مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4772 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 مرداد 1395 -ساعت : 13:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

◄موانع توسعه باند فرودگاه رامسر تعیین تکلیف می‌شود

مازندشورا:

 تین‌نیوز| مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران با بیان اینکه برای توسعه باند فرودگاه رامسر موانع اراضی شخصی و واحدهای مسکونی قراردارد گفت: موانع فرودگاهی و پروازی رامسر تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش تین‌نیوز، موسی مشاءزمینی عنوان کرد: چهارشنبه (30 تیرماه) رحمت‌الله مه‌آبادی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها به همراه حسین اسفندیاری، قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاهی با نگاهی دقیق از نقاط مختلف فرودگاه رامسر بازدید كردند.

وی اظهار داشت:‌ مدیرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی بازدید از فرودگاه رامسر با اشاره به صرف هزینه‌های فراوان برای این فرودگاه نسبت به بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از باند بتنی آن تاکید کرد.

مشاءزمینی ادامه داد: مقابل باند فرودگاه رامسر موانعی همچون اراضی شخصی و واحدهای مسکونی قرار دارد که تکلیف آن‌ها برای توسعه فرودگاه و عملیات پروازی در هفته جاری مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون مراحل احداث باند فرودگاه رامسر حدود ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد خاطرنشان کرد: با وجود زمین ملاصدرا، زمین‌های فدک و ۸۱ واحد مسکونی در انتهای باند فرودگاه به موانعی بر سر راه باند فرودگاه رامسر تبدیل شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در این بازدید به دستور مدیرعامل مقرر شد که در هفته جاری جلسه‌ای ضروری با حضور ذی‌نفعان در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شود تا هر چه سریع‌تر، مشکلات و موانع این فرودگاه برطرف شود.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران پیش از این کارشناسان این شرکت بهای خرید اراضی اطراف فرودگاه رامسر را تخمین زده بودند تا مشکلات این فرودگاه هر چه زودتر برطرف شوند. البته بخشی از موانع این فرودگاه پروازی‌اند و حل شدن آن منوط به حضور کارشناسان هوانوردی شرکت فرودگاه‌هاست تا باند به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه با توجه به اعتقاد راسخ مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها برای بهره‌برداری از باند فرودگاه رامسر، به نتایج جلسه هفته جاری در این‌باره خوش‌بین هستم، اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که انجام شد خوشبختانه ماه گذشته توانستیم لوله گاز شرق کشور به غرب کشور را از کنار باند فرودگاه رامسر جابه‌جا کنیم. پیشتر این جابه‌جایی به یکی از دغدغه‌های شرکت فروگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تبدیل شده بود.

مشاءزمینی  با اشاره به اینکه شاهد رشد چشمگیر پروازهای فرودگاه رامسر هستیم بیان کرد: میانگین هفته‌ای ۲۰ پرواز از این فرودگاه به مقاصد و مبادی تهران و مشهد برقرار است و به زودی پروازهای اصفهان و تبریز نیز در این فرودگاه راه‌اندازی می‌شوند.

وی گفت: اکنون فرودگاه نوشهر میزبان پروازهایی از اهواز، شیراز و مشهد است و با پرواز هواپیمای فلایت‌چک به این فرودگاه، سیستم کمک ناوبری DVOR آن به بهره‌برداری رسیده و وارد مدار می‌شود که قطعا تاثیر به سزایی در پروازهای این فرودگاه خواهد داشت.


منبع : تین‌نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرودگاه - رامسر - فرودگاه‌ها - موانع - مدیرعامل - اینکه - بهره‌برداری - هوایی - ناوبری - مسکونی - مشاءزمینی - تکلیف - اراضی - بازدید - پروازهای - توسعه - تبدیل - برطرف - کارشناسان - پرواز - مشکلات - اشاره - موانعی - اکنون - سریع‌تر - گزارش - استان - فرودگاه‌های - مدیرکل - تعیین - مازندران - واحدهای - می‌شوند - پروازی - فرودگاهی - اظهار -

مطالب مرتبط با : ◄موانع توسعه باند فرودگاه رامسر تعیین تکلیف می‌شود
نظر شما در مورد : ◄موانع توسعه باند فرودگاه رامسر تعیین تکلیف می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها