مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47712 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 -ساعت : 07:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شبکه بانکی باید در خدمت رشد اقتصادی باشد

رئیس سازمان صنعت مازندران:

شبکه بانکی باید در خدمت رشد اقتصادی باشد

مازندشورا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: سیاست‌گذار مهم‌ترین بخش اقتصاد کشور هستیم و اگر خواهان این هستیم رشد اقتصادی و اشتغال را بهبود ببخشیم باید به شبکه بانکی توجه داشته باشیم و شبکه بانکی باید در خدمت رشد اقتصادی باشد.

مازندشورا:محمد محمدپورعمران امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه رسانه باید قبل از اینکه سمت حکومت باشد باید سمت دغدغه حکومت و مردم باشد، اظهار کرد: رسانه تخصص خاص خود را دارد اما رسانه متعهد وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارد و باید حرفه‌ای کار کند و در جامعه تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر رسانه می‌خواهد در راستای تعهد کار کند باید یک چارچوب و اولویت‌بندی نسبت به مسایل مختلف داشته باشد، ادامه داد: رسانه متعهد باید منافع جامعه را در نظر بگیرد و رسانه‌ها باید سمت مردم باشد و دغدغه مردمی داشته باشد.

رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: مردم تحت تاثیر مشکلات مختلف هستند و جامعه دچار یکسری ابر چالش است که یکی از آن اشتغال و بیکاری است و همانطور که بحث اشتغال خواسته اصلی مردم و مقام معظم رهبری است در این رابطه باید رسانه نگاه ویژه و  تخصصی و کارامد داشته باشد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: مسئله آب حقیقتی است که تمدن ما را از بین می‌برد و اگر به همین روش پیش رویم ممکن است سرنوشت مازندران را بیابانی ببینیم و الزام مربوط به حفظ منابع آب باید درک مهم باشد.

محمدپورعمران اضافه کرد: مسئله آب می‌تواند منجر به بحران اجتماعی و سیاسی شود و در سال 97 آمادگی ویژه داشته باشیم و اقتصاد مبتنی بر آب تجدیدنظر کنیم و بی‌تفاوت نباشیم.

وی با بیان اینکه تجدید نظر در سیاست‌های توسعه کشاورزی به عنوان محور جدی برای جلوگیری از نابودی ارکان معیشتی مردم لازم است و باید توجه جدی شود ، گفت: اگر بیش از 80 درصد منابع در حوزه کشاورزی در حوزه آب مصرف می‌شود اگر در جایی حمایتی منجر به توسعه استفاده از آب می‌شود حمایت نکنیم و اگر در جایی صرفه‌جویی لازم است حمایت کنیم لازم نیست کشت دومی را ترویج کنیم که منابع آب نداریم این کار انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه منابع آب سرفصل جدید است و شاید یک روز این مسئله ما را زمین‌گیر کند، ادامه داد: در مازندران اگر برنامه‌ریزی نکنیم شاید دچار سرنوشت اصفهان شویم.

این مسؤول اظهار کرد: مسئله محیط زیست نیاز نیست تنها در مورد آن استدلال داشته باشیم و بر همگان عیان است و در مازندران سرطان و بیماری‌هایی که مشاهده می‌کنیم عدم رعایت محیط زیست و استفاده از سموم بی رویه و آب آشامیدنی سالم است.

محمدپورعمران با طرح این سوال چگونه کشور رشد اقتصادی داشته باشد و معیشت مردم بهتر شود؟ گفت: اگر جلوی مفاسد اقتصادی را بگیریم برخی مشکلات حل می‌شود و به اندازه کافی ثروت نقد داریم و اگر به مردم برسد مشکلات ما حل می‌شود.

وی افزود: راهی باید پیدا شود تا کشور به رشد اقتصادی برسد با هر یک دهم رشد اقتصادی خوشحال باشیم و با یک دهم منفی رخ می‌دهد سرافکنده باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان کرد: سیاست‌گذار مهم‌ترین بخش اقتصاد کشور هستیم و اگر خواهان این هستیم رشد اقتصادی و اشتغال را بهبود ببخشیم باید به  شبکه بانکی توجه داشته باشیم و شبکه بانکی باید در خدمت رشد اقتصادی باشد نه در خدمت افزایش شاخص‌های مالی شبکه بانکی .

محمدپورعمران گفت: باید نسبت به مبارزه با مفاسد اقتصادی  نگرانی جدی داشته باشیم و در این زمینه وارد کانال خط زرد شدیم و ممکن است به وضعیت قرمز برسیم و اگر مبارزه با فساد و رعایت عدالت اجتماعی کمرنگ باشد رشد اقتصادی هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

انهتای پیام/86035/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اقتصادی - مازندران - باشیم - رسانه - اینکه - مسئله - بانکی - منابع - محمدپورعمران - مشکلات - تجارت - سمت - اشتغال - تاثیر - جامعه - نکنیم - حمایت - کشاورزی - استفاده - رعایت - هستیم - حکومت - سیاست - مبارزه - توسعه - مفاسد - دغدغه - مسؤول - افزود - اشاره - ادامه - متعهد - سرنوشت - مختلف - اجتماعی - اظهار - اقتصاد -

نظر شما در مورد : شبکه بانکی باید در خدمت رشد اقتصادی باشد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*