مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4769 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 مرداد 1395 -ساعت : 12:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایستگاه های منطقه 11 به 12 ایستگاه می رسد

افتتاح 4 ایستگاه مترو در مرکز پایتخت

مازندشورا: شهردار منطقه11 تهران با اشاره به راه اندازی خط7 مترو که 4ایستگاه آن در این منطقه قرار گرفته گفت: با این حساب تا تعداد ایستگاه های مترو در منطقه11 به 12 ایستگاه می رسد و با احداث این ایستگاه ها مشکلات ترافیکی دسترسی به مرکز شهر مرتفع خواهد شد.

مازندشورا:

بلدیه|نصراله آبادیان، با اشاره به احداث خطوط جدید مترو منطقه در سال 95 گفت: خط 7 مترو از میدان بوستان در بلوار پاکنژاد آغاز و تا ورزشگاه تختی در خیابان نبرد- محلاتی ادامه می یابد که این خط بخش های مرکزی شهر تهران و دسترسی به بازار و راسته های تجاری را برای تمامی شهروندان تسهیل کرده است.شهردار منطقه 11 با اشاره به تکمیل خط 7 مترو تا پایان سال افزود: 4 ایستگاه مترو با بهره برداری از این خط در بخش مرکزی شهر تهران افتتاح خواهد شد تا مجموع ایستگاه های منطقه11 به 12 ایستگاه مترو برسد. این در حالیست که هم اکنون خط 7 مترو در حال آماده سازی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر خطوط 2 و 3 مترو هر کدام 4 ایستگاه در این منطقه دارند، اضافه کرد: ایستگاه های خط 2 شامل نواب، حر، دانشگاه امام علی (ع)، میدان حسن آباد و ایستگاه های خط 3 شامل پل جوادیه، راه آهن، منیریه و چهارراه ولی عصر(عج) است. ایستگاه های مولوی - ولی عصر(عج)، هلال احمر، نواب- قزوین و دامپزشکی ایستگاه های خط 7 مترو در محدوده منطقه 11 خواهد بود.
آبادیان ضمن تاکید بر اولویت برنامه های 5 ساله مدیریت شهری و هدف گذاری های انجام شده برای شهر تهران اظهار کرد: عبور خط 7 مترو که با دیگر خطوط ایستگاه تبادلی دارد؛ اقدام ارزشمندی برای رفاه حال شهروندان است و خط 7 مترو با خطوط 2 ، 3 ،4 نیز تبادل مسافر خواهد داشت.
شهردار منطقه 11 با اشاره به خطوط مترو اذعان کرد: با وجود خطوط مذکور و 3 خط بی.آر.تی (شامل 30 ایستگاه و 585 ناوگان) و 25خط تاکسی (شامل 25 ایستگاه و تعداد 2724 دستگاه تاکسی) و 34 خط اتوبوس(شامل 165 ایستگاه و 1996 دستگاه اتوبوس)؛ شهروندان این منطقه می توانند با پیمودن حداکثر 350 متر به یکی از مدهای حمل و نقل عمومی برسند.
وی درباره تملک معارضان خط 7 مترو با هزینه 109 میلیارد تومان در محدوده این منطقه خاطرنشان کرد: خریداری 30 هزار متر عرصه شامل 23 معارض برای احداث ایستگاه ها، تأسیسات، خروجی ها، هواکش ها و پله های اضطراری انجام شده است. بیشترین خریداری عرصه برای احداث ایستگاه مترو در بخش جنوبی منطقه به متراژ 18هزار و 478 متر بوده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایستگاه - منطقه - تهران - شهروندان - احداث - اشاره - تاکسی - خریداری - اتوبوس - محدوده - دستگاه - مرکزی - افتتاح - آبادیان - میدان - شهردار -

نظر شما در مورد : افتتاح 4 ایستگاه مترو در مرکز پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها