درجه قبولی اعتکاف به اندازه دگرگونی فرد است

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 47667 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه تنکابن:

درجه قبولی اعتکاف به اندازه دگرگونی فرد است

مازندشورا: امام جمعه تنکابن درجه قبولی اعتکاف را به اندازه دگرگونی فرد توصیف کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام عبدالعلی پوراکبر عصر امروز در جمع معتکفان سوادکوه با تقدیر از اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه برای برگزاری مراسم اعتکاف، گفت: نهج‌البلاغه بعد از قرآن، بالاتر‌ین کلام حق‌است و به برادر‌قرآن، معروف‌است و آنقدر عظمت‌ دارد که شیخ‌ شوشتری، امامت علی(ع) و کتاب نهج‌البلاغه را باعث افتخار‌ شیعه می‌داند و نهج‌البلاغه کتاب بی‌نظیری‌است.

وی با بیان اینکه یکی از بهتر‌ین نتایج اعتکاف، مطالعه نهج‌البلاغه و استمرار‌‎آن باشد و در اعتکاف قرار‌بگذاریم که در مسیر الهی و مطالعه قرآن و نهج‌البلاغه گام بر‌داریم، افزود: سند‌ عزت‌ و شرف‌ و جاودانگی ما شیعیان کتاب نهج‌البلاغه است و انس با نهج‌البلاغه در خانه، مدرسه، دانشگاه، مسجد و هیأت‌مذهبی در اولویت قرار‌بگیرد.

امام جمعه تنکابن خاطر‌نشان کرد: سازمان ملل نامه امام‌علی(ع) را به ثبت رساند و مسیحیان به این کتاب توجه می‌کنند و «جرجی‌جرداق» مسیحی 200 بار آن را خواند و ما هم باید به مطالعه و انس با آن توجه کنیم و دوری از نهج‌البلاغه را کم‎کنیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه اعتکاف یک علامت قبولی‌دارد و تفاوت بین قبل و‌ بعد از اعتکاف علامت قبولی اعتکاف است و حاجی، کربلایی یا مشهدی می‌فهمد که حاجی یا کربلایی و یا مشهدی شد، معلوم است و هر‌چه فرق بین قبل‌ و بعد از اعتکاف بیشتر باشد، بیانگر اثر‌گذاری بیشتر است و معتکف درجه دارد و درجه آن به اندازه دگرگونی و بازبینی‌ و اصلاحات است.

پوراکبر گفت: اگر انسان از دام شیطان بیرون بیاید، تصمیم و انقلاب در درون فرد معتکف واقعی است و اثر‌ اعتکاف را به‌عنوان یک اثر دائمی در خود استمرار‌ دهیم تا اعتکاف واقعی باشد.

86015/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اعتکاف #نهج‌البلاغه #سوادکوه #مطالعه #علامت #مشهدی #کربلایی #بیشتر #نکا #واقعی #معتکف #اسلامی #دگرگونی #اندازه #قبولی #شهرستان #پوراکبر #تنکابن #تبلیغات #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : درجه قبولی اعتکاف به اندازه دگرگونی فرد است

*

*


X https://sport45.site/