تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 13:15

کد مطلب: 47638 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسکان48هزارمسافردرستادهای نوروزی

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به اقامت 48 هزار نفر در ستادهای نوروزی شهرداری اهواز گفت: یکی از مقاصد اصلی گردشگران، بلوار ساحلی رودخانه کارون بود که شاهد ازدحام بسیاری در این نقطه شهر بودیم.

مازندشورا:علیرضا عالیپور افزود: در نوروز امسال 400 تخته چادر در محل نمایشگاه بین المللی اهواز و 300 تخته چادر در پارک لاله اهواز برپا شده است.
وی گفت: در کنار چادرهای که به صورت دایم مستقر بودند برخی اماکن نیز برای برپایی چادرهای شخصی مسافران آماده سازی شد.
وی افزود: روزانه پنج دستگاه مینی بوس مسافران نوروزی را به اماکن تفریحی و گردشگری شهر منتقل می کنند که این آمار تا کنون یک هزار و 500 نفر بوده اند.
بگفته وی همچنین در این مدت یک هزار نفر مسافر راهیان نور به معراج و یادمان های شهدا منتقل شده اند.
عالیپور با اشاره به استقبال گردشگران از رودخانه کارون یادآور شد: ظرفیت چهار پارکینگ دائم و سه پارکینگ موقت حاشیه بلوار ساحلی تکمیل بود که نشان از استقبال بی نظیر مردم از طرحهای گردشگری اهواز دارد.
وی درخصوص اهتمام برای حفاظت از پارکها در روز طبیعت هم گفت: پارک های ساحلی شهر اهواز هرساله در روز طبیعت میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است از همین رو از تمام مردم درخواست می کنیم در حفظ طبیعت کوشا باشند.
وی بر روشن نکردن آتش در سواحل رودخانه کارون توسط مردم تاکید کرد و افزود: در این روز بجای شکستن شاخ و برگ درختان و ریختن زباله می توانیم سبزه های خود را در زمین بکاریم تا شاهد سرسبزی پارک ها و فضای سبز اطراف باشیم.
عالیپور با اشاره به استقرار پنج سایت قایقرانی در شهر اهواز گفت: تا این لحظه هیچ آماری از غرق شدگی مسافران و شهروندان گزارش نشده است و تنها سه نفر که در رودخانه گرفتار شده بودند توسط اکیپ های نجات غریق بیرون آورده شدند.
بنابراین گزارش، روز گذشته نیز استاندار خوزستان با اشاره به رتبه هفتم خوزستان در استقبال از میهمانان نوروزی گفت: افزایش 20 درصدی ورود و خروج خودروها از محدوده خوزستان و رشد 18 درصدی اشغال تخت های هتل نشان از افزایش سفرها به خوزستان دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اهواز #خوزستان #مسافران #نوروزی #اشاره #طبیعت #رودخانه #استقبال #عالیپور #افزود #گزارش #افزایش #درصدی #ساحلی #پارکینگ #اماکن #گردشگری #گردشگران #چادرهای #کارون #منتقل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اسکان48هزارمسافردرستادهای نوروزی

*

*


X https://sport45.site/