوچ و بی‌اساس را بهانه این فرار خود قرار می‌دهند.

استاد حوزه‌های علمیه در پایان با اشاره به دیدار اخیر اعضاء مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب در اواخر سال 1396 ، گفت: مسئله آسیب‌های اجتماعی و گسترش این معضل در جامعه اسلامی برای معظم‌له بسیار دغدغه جدی است و باید برای رفع دغدغه‌های ایشان،  همه مسؤولان در همه رده‌های مدیریتی، در حوزه‌های مختلف کشور جهادی عمل کنند.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - برگزاری - اشاره - رهبر - انسان - اسلامی - مجلس - استان - مومنان - خبرگان - اسلام - رهبری - گرفته - انتقاد - کنسرت‌ها - نماینده - مسؤولان - ترویج - مقابل - متولی - حوزه‌های - جامعه - شهرهای - حمایت - استاد - مسلمان - مختلف - اخلاق - هنجارشکنی‌ها - نکنند - فرهنگی - بی‌غیرتی - کنسرت‌های - مبتذل - پیامبر - اظهار - یتیم‌نوازی - بسیار - رفتارهای - دین‌داری - اعمال - برابر -

نظر شما در مورد : برگزاری کنسرت‌های مبتذل در مازندران با هدف ترویج بی‌غیرتی/متولیان فرهنگی در مقابل هنجارشکنی‌ها سکوت نکنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*