تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 08:37

کد مطلب: 47675 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح شهرداری شیرازبرای بازیافت سبزه ها

مازندشورا: شهردارآنلاین: برخی مردم در روز طبیعت، سبزه های سفره هفت سین خود را در مناطق مختلف شهر از جمله بوستان ها، کنار پیاده روها و خیابان ها رها می کنند که شهرداری شیراز طرح از سبزه تا کمپوست را برای بازیافت این سبزه ها اجرا می کند.

مازندشورا:رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اعلام کرد: سیزدهم فروردین که روز طبیعت است طرح «از سبزه تا کمپوست» را در شیراز اجرا می کنیم که در این طرح سبزه های شهروندان در خروجی های شهر تحویل گرفته می شود و هدایایی مانند کود ورمی کمپوست، کیف ذخیره سازی پسماند خودرو و هدایای آموزشی ویژه کودکان به آنها داده می شود.
روح الله خوشبخت افزود: 110 مخزن جمع آوری سبزه ویژه طرح «از سبزه تا کمپوست» و 50 مخزن ویژه زباله در ورودی ها و خروجی های شهر شیراز و محل های تفریحی نصب شده است.
وی ادامه داد: این سبزه ها پس از انجام فرآیندهای مورد نیاز به کود تبدیل می شود تا علاوه بر بازگشت به چرخه طبیعت، از هدر رفتن آنها جلوگیری شود.
خوشبخت گفت: این طرح برای هفتمین سال پیاپی در شیراز اجرا می شود.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز اعلام کرد: 100نفر پاکبان نیز در این طرح با عنوان پاکبانان موتور سوار سبزه های رها شده در خیابان های شیراز را جمع آوری می کنند.
شهرداری شیراز همچنین به شهروندان سفارش کرد فردا(13 فروردین) هنگام خروج از شهر از قرار دادن سبزه روی خودرو خودداری کنید چراکه می تواند موجب برهم زدن نظافت شهر و جاده، لغزنده شدن سطح آسفالت و ایجاد تصادف شود.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شیراز #شهرداری #کمپوست #پسماند #خروجی #خودرو #شهروندان #خوشبخت #فروردین #مدیریت #اعلام #طبیعت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح شهرداری شیرازبرای بازیافت سبزه ها

*

*


X https://sport45.site/