گردشگری شهری در مازندران اندرخم اقدامات سطحی

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 13:12

کد مطلب: 47637 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش می‌دهد

گردشگری شهری در مازندران اندرخم اقدامات سطحی

مازندشورا: آیا گردشگری شهری که در اقتصاد شهر جایگاه خاصی دارد و سبب توسعه آن شهر می‌شود در استان و شهر ما چه میزان تاثیر داشته است!

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، گردشگری شهری عامل بسیار مهمی در توسعه شهرها محسوب می‌شود و این عامل می‌تواند سبب جذب گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور باشد.

گردشگری شهری یا شهر گردشگری می‌تواند بیشترین تاثیر را بر توسعه پایدار اقتصادی بگذارد و جاذبه‌های گردشگری آن شهر را مورد بررسی قرار دهد و این امر جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد شهرها دارد.

حال باید دید آیا گردشگری شهری که در اقتصاد شهر جایگاه خاصی دارد و سبب توسعه آن شهر می‌شود در استان و شهر ما چه میزان تاثیر داشته است!

در این زمینه گفت‌و‌گویی با معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران داشتیم که از نظر مخاطبان می‌گذرد.

مهران حسنی اظهار کرد: گردشگری شهری سابقه و فعالیتش نسبت به گردشگری روستایی نوین‌تر است و قدمت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه جاذبه‌ها و المان‌های شهری نقش مهمی در جذب گردشگری شهری دارند، ادامه داد: ظرفیت گردشگری شهری را می‌توان به گونه‌ای رقم زد که باعث پویایی اقتصاد شهری شود و به محصول گردشگری تبدیل کرد.

معاون گردشگری، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: ساری، بابل بابلسر، آلاشت، قائم‌شهر و آمل  از شهرهایی است که در بافت شهری کار کردند و محصول گردشگری تبدیل کرد.

این مسؤول ادامه داد: به عنوان نمونه در کشور شهرهای مدرنی داریم که جاذبه‌هایی در  بوجود گردشگری شهری بوجود آوردند.

حسنی اظهار کرد: در حوزه شهری نمادها و نورپردازی‌های شهری مدنظر است که دو سال اخیر فقط در ایام نوروز بر روی آن کار می‌شود اما به صورت دایمی نماد شود و در مرور زمان به عنوان جاذبه تاریخی باشد نداریم.

وی با بیان اینکه در حوزه نماد و المان اهتمام جدی در استان نداریم، گفت: اقداماتی که انجام می‌شود سرسری است و نمادی که  پیام خاصی برای شهر داشته باشد و توریست و  گردشگری که برای نخستین‌بار در استان حضور پیدا می‌کند آن نماد جلوه‌گری کند، نداریم.

86035/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #گردشگری #اقتصاد #استان #نداریم #اظهار #مازندران #توسعه #ادامه #اینکه #محصول #عنوان #بابل #صنایع #تبدیل #اداره‌کل #تاثیر #می‌تواند #شهرها #جایگاه #معاون #میراث #گزارش #فرهنگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گردشگری شهری در مازندران اندرخم اقدامات سطحی

*

*


X https://sport45.site/