استقرار ۱۴ هزار راهدار برای خدمات رسانی به مسافرین در جاده‌های سراسر کشور/ بکارگیری بیش از ۹ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری در ایام نوروز ۹۷

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 11:16

کد مطلب: 47632 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جانشین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد :

استقرار ۱۴ هزار راهدار برای خدمات رسانی به مسافرین در جاده‌های سراسر کشور/ بکارگیری بیش از ۹ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری در ایام نوروز ۹۷

مازندشورا: جانشین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در امور ایمنی: ۱۴ هزار راهدار برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی در کشور مستقرند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما حیدر نوروزی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ایام نوروز با ۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری تندرو و کندرو و نیز هزار و ۲۰۰ گروه امدادرسانی در مقاطع مختلف این ایام مشغول عملیات راهداری است.

وی تصریح کرد: از آغاز سفرهای نوروزی بیشترین تردد مربوط به استان تهران با ۹ و نیم میلیون تردد و پس از آن ، استان های البرز، مازندران، گیلان، قزوین و شهرهای زیارتی می شود.

نوروزی افزود: یک نکته مهم در این سفرها ایمنی در حمل و نقل عمومی کشور است که از این طریق تاکنون حدود ۵۸۰ هزار سفر با اتوبوس، مینی بوس و تاکسی انجام شده است.

وی گفت: تاکنون ۵ و نیم میلیون مسافر با وسایل حمل و نقل عمومی جابجا شده اند و ما در این حوزه با حوادث کمی روبرو بوده ایم.

جانشین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در امور ایمنی با اشاره به افزایش ورود و خروج از مبادی مرزی کشور تصریح کرد: حدود یک میلیون و ۵۰ هزار نفر از مبادی مرزی کشور ورود و خروج داشتیم که بیشترین میزان از مرزهای مهران، بازرگان و شلمچه بوده است.

نوروزی با اشاره به پایان سفرهای نوروزی به رانندگان توصیه کرد به تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند زیرا علائم، زبان گویای راهها هستند.

وی اضافه کرد: در ۳۰ کیلومتری نزدیک شهرها ترافیک درون و برون شهری با هم ترکیب می شود و رانندگان باید دقت بیشتری داشته باشند چرا که در این محدوده بیشترین حوادث رخ می دهد.

نوروزی همچنین گفت: در زمان طلوع و غروب خورشید هم باید دقت بیشتری داشت چرا که با توجه به شرایط محیطی امکان بروز حوادث وجود دارد./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #راهداری #نوروزی #بیشترین #حوادث #میلیون #مبادی #اشاره #رانندگان #علائم #بیشتری #باشند #دستگاه #تاکنون #نوروز #تصریح #استان #جانشین #عمومی #ایمنی #سفرهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استقرار ۱۴ هزار راهدار برای خدمات رسانی به مسافرین در جاده‌های سراسر کشور/ بکارگیری بیش از ۹ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری در ایام نوروز ۹۷

*

*


X https://sport45.site/