تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 47663 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مطالبه اصلی مردم کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک تهران است

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مهمترین اولویت های شهرداری تهران آلودگی هوا، حمل و نقل عمومی و توسعه فضای سبز است، گفت: مطالبه اصلی مردم در حال حاضر این سه موضوع است و شهرداری باید با تخصیص منابع لازم نسبت به کنترل آلودگی هوا، کاهش بار ترافیک و توسعه فضای سبز اقدام جدی به عمل آورد.

مازندشورا:علی محمد شاعری با بیان اینکه از مهمترین اولویت های شهرداری تهران آلودگی هوا، حمل و نقل عمومی و توسعه فضای سبز است، گفت: مطالبه اصلی مردم در حال حاضر این سه موضوع است و شهرداری باید با تخصیص منابع لازم نسبت به کنترل آلودگی هوا، کاهش بار ترافیک و توسعه فضای سبز اقدام جدی به عمل آورد.


قائم مقام سابق سازمان محیط زیست کشور افزود: استفاده از حمل و نقل عمومی با همکاری دولت باید در دستور کار ویژه شهرداری قرار داشته باشد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه در برنامه ششم تکلیف کرده ایم که هر ساله 5 درصد سهم حمل و نقل عمومی در کلانشهرها به ویژه در تهران افزایش یابد، ادامه داد: بر همین اساس تا پایان برنامه سهم حمل و نقل عمومی در تهران باید به حدود 75 درصد برسد، اما فعلا تغییرات زیادی را در این خصوص نمی بینم.

 

شاعری در خصوص اینکه دولت باید به شهرداری تهران کمک کند، تصریح کرد: شهرداری تهران سال ها است که برنامه جامع حمل و نقل را تهیه کرده و مصوبات خوبی را هم شورای شهر تهران در نظر گرفته است، اما به تنهایی قادر به اجرای برنامه های توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش بار آلودگی هوا، و همین طور حفظ اراضی و باغات شهر تهران نیست.

 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری که بیان فرمودند، اجازه ندهید باغات و فضای سبز تخریب شوند باید شهرداری یک واکنش مثبت به دستورات ایشان انجام دهد.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه شهرداری تهران برای حفظ باغات و تملک کاربری های فضای سبز نیاز به اعتبار هنگفتی دارد، تاکید کرد: بدون کمک دولت بعید به نظر می آید که شهرداری بتواند در جهت توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش سرانه فضای سبز و همچنین کاهش بار آلودگی هوا موفق شود.

 

او افزود: برای انجام این مهم حتما نیازمند همکاری و عزم جدی شهرداری، دولت و مردم هستیم؛ این سه رکن باید در کنار هم کار کنند تا بتوانند این سه معضل را حل کنند.

منبع:شهرنوشت


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #تهران #عمومی #آلودگی #برنامه #اینکه #توسعه #باغات #کشاورزی #شاعری #افزایش #کمیسیون #همکاری #مطالبه #ترافیک #افزود #کنترل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مطالبه اصلی مردم کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک تهران است

*

*


X https://sport45.site/