تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 10:30

کد مطلب: 47680 چاپ به اشتراگ گذاشتن

177 بوستان منطقه 20 میزبان شهروندان

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه 20 گفت: شرایط محیطی، امنیتی و زیستی 177 بوستان این منطقه برای بهره مندی شهروندان در روز طبیعت آماده است.

مازندشورا:سید احمد صفوی با اشاره به اینکه بازپیرایی و تامین ایمنی بوستان ها در طرح استقبال از نوروز همزمان با فصل درختکاری انجام شده است، افزود: پاکسازی نمازخانه ها، آلاچیق ها و بررسی سیستم های پخش اذان، استقرار تانکر های ویژه آبرسانی از جمله تمهیداتی است که در این بوستان ها اندیشیده شده است.
وی تصریح کرد: تمهیدات لازم برای برقراری نماز جماعت در بوستان ها از اقدامات ویژه روز طبیعت هستند که با فعالیت شبانه روزی عوامل امورشهری انجام شده و بوستان ها آماده حضور شهروندان طبیعت دوست است.
وی به پیش بینی تمهیدات ویژه برای جمع آوری سبزه و ماهی در بوستان های بزرگ این منطقه نیز اشاره کرد و یادآور شد: با آگاه سازی های فرهنگی، شهروندان در تفکیک پسماند از مدیریت شهری سبقت گرفته اند و برای سهولت دسترسی شهروندان، مخازن ویژه در نقاط مهم بوستان ها و فضاهای سبز تعبیه شده است و همزمان با روز طبیعت نیز کیسه های ویژه در بین شهروندان توزیع خواهد شد.
صفوی به آماده باش عوامل مدیریت شهری در روز طبیعت به منظور خدمات رسانی به شهروندان اشاره کرد و بیان کرد: بوستان های این منطقه، 524 چشمه سرویس بهداشتی دارد که با بازدید های مستمر کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته اند.
وی رفع نقص های احتمالی از شبکه های آبرسانی و آب خوری ها، مبلمان شهری، علائم هشداردهنده، سیستم های روشنایی، معابر بوستانی و وسایل بازی و بدنسازی نیز از دیگر اقدامات برشمرد.
صفوی در ادامه به تقارن روز طبیعت و پانزدهم رجب اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور خیل عظیمی از شهروندان در اماکن متبرکه برای انجام اعمال این روز، عوامل مدیریت شهری برای خدمات رسانی به زائران این اماکن به ویژه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در آماده باش هستند.
وی ادامه داد: سهولت تردد زائرین به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و امامزادگان واجب التکریم و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در مسیرهای منتهی به این اماکن از دیگر پیش بینی های مدیریت شهری است.
شهردار منطقه 20 با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف در مساجد شاخص، اماکن متبرکه و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، یادآور شد: مدیریت شهری منطقه 20 در بسترسازی برپایی این مراسم معنوی تمهیدات لازم را اندیشیده و با تعامل با مساجد و ائمه جماعات تلاش داشته است تا شرایط خوبی برای معتکفین فراهم آید.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بوستان #شهروندان #منطقه #مدیریت #اشاره #طبیعت #اماکن #عبدالعظیم #عوامل #آماده #تمهیدات #متبرکه #محدوده #ادامه #ناحیه #مساجد #مراسم #معنوی #رسانی #یادآور #سیستم #بررسی #همزمان #آبرسانی #اندیشیده #سهولت #گرفته #اقدامات #خدمات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 177 بوستان منطقه 20 میزبان شهروندان

*

*


X https://sport45.site/